Kur vykti medaus mėnesio? Amandos Ramos rekomendacijos

Medaus mėnuo
Įsiminė: 4
Peržiūrėjo: 217
Įsiminti

Vestuvės – meilės šventė, sujungianti dvi širdis vienai gyvenimo kelionei. Net ir ypatingiausios šventės praeina ir vėl grįžtame į kasdienybę, tačiau kiekviena rutina turi savo nuotykių – trumpų ar ilgesnių kelionių, patiriant pasaulio ir įvairiausių kultūrų grožį. Kur keliauti kviečia jūsų širdis? Japonija? O gal Fidžis? Net jei tai skamba beprotiškai, jūsų svajonę išpildyti padės nepamirštamų kelionių architektė Amanda Ramos.

 

Parengė – Lina Matiukaitė | Nuotraukos – iš asmeninio albumo

 

„Kiekvienas esame unikalus, todėl tokios turėtų būti ir mūsų kelionės. Bėgant metams aplankiau dešimtis šalių, šimtus miestų ir dar daugiau viešbučių tam, kad galėčiau savo patirtimi pasidalyti su savo klientais. Gyvendama ir viešėdama skirtinguose pasaulio kampeliuose, pažinau daug kultūrų ir turėjau galimybę atrasti ypatingas bei tradiciniuose kelionių maršrutuose nepažymėtas vietas nuo madingiausių viešbučių iki slaptų barų, kurių durys atsiveria tik ištarus reikiamą slaptažodį. Mano tikslas – išpildyti kiekvienos poros svajonę, nepriklausomai nuo to, ar tai romantiškas savaitgalis Romoje, ar pilna nuotykių kelionė Filipinuose“, – sako kelionių agentūros įkūrėja Amanda.

Gyvendama ir viešėdama skirtinguose pasaulio kampeliuose, pažinau daug kultūrų ir turėjau galimybę atrasti ypatingas bei tradiciniuose kelionių maršrutuose nepažymėtas vietas nuo madingiausių viešbučių iki slaptų barų.

 

Šiais laikais kelionėms tarsi nebelieka jokių ribų, gali keliauti bet kur. Kaip išsirinkti sau tinkamiausią povestuvinę kelionę?

Kaip ir minėjau, kiekvienas keliautojas yra unikalus, todėl stengiuosi nesprausti klientų į jokius rėmus. Dažnai jaunavedžiai įsivaizduoja, kad jų medaus mėnuo turėtų būti Maldyvuose ar kitoje panašioje saloje, bet jei iš tikrųjų jų viduje sproginėja nuotykių troškimas, tingus gulėjimas paplūdimyje greit įgris. Tad, planuodami kelionę, stengiamės atrasti dalykus, kuriuos pora iš tikrųjų mėgsta. Galbūt jie jau seniai svajojo išmokti plaukti banglentėmis Havajuose. O gal itin mėgsta skanų maistą ir nori traukti austres kartu su žveju Prancūzijos pakrantėje. Pastebėjau, kad poros mieliau renkasi patirtį ir įspūdžius, kuriuos gali gauti, negu tam tikrą vietą. Žinoma, vieta taip pat svarbi, bet jei suderiname vietą su abiem keliautojams maloniomis veiklomis, sukuriame tobulą kombinaciją. Juk gražiausi prisiminimai kyla iš patirčių.

Dažnai jaunavedžiai įsivaizduoja, kad jų medaus mėnuo turėtų būti Maldyvuose ar kitoje panašioje saloje, bet jei iš tikrųjų jų viduje sproginėja nuotykių troškimas, tingus gulėjimas paplūdimyje greit įgris.

 

 

Kokios povestuvinės kryptys ir kelionių formatai šiuo metu populiariausi?

Dažniausios kelionių kryptys vasarą: Toskana, Sicilija, Amalfio krantinė, Mikonas, Santorinas, Ibisa (daug kas mano, kad ten tik vakarėliai, bet tai bene romantiškiausia sala su nuostabiais saulėlydžiais), Komo ir Gardos ežeras. Jei keliautojai renkasi mėgautis medaus mėnesiu kitais metų laikais, tuomet vykstama į kiek egzotiškesnes vietas, kuriose geri orai lepina ištisus metus. Populiarios kryptys ne vasaros metu: Mauricijus, JAV (joje dažniausiai keliaujama po kelias valstijas, tokias kaip Niujorkas, Kalifornija, Nevada, Havajai, Karibų salos). Renkantis keliones į Azijos pusę, rekomenduoju aplankyti į Indoneziją, Tailandą, Japoniją. Šiuo metu sparčiai populiarėja ir Afrikos kryptis. Vis dažniau keliautojai renkasi Pietų Afriką, Keniją, Tanzaniją, Botsvaną ir kitas šalis. Bene populiariausia vieta praeitais metais buvo Meksika. Nemažėjo kelionių ir į populiariuosius Maldyvus.

Jei pora mėgsta vakarėlius, suplanuojame jiems smagų laiką Mikono saloje. Tada galima keliauti į romantiškąją Santorino salą, kurioje džiugina puikūs vaizdai. Taip pat populiarios kelionės automobiliu aplankant keletą skirtingų vietų ir pamatant visą regioną.

 

 

Kokių patirčių dažniausiai ieško jaunavedžiai minėtose šalyse? 

Kiekviena šalis gali pasiūlyti savo patirtis. Italijoje siūlome išmėginti skirtingas degustacijas nuo vyno iki alyvuogių aliejaus, gaminimo klases su šefu arba autentišką patirtį – vakarienę, gaminamą kartu su tikra itališka šeima. Itin smagi pramoga – trumų medžioklė su šunimis. Taip pat, priklausomai nuo sezono, planuojame skirtingas derliaus nuėmimo veiklas, tokias kaip vynuogių nuėmimas ir jų mindymas kojomis, išgaunant sultis. Tokia patirtis liks įsimintina visam gyvenimui. Jei pora mėgsta vakarėlius, suplanuojame jiems smagų laiką Mikono saloje. Tada galima keliauti į romantiškąją Santorino salą, kurioje džiugina puikūs vaizdai. Taip pat populiarios kelionės automobiliu aplankant keletą skirtingų vietų ir pamatant visą regioną. Sicilijoje galima pamatyti skirtingą kraštovaizdį ir išmėginti įvairias pramogas nuo kopimo į ugnikalnį iki sicilietiškų apelsinų skynimo. Dažnai stengiamės suplanuoti patirtis, kurios leistų pažinti lankomą kraštą: galbūt tai vietinio šokio pamokos ar restoranai, kurie atspindi to krašto tradicinę virtuvę.

Jei pora mėgsta vakarėlius, suplanuojame jiems smagų laiką Mikono saloje. Tada galima keliauti į romantiškąją Santorino salą, kurioje džiugina puikūs vaizdai. 

 

 

Užsiminėte apie Afriką. Kokios patirtys laukia šiame žemyne?

Tai itin įsimintinos kelionės. Afrikoje gali išvysti ypatingų vaizdų: laukinėje gamtoje besiilsinčios liūtų ar dramblių šeimynos, kerinti gamta, egzotiškos kultūros. Afrika labai romantiška. Joje galima surasti daug prabangių ir visiškai privačių poilsio vietų. Čia visą laiką galėsite skirti vienas kitam ir, žinoma, išskirtiniams nuotykiams. Gamta gali padovanoti daug nepamirštamų įspūdžių. Pastebiu, kad atsiranda vis daugiau keliautojų, kurie savo atostogas nori praleisti šokinėdami vandenyno bangose ir ilsėdamiesi balto smėlio paplūdimiuose. Tokių vietų įvairovė pasaulyje leidžia prisitaikyti prie įvairių keliautojų poreikių, biudžeto ir pomėgių. Šiems keliautojams galima suplanuoti tokias pramogas kaip plaukiojimas su delfinais ar romantiškas piknikas palydint saulę paplūdimyje.

Afrika labai romantiška. Joje galima surasti daug prabangių ir visiškai privačių poilsio vietų. Čia visą laiką galėsite skirti vienas kitam ir, žinoma, išskirtiniams nuotykiams.

 

 

Žinoma, atsiranda ir tų, kurie savo medaus mėnesį nori praleisti nestandartiškai. Kokių originalių krypčių galėtumėte pasiūlyti tokiai porai?

Galbūt čia galėtume išskirti tokias vietas, kurios reikalauja ilgesnės kelionės ar sudėtingesnio pasiruošimo. Šiuo metu itin populiari Japonija. Daugelis nori pažinti visiškai kitokią kultūrą, išbandyti japonišką maistą bei pasirungti sumo aikštelėje. Kitos vietos, kurios tinkamos poroms, norinčioms įdomiai praleisti medaus mėnesį: Islandija, Peru, Pietų Korėja, Marokas, Argentina, Madagaskaras, Juodkalnija, Naujoji Zelandija, Bora Bora, Filipinai, Gvatemala, Čilė, Australija, Šri Lanka. Šiose vietose keliautojai gali patirti ne tik įstabų gamtos grožį, bet ir pajusti be galo autentišką vietinę kultūrą.

Vietos, kurios tinkamos poroms, norinčioms įdomiai praleisti medaus mėnesį: Islandija, Peru, Pietų Korėja, Marokas, Argentina, Madagaskaras, Juodkalnija, Naujoji Zelandija, Bora Bora, Filipinai, Gvatemala, Čilė, Australija, Šri Lanka.

 

Ką galėtumėte pasiūlyti aktyvių keliautojų porai, mėgstančiai žygius, kalnus, aktyvų laisvalaikį?

Tokiai porai galėtų patikti kiek arčiau Lietuvos esančios vietos: Madeira ar Azorai. Tokiose kryptyse svarbu įsivertinti ir keliauti su tinkama apranga bei nusiteikimu. Visada būti pasiruošusiems tiek saulei, tiek lietui.

 

 

Kuo džiaugtųsi tyrinėtojų ir ekstremalių įspūdžių ieškotojų pora?

Jiems pasiūlyčiau rinktis egzotiškesnius kraštus ir iš anksto suplanuoti visas kelionės pramogas. Puiki kryptis – Kosta Rika, kurioje galima leistis su zipline, šokti iš lėktuvo su parašiutu, skrosti bangas su banglente ir džiunglėse išvysti unikalių gyvūnų. Jei pora mėgsta sportą, galime suorganizuoti net tokias keliones, kuriose jie galės kopti į kalnus, miegoti palapinėje, keliauti dviračiu.

 

 

Kas patiktų pasyvaus, lėto poilsio mėgėjams, romantikams?

Šiai porai siūlyčiau rinktis paplūdimio atostogas Karibuose ar Indijos vandenyno salose, tokiose kaip Seišeliai, Šv. Bartolomėjaus sala, Barbadosas, Maldyvai. Jaunavedžiai visą laiką galės skirti vienas kitam. Tokiose vietose siūlyčiau išmėginti vandens pramogas, sraigtasparnio turą virš salų ar pikniką paplūdimyje. Šios pramogos paįvairins ramų laiką ir sujungs bendrose patirtyse.

 

Ir dar viena jaunavedžių pora: lėto poilsio mėgėjai, istorijos ir kultūros gurmanai. Ką būtų galima pasiūlyti jiems? 

Neabejoju, kad jiems patiks keliauti Europoje. Geriausia būtų pasirinkti vieną regioną ir jame keliauti traukiniais ar automobiliu. Tai galėtų būti Normandija, Toskana, Bordo, Šampanė, Apulija, Duro regionas ar kitos vietos, garsėjančios savo unikaliu istoriniu ir kultūriniu paveldu. Taip pat galima rinktis miestą ir keliauti aplink jį. Tarkime, Venecija, Florencija, Portas arba Roma puikiai tiks istorijos gurmanams. Čia jie galės pasimėgauti įvairiausiomis pramogomis nuo FIAT turo po mažas Romos gatveles iki Porto vyno degustacijos.

 

 

Daug keliaujantieji visuomet turi savo svajonių šalį, kurią dar tik trokšta aplankyti. Apie kokią medaus mėnesio kryptį svajojate?

Esu aplankiusi daug vietų, bet tobulam medaus mėnesiui norėčiau ko nors nematyto ir ramaus.

Kol kas tobula vieta, į kurią norėčiau suplanuoti savo medaus mėnesį, – Fidžis. Nors kelionei tektų skirti daugiau nei 30 valandų, manau, tai tikrai būtų verta visos patirties.

 

5 PATARIMAI VYKSTANTIEMS Į MEDAUS MĖNESIO KELIONĘ

 

  1. MEDAUS MĖNESIO VYKITE NE IŠKART PO VESTUVIŲ, O PO KELIŲ MĖNESIŲ.
    Pasiruošimas vestuvėms atima daug laiko ir energijos, todėl nesistenkite visko suplanuoti iškart. Po vestuvių turėsite laiko susiplanuoti ypatingą kelionę. Taip pat dažnai praktikoje planuojame du medaus mėnesius: vieną trumpą kelionę Europoje iškart po vestuvių, o po kelių mėnesių kitą ilgesnę, tolimesnę kelionę. Medaus mėnesio laukimas ir planavimas gali būti toks pat smagus kaip ir vestuvių planavimas, todėl tam pasilikite užtektinai laiko. Tiesa, esu planavusi medaus mėnesį ir penktųjų vestuvių metinių proga. Kelionėms niekada nebūna per vėlu!

 

  1. AIŠKIAI IŠSIGRYNINKITE BIUDŽETĄ IR VIETĄ RINKITĖS PAGAL JĮ.

Aiškiai išsigryninkite biudžetą ir vietą rinkitės pagal jį. Tam tikros vietos yra pigesnės nei kitos ir jose mokant mažiau galima gauti daugiau. Pavyzdžiui, jei norite keliauti į Havajus, bet jus riboja biudžetas, tuomet drąsiai rinkitės kelionę į Mauricijų. Galėsite mėgautis nuostabia gamta, paplūdimiais ir žydru vandeniu, o apgyvendinimo kainos bus ženkliai žemesnės.

 

  1. IŠSIGRYNINKITE, KO TIKSLIAI NORITE.

Jei mėgstate laiką leisti aktyviai, nesirinkite vietų, kuriose negalėsite išeiti iš viešbučio.

 

  1. TURĖKITE PLANĄ.

Šiuo metu itin sudėtinga keliauti be rezervacijų, nes dažniausiai itin patrauklios vietos būna rezervuotos iš anksto. Tai galioja ne tik viešbučiams, bet ir restoranams bei lankytiniems objektams. Tokioje kelionėje nesinori papildomo streso, kai negalite patekti ten, kur svajojote, todėl pasirūpinkite rezervacijomis iš anksto.

 

  1. PATIKĖKITE SAVO KELIONĖS PLANAVIMĄ PROFESIONALAMS.

Medaus mėnuo – išskirtinė kelionė, todėl norisi, kad pora iš jos grįžtų tik su geriausiais prisiminimais. Kelionių organizatorius patars, kokia vieta jums tinkama, rezervuos viešbučius geriausia kaina ir, žinoma, su specialiu pasitikimu jūsų medaus mėnesio proga. Taip pat ras veiklų, atitiksiančių jūsų poreikius, ir suorganizuos tokią kelionę, kurioje jums teliks mėgautis patirtimi, pamiršus visus rūpesčius ir kasdienybę.

 

Daugiau patarimų ir romantiškų kelionių idėjų www.amandaramos.lt

Panašūs straipsniai

Planuokite

Žingsnis
po žingsnio
savo svajonių
šventės link

Vestuvių
biudžeto
skaičiuoklė

Sužinokite, kiek realiai kainuos Jūsų šventė,
kur galite sutaupyti, o kam skirti daugiau...

Skaičiuoti
pasiruosimo-kalendorius

Pasiruošimo
planas -
kalendorius

Palengvins susiplanuoti darbus ir
užsisakyti reikiamas paslaugas laiku!

Pradėti planuotisavo šventę