„Pastaruoju metu viskas keliauja natūralumo link, tad ir nuotakos renkasi vis subtilesnius makiažus, grožį jos nori pabrėžti švelniai, išlikti savimi. Labai svarbu, kad vestuvių dieną nuotaka jaustųsi sau graži, kad nešvaistytų laiko galvodama, ar gerai atrodo“, – pastebi žinoma makiažo meistrė Emilija Kastečkaitė, jau ne vienus metus kurianti makiažus nuotakoms.
Tekstas – Vaidilė Marija Vasiliauskaitė
Ne vieną stebina, kad vestuvių makiažui skiriama tiek daug dėmesio, kad jis gali būti kur kas brangesnis nei vakarinis. Kokie yra profesionaliai atlikto vestuvinio makiažo pranašumai ir kodėl svarbu jį patikėti savo srities specialistui? Kaip išsirinkti meistrą, kuris nenuvils?
Vestuvės – ypatinga diena jaunųjų gyvenime, tai ne tik vienadienė šventė, bet ir ilgam įamžintos nuotraukos, filmuota medžiaga. Profesionalus makiažas atliekamas preciziškai, dėmesingai ir kokybiškomis priemonėmis, tai užtikrina, kad makiažas išsilaikys tikrai ilgai. Svarbu, kad vestuvių dieną nuotaka jaustųsi sau graži, kad nešvaistytų laiko galvodama, ar gerai atrodo. Dėl to reikalingas ir bandomasis makiažas. Jo metu susipažįstama, išsiaiškinama, kokios priemonės ir spalvos tinka būsimai nuotakai, su vizažistu sukuriamas bendras įvaizdis. Bandomasis makiažas ypač rekomenduojamas toms, kurios pas vizažistą lankosi pirmą kartą.
Svarbu, kad vestuvių dieną nuotaka jaustųsi sau graži, kad nešvaistytų laiko galvodama, ar gerai atrodo.
Vestuvinis makiažas yra brangesnis, nes jo atlikimas užtrunka ilgiau, reikalauja ypatingo kruopštumo, atidumo ir kokybės, tokio makiažo kaina dažnai priklauso nuo meistro patirties ir paklausos. Patirtis – vienas svarbiausių kriterijų renkantis meistrą, taip pat reikėtų atkreipti dėmesį jo darbo stilistiką, ar ši atitinka jūsų grožio suvokimą. Atsižvelkite į tai, kaip meistras su jumis bendrauja, kiek skiria dėmesio, ar ieško kompromisų, šalia jo turėtumėte jaustis saugiai ir ramiai.
Išsirinkus šventės datą vestuviniam makiažui galima užsirašyti anksčiau, jau prieš metus. Dažnai vieta rezervuojama ir likus pusei metų iki šventės, tačiau tokiu atveju, ar gausite vietą, gali lemti sėkmė. Likus dar mažiau laiko rizikuosite dar labiau. Kiekvienais metais atsiranda populiarių švenčių datų, kai norinčiųjų į vieną vietą yra labai daug, būtent tokios datos dažniausiai jau būna užpildytos prieš metus ar pusmetį.
Patirtis – vienas svarbiausių kriterijų renkantis meistrą, taip pat reikėtų atkreipti dėmesį jo darbo stilistiką, ar ši atitinka jūsų grožio suvokimą.
Kodėl kuriant makiažą svarbu atsižvelgti į bendrą vestuvių viziją, įvertinti nuotakos suknelę ir kitas detales?
Kad makiažo meistras kuo geriau įsivaizduotų vestuvių ir nuotakos idėją, klausimai dėl šventės tematikos, suknelės, bendro įvaizdžio ir fotografo yra būtini. Suknelė, šukuosena, aksesuarai, vestuvių tema ir pan. – visa tai susijungia į bendrą vaizdą, gali arba papildyti vienas kitą, arba sugadinti. Būdama makiažo meistre, su nuotaka galiu pasikalbėti apie vestuvių stilistiką, šventės vietą, jos aprangą, tai padeda nuspręsti, koks bus jaunosios įvaizdis: romantiškas ar klasikinis elegantiškas, o gal bohemiškas arba modernus. Makiažą ir šukuoseną deriname prie pasirinkto įvaizdžio ir suknelės. Pavyzdžiui, jeigu įvaizdis yra modernus, minimalistinis ir griežtas, tikriausiai vengsime bet kokio saldaus makiažo, neklijuosime dirbtinių blakstienų, skaistalai bus neutralaus atspalvio, o veide išlaikyta monochromatinė gama.
Kad makiažo meistras kuo geriau įsivaizduotų vestuvių ir nuotakos idėją, klausimai dėl šventės tematikos, suknelės, bendro įvaizdžio ir fotografo yra būtini.
Kas yra svarbu kuriant vestuvinį makiažą, į ką siūlytumėte atkreipti dėmesį, kokių klaidų vengti ir ką apsvarstyti iš anksto?
Veido odos padengimas turbūt yra svarbiausias žingsnis, kuriam reikia skirti daugiausia dėmesio. Dažnai matau per stiprų kontūravimą, per ryškius antakius ir kiek per didelį makiažo pagrindo kiekį. Veidas yra labiausiai matomas, todėl svarbu odą išlaikyti gaivią, nepersistengti naudojant veido modeliavimo priemones, prisiminti, kad jaunąją ne tik fotografuos, bet ir visą dieną ji bendraus su žmonėmis artimu atstumu, todėl nuotakos makiažas turi atrodyti gerai ir realybėje, ir kameroje. Nuotraukose makiažas kartais atrodo šiek tiek švelnesnis, nei yra realybėje, tačiau tai dažnai priklauso ir nuo fotografo bei retušavimo. Vis dėlto siūlyčiau akis ryškinti kiek intensyviau nei įprastai, bet tai nereiškia, kad jos turėtų būti tamsios.
Nuotraukose makiažas kartais atrodo šiek tiek švelnesnis, nei yra realybėje, tačiau tai dažnai priklauso ir nuo fotografo bei retušavimo. Vis dėlto siūlyčiau akis ryškinti kiek intensyviau nei įprastai, bet tai nereiškia, kad jos turėtų būti tamsios.
Jei vestuvių šventė rengiama vasarą, reikėtų tokio makiažo, kuris išsilaikytų kuo ilgiau. Bet nekalbu apie storą sluoksnį makiažo pagrindo, greičiau atvirkščiai. Prakaitas ar atsiradęs odos blizgumas yra natūralus reiškinys, ypač tai suintensyvėja karštą dieną ar jaučiant stresą. Tai galima pataisyti matizuojamąja sausa pudra ar naudojant sebumo perteklių sugeriančias servetėles. Jeigu diena yra karšta, makiažui atgaivinti tiktų lengva dulksna. Galima rinktis iš parduodamų vaistinėse, jos purškia labai lengva migla ir nesugadina makiažo.
Ruošdama nuotaką, vengčiau stipriai tepančių ir atsispaudžiančių priemonių, ypač skirtų kūno grimui, kurios gali ištepti baltą suknelę. Priemonės turėtų būti ilgai išliekančios, bet neapsunkinančios, tam dažnai naudojami įvairūs kreminiai produktai, fiksuojami sausais. Kadangi vestuvių dieną ne viena nuotaka patiria jaudinančių akimirkų – susigraudina, svarbu pasirinkti vandeniui atsparų blakstienų tušą, odą išlaikyti lengvą ir gaivią, nes veidu riedančios ašaros gali išryškinti akivaizdų skirtumą tarp makiažo ir natūralios odos. Kai makiažas yra natūralesnis, sluoksniai plonesni, po laimės ašarų tokį kur kas lengviau pataisyti.
Kadangi vestuvių dieną ne viena nuotaka patiria jaudinančių akimirkų – susigraudina, svarbu pasirinkti vandeniui atsparų blakstienų tušą, odą išlaikyti lengvą ir gaivią, nes veidu riedančios ašaros gali išryškinti akivaizdų skirtumą tarp makiažo ir natūralios odos.
Vienos nuotakos turi galimybę makiažo meistrę pasisamdyti visai dienai, kitos – ne. Kokiomis priemonėmis reikėtų pasirūpinti, kad vestuvių dieną nuotakos draugės galėtų jai prireikus pakoreguoti makiažą?
Pirmiausia priemonės, skirtos lūpoms: pieštukas, lūpų dažai, blizgis. Gali būti kuri nors viena šių priemonių arba visos trys, pagal nuotakos dažymosi įpročius. Pravers lengva kompaktinė pudra ir šepetėlis. Pudra neturi sukurti papildomo sluoksnio ant odos, tik matizuoti ir subtiliai suteikti atspalvį. Galima rinktis ir birią pudrą, tačiau ją naudoti ne taip patogu. Taip pat verta turėti makiažo dulksną, skirtą odai atgaivinti, odos riebumą sugeriančių servetėlių.
Yra moterų, kurioms be galo patinka ryškios lūpos, tačiau vestuvių dieną ryškiaspalviai lūpų dažai gali sukelti nepatogumų. Kaip išlikti savimi, tačiau nesijaudinti dėl priemonės?
Jei tai nėra pirmas kartas, kai moteris lūpas dažo ryškiai, tokį įvaizdį tikrai galima rinktis. Svarbu, kad nuotakai tai nebūtų neįprasta ir ji jaustųsi savimi. Rekomenduočiau ne skystus, o tik kreminius lūpų dažus, lengvai išdžiūstančius, matinius. Kreminius daug lengviau atnaujinti, jie nesukelia diskomforto, nesausina lūpų ir nepalieka ryškios linijos tarp lūpos ir gleivinės. Siūlyčiau kreminius lūpų dažus satininiu arba švelniu matiniu efektu, tokie bus ryškios spalvos ir išsilaikys ilgiau. Prieš dažant lūpas ryškiu lūpdažiu, reikėtų naudoti tinkamą kontūro pieštuką – forma atrodys tvarkingesnė, o lūpų makiažas išsilaikys ilgiau.
Kasmet stebime kintančias vestuvinės aprangos tendencijas, o kokios kryptys šiuo metu vyrauja vestuvių makiaže? Kokios yra mūsų krašto nuotakos – subtilesnės ar labiau linkusios eksperimentuoti?
Viskas keliauja natūralumo link, nuotakos taip pat renkasi vis subtilesnius, lengvesnius makiažo variantus. Rekomenduoju nesivaikyti tendencijų, nes į vestuvių nuotraukas žiūrėsite ir po 10 metų, tad, kas madinga šiandien, nebūtinai gerai atrodys po kelerių metų. Siūlau rinktis tai, kas išryškina jūsų bruožus, tačiau stipriai jų nepakeičia.
Viskas keliauja natūralumo link, nuotakos taip pat renkasi vis subtilesnius, lengvesnius makiažo variantus.
Dažnai nuotakos nori klasikinio makiažo, tai gana saugus variantas: vidutinio ryškumo makiažas, klasikinio šešėliavimo akys, juodas kontūras palei blakstienų liniją ir švelnios lūpos. Manau, lietuvaitės yra drąsios, kitomis progomis jos mėgsta ryškų, kartais spalvotą makiažą, tačiau dažniausiai vestuvių dieną nori savo grožį pabrėžti švelniai, išlikti savimi. Galbūt tai yra ir kultūrinis dalykas, pažiūrėjus į kitų šalių vizažistus ir nuotakas, pavyzdžiui, italų, matyti, kad jiems įprastas ryškus ir tamsesnis makiažas.