Daugelis būsimų jaunavedžių vestuvinius žiedus renkasi tik pagal grožį, madą ar kainą, bet pamiršta svarbiausią dalyką – juos teks nešioti kiekvieną dieną visą likusį gyvenimą! Žiedai turi ne tik džiuginti akį, bet būti ir praktiški, lengvai prižiūrimi, o po dešimties ar dvidešimties metų atrodyti lygiai taip pat, kaip ir perkant vitrinoje.
Patarimais dalijasi „Fashion Gold“ vestuvinių žiedų ekspertai.
Svarbiausia – kokybė
Geriau su mažesniu deimantu nei prastesnės kokybės. Tokia auksine taisykle vadovaukitės rinkdamiesi vestuvinius žiedus. Gal dabar ir nepajusite, bet vėliau tai su kaupu atsipirks.
Kas yra kokybiški žiedai? Pirmas dalykas, į ką reikia atkreipti dėmesį, – žiedo lygumas. Padėkite jį ant stalo ir aiškiai pamatysite, žiedas lygus ar gražiai išlietas. Įdėmiai apžiūrėkite žiedo briaunas – neturi būti jokių griovelių, įbrėžimų, įlinkimų. Taip pat atkreipkite dėmesį, ar niekur žiedas nėra plonesnis ar storesnis.
Taip pat svarbus dalykas – praba. Ji turi būti įspausta pačiame žiede (tik labai plonuose žieduose ji nežymima, o parašoma žiedo pase). Lietuvoje parduodamų žiedų praba dažniausiai būna 585. Tai reiškia, kad 1000-yje gramų šio lydinio 585 gramai yra gryno aukso. Kuo praba aukštesnė, tuo žiedas kokybiškesnis ir brangesnis.
Ar nusitrins matinis paviršius?
Taip, jei žiedas yra padengtas matiniu rodžiu. Šis po keleto metų tikrai nusitrins ir taps blizgus, bet nereikia to bijoti – už nedidelį mokestį žiedai vėl padengiami rodžiu iš naujo. Tas pat galioja ir blizgiems žiedams – šie po truputį gali tapti matiniai, o dar po kelerių metų nuo trinties dar labiau blizgėti.
Dabar daugelis kokybiškų žiedų (ypač baltojo aukso) yra dengiami rodžiu. Kodėl? Šis apsaugo žiedą nuo braižymosi, be to, gražiau spindi ir atrodo. Iškart nusiteikite, kad po dvejų trejų metų teks grįžti į tą patį saloną ir palikti žiedus atnaujinti, tuomet jie visuomet atrodys puikiai.
Kaip išsaugoti deimantą?
Dažniausia vestuvinių žiedų „bėda“ yra iškrintantys deimantai ar kiti akmenys. Žinoma, jei tai įvyksta dėl mechaninio pažeidimo, tai jau jūsų bėda, bet jei brangakmenis iškrito be priežasties – kaltas žiedo gamintojas.
Pagrindinė kokybiškai įstatytų akmenų taisyklė – akmuo turi būti „įstatytas“ į karūnėlę-apsodą, kuri jį laiko, o ne įklijuotas ar įspaustas. Pastaraisiais atvejais akmuo ne tik turi didesnę galimybę iškristi, bet ir praranda savo grožį bei spindesį. Nebijokite salonuose paprašyti lupos ir iš arčiau pažiūrėti, kaip įstatyti ir patys mažiausi akmenukai.
Be to, ne veltui net ir prietarai rekomenduoja vestuviniams žiedams rinktis deimantus (neva jie sustiprins santuoką). Deimantai yra patys tvirčiausi akmenys, todėl jie nesuskils ir nesusibraižys, kas gali atsitikti su tokiais brangakmeniais kaip rubinai ar smaragdai...
Be to, per vidurį žiedo įstatyti briliantai sumažina žiedo susibraižymą ateityje.
Prašykite garantijų!
Vestuvinius žiedus geriausia pirkti patikimoje parduotuvėje, bet net ir ten nepamirškite pasiimti pirkimo čekių (be jų – jūsų pretenzijos bus bevaisės), paklauskite dėl garantijų ir žiedų atnaujinimo sąlygų. „Fashion Gold“ salone mes suteikiame penkerių metų garantiją žiedams. Jei darotės žiedus pas juvelyrą, taip pat paprašykite juos prabuoti, taip būsite garantuoti bent jau dėl metalų ir akmenų kokybės.
123 RF nuotr.