Planuojant vestuves dažniausiai kyla klausimas, nuo ko pradėti. Nuo to, kur vyks jūsų šventė, priklausys ne tik dauguma dalykų, tokių kaip biudžetas ir panašiai, bet ir visa vestuvių nuotaika, pobūdis ir kiti smulkūs, bet labai svarbūs dalykai. Juk tu nori, kad šventė būtų būtent tokia, apie kokią ir svajojai.
Pataria „Viktorijos Vestuvės“ vestuvių planuotoja Viktorija Prokofjeva (www.viktorijosvestuves.lt).
Nuo ko pradėti
Pirma, ką turėtumėte žinoti pradėdami rinktis vietą, tai suplanuoti, kiek svečių kviesite į savo šventę. Vestuvėms, kuriose dalyvauja 50 ar 150 žmonių, tiktų labai skirtingos erdvės, todėl su nedidele paklaida paskaičiuokite, kiek jų bus. Dažnai jaunieji renkasi rūpindamiesi, kad vieta nebūtų per maža. Tačiau ji gali būti ir per didelė! Milžiniškoje salėje keliasdešimt svečių nesijaus jaukiai, o didelėje sodybos teritorijoje išsivaikščios kas sau. Todėl pirmiausia apsispręskite dėl vestuvių dydžio, svečių skaičiaus ir tik tada pradėkite vietos paieškas.
Kokį biudžetą esate numatę
Vienas svarbiausių dalykų, kuris lems Jūsų paieškas, bus ir vestuvių biudžetas. Paskaičiuokite, kokią sumą esate pasiruošę skirti. Kainos gali skirtis daug kartų: vienur nuomos gali net nebūti, kur reikės susimokėti tik už maistą, o kitur – vien tik už nuomą gali tekti mokėti kelis ar keliolika tūkstančių litų. Jei tiksliai žinosite, kokią sumą galite skirti, susiaurės ir paieškos ratas, neteks važiuoti apžiūrėti vietos, kuri kainuoja tiek, kiek nesate pasiruošę skirti savo šventei. Galiausiai, bent jau sutaupysite laiko...
Kokios šventės norėtumėte
Būtinai pagalvokite apie tai, kokios šventės apskritai norėtumėte. Ar svajojate susituokti kaimo bažnytėlėje ir lakstyti basomis po pievas, ar po ceremonijos didelėje katedroje norėtumėte gurkšnoti šampaną limuzinu važiuodami miesto gatvėmis. Ar planuojate vos vos užkąsti ir visą vakarą šokti, bendrauti su svečiais, o gal susėsti su visais prie vieno bendro stalo ir neskubant mėgautis gurmaniška vakariene. Nuo to taip pat priklausys vietos pasirinkimas... Skirtingai jausitės senamiesčio restoranėlyje ir užmiesčio sodyboje, todėl dažniau pasvajokite, kaip norite praleisti tokią svarbią savo šventę, kaip norite jaustis tą vakarą, kaip norite, kad jaustųsi jūsų svečiai?
Ir svajonių vieta pati gims galvoje, vaizduotėje, o paskui rasite ją ir realybėje...
Restoranas mieste
Puikus variantas tiems, kam patinka miesto aplinka ir kurie nenusiteikę kažkurią vestuvių dienos dalį praleisti automobilyje keliaudami į pobūvio vietą. Geras pasirinkimas, nes dažniausiai nereikia mokėti nuomos bei už svečių nakvynę. Taip pat bus nedidelės transporto išlaidos. Greičiausiai ir santuokos ceremonijos vieta bus kažkur netoliese, todėl iki pasirinkto restorano bus galimybė eiti pėsčiomis ar pavažiuoti kokiu nors smagesniu transportu, pavyzdžiui, dviračiu, karieta... Šventė mieste turi daugybę privalumų!
Užmiesčio vila ar sodyba
Jei renkatės toliau nuo miesto esančią vilą ar sodybą savo vestuvėms, greičiausiai esate gamtos mylėtojai ir savo vestuvių dienos neįsivaizduojate be žydro vandens, miško ir žalios pievos! Nepamirškite, jei svečiai atvyks į vestuvių šventės vietą iš toliau, būtų mandagu pasirūpinti transportu namo arba nakvyne ir pusryčiais. Tai, be abejo, šiek tiek padidins jūsų vestuvių išlaidas.
Didelis privalumas, kad turėsite galimybę teritorijoje būti visiškai vieni, netrukdomi kitų žmonių ar aplink vykstančių renginių, galėsite mėgautis grynu oru ir ramybe. Tik iš anksto nusiteikite, kad gamtoje daugiau įvairių mašalų, o vaikščioti su aukštakulniais ir didele pūsta suknele pievomis ne itin patogu J.
Paviljonas
Dar viena vieta, kur galėtų vykti jūsų vestuvių pokylis yra paviljonas, paprasčiau vadinama palapinė. Dažniausiai paviljonas statomas pievoje, kažkur netoliese esančio pastato. Šalia yra reikalinga infrastruktūra, norint tinkamai patiekti maistą, apsirūpinti vandeniu, tualetais, elektra. Be abejonės būna ir išimčių, kai paviljonas statomas ir vidury miško, kur nėra jokio namo. Tačiau tai jau atskira tema, nes tokiu atveju tenka patiems pasirūpinti viskuo, nuo... iki... Juk paviljone bus reikalingas ir apšvietimas, ir dar daug dalykų, kurie padėtų sukurti jaukią ir malonią atmosferą.
Paviljonas dažniausiai statomas tada, jei nesinori vakarieniauti viduje, arba patalpos per mažos reikiamam kiekiui svečių. Apskritai kalbant, jis gali būti statomas visur, kur tik panorėsite: tiek mieste, tiek miške, tiek sodyboje. Taigi, vestuvės paviljone – puiki išeitis, jei norite švęsti ten, kur neįmanoma J. Tik vertėtų nepamiršti, kad tai kainuos, todėl iš karto numatykite didesnes išlaidas šventės vietai.
Patarimai besirenkantiems ar neapsisprendžiantiems
1. Jei turite galmybę ir jau prieš metus planuojate tuoktis, važiuokite apžiūrėti šventės vietos panašiai tuo metų laiku, kai bus rengiamos vestuvės. Žiemą sunku bus pamatyti visus privalumus, kurie atsisvers vasarą, ir atvirkščiai.
2. Kadangi vietą greičiausiai rinksitės prieš keletą mėnesių ar net metus, tai pasiteiraukite, ar nenusimato smarkių pokyčių, pvz., didelių remonto darbų, statybų ar dar ko nors netikėto. Būtų nesmagu netikėtai atvykus rasti statybvietę šalia savo vestuvių šventės vietos.
3. Kruopščiai išanalizuokite sutartį: išsiaiškinkite, kas įeina į nuomos kainą, o kas ne. Kiek yra stalų, kėdžių, staltiesių, ar reikia už tai papildomai mokėti. Kiek kambarių, kada atvykimas, išvykimas, jei tai nėra viešbutis. Atkreipkite dėmesį, kas palydės svečius į kambarius, atsakys į iškylančius klausimus, pasirūpins nesklandumais. Juk nenorite kad tai, kas Jums atrodys natūralu ir savaime suprantama, šeimininkams bus naujiena.
4. Pasistenkite kuo labiau suderinti vietą ir pačių vestuvių pobūdį, dekorą, nuotaiką. Rinkdamiesi galvokite ir apie tai, kokią šventę įsivaizduojate ir kaip joje matote save. Ar griežto kirpimo vestuvinė suknelė, apie kurią svajojate, leis laisvai jaustis miške ar sodyboje? Ar gerai jausitės ir sugebėsite atsipalaiduoti Jūs ir Jūsų svečiai ištaigingame restorane?
5. Prieš apsispręsdami dar kartą pergalvokite ir logistinius klausimus, atstumus nuo ceremonijos vietos iki vakarienės, laikus, kainos ir kokybės santykį, patogumą. Paprasčiausia tai būtų padaryti užsirašant ant lapo pliusus ir minusus, tuomet tikrai aiškiai matysite kas jums patinka, o kas ne. Taip pat bus paprasčiau su šeimininkais aptarti kaip tuos klausimus, kurie atsidurs minusiukų skiltyje, paversti į pliusiukus.
6. Jei labai abejojate, galite paprašyti šeimininkų rekomendacijų tų porų, kurios jau šventė ten vestuves. Gavę jų kontaktus galėsite pasiteirauti apie tai, kas jiems patiko, nepatiko ir išsklaidyti arba patvirtinti savo abejones.
Svarbiausi klausimai, kurių privalote paklausti vietos šeimininkų
1. Ar nėra kokių nors papildomų ar paslėptų mokesčių? Pavyzdžiui, ar nebus vėliau skaičiuojami papildomi pinigai už išnaudotą elektrą, tvarkymą, personalo viršvalandžius ir panašiai.
2. Ar bus tą dieną aplink esančioje teritorijoje kitų vestuvių, pašalinių žmonių, kitų švenčių?
3. Kada bus galima pradėti naudotis patalpomis? Kelintą valandą anksčiausiai leidžiama atvykti ir kada vėliausiai privaloma išvykti?
4. Kas įeina į nuomos kainą ir už ką teks mokėti papildomai? Kiek kėdžių, stalų ir kokie jie? Ar yra pakankamai staltiesių, indų ir kitų būtiniausių dalykų?
5. Ar yra triukšmo ribojimas? Iki kelintos valandos galima bus garsiai leisti muziką?
6. Kas suteiks maitinimo paslaugas? Ar galite patys pasirinkti tiekėjus? Ar būtina naudotis jų ar jų partnerių paslaugomis? Vertėtų paklausti ir apie dekorą, tortą, alkoholinius gėrimus ir kitus svarbius šventės komponentus.
7. Kaip vyks atsiskaitymas? Juk nenorite, kad staiga paryčiais būtumėte paprašyti susimokėti už suteiktas paslaugas.
Vestuvių vieta, kaip ir suknelė, turi jus surasti. Kai nuvažiuosite vienur kitur, daugiau pagalvosite ir pasvajosite apie šventę, tada, be abejonės, žinosite, kad norite savo vestuves atšokti TEN ir ne kitur. Ir nesvarbu, ką pasirinksite: pajūrio vilą, kaimo sodybą, dvarą, pilį, miesto restoraną ar savo namo kiemą – viskas bus tiesiog puiku! Nes kitaip ir nebūna!
Sėkmės!
Fotoperlas.lt nuotr.