Įprastai po iškilmingos santuokos ceremonijos vestuves švenčiame restorane arba sodyboje su nakvyne, o kartais šventę tęsiame ir antrą dieną. Tačiau tokia tradicinė vestuvių šventė šiandien atitinka ne visų jaunųjų poreikius.
Siekdama sužadėtiniams pasiūlyti daugiau nei vieną vestuvių eigos scenarijų „Vestuvių šventė" planuotoja Inga Klimienė pasakoja apie šiandien tarp jaunųjų vis labiau populiarėjančias spalvingas ir jaunatviškas vestuvių popietes.
Vestuvių popietė – kas tai?
Su Inga susitinkame jaukioje kavinukėje puodelio karštos arbatos. Netrukus pokalbis su smulkute juodaplauke mergina pasisuka apie vestuves, kurių karštinei atslūgus ramiai nusikeliame į vasaros laikus.
„Viskas prasidėjo tada, kai prieš keletą metų jauniesiems, norėjusiems švęsti kitaip, pasiūliau vietoje įprasto pokylio sodyboje po santuokos ceremonijos surengti tik šventinę popietę gamtoje. Toks šventės modelis – puikus sprendimas poroms, norinčioms pasidžiaugti santuoka su draugais bei artimaisiais, neišplečiant jos į kelių dienų renginį. Idėja pasiteisino (šypsosi)", – prisiminimais apie pirmosios popietės rengimą dalijasi pašnekovė.
„Šiandien sulaukiame vis daugiau porų, norinčių susituokti ir po iškilmingos santuokos ceremonijos pabūti su svečiais jaukiame gamtos kampelyje, pasivaišinti užkandžiais, atsigaivinti čia pat gamtoje suplaktais gaiviais kokteiliais, patiektais su daug grūsto ledo, paragauti skaniausių desertų. Vedėjas ir didžėjus pasirūpina svečių užimtumu ir muzika, o laisvu nuo pramogų laiku jaunieji su svečiais turi galimybę fotografuotis specialiame kampelyje, sukurtame pagal šventės tematiką ar tiesiog jaunųjų norus", – džiugiai vestuvių popietėje jau įprastas ir pamėgtas jaunųjų pramogas dėsto „Vestuvių šventė" įkūrėja I. Klimienė.
„O kas po to?" – klausiu norėdama sužinoti visą vestuvių popietės eigą, o Inga nesiliauja stebinti. „Tokios neįprastos ir smagios popietės, trunkančios nuo 14 iki 21 val., neretai vainikuojamos šokiais po atviru dangumi (šypsosi). Šventė būna labai jaunatviška ir įsimintina. Netrūksta nei linksmybių, nei įspūdžių", – prisiminimais iš surengtų vestuvių popiečių dalijasi pašnekovė.
„Pasibaigus popietei jaunieji keliauja į restoraną romantiškos vakarienės dviese arba su tėvais, o kitą dieną iškeliauja į povestuvinę kelionę. Pasitaiko, kad į povestuvinę kelionę jaunieji išvyksta iškart po šventinės popietės", – tęsia Inga ir nuramina, kai užsimenu apie galimas oro išdaigas šventės dieną.
„Nė vienos vestuvės nėra apsaugotos nuo lietaus, todėl visais atvejais derėtų numatyti ir „lietaus scenarijų". Planuodama vestuvių popietę visuomet parenku tokią vietą, kad pasikeitus orui visą šventės sumanymą ir dekoracijas galėčiau ramiai perkelti po stogu. Tai gali būti ir daili lauko palapinė ar dvaro menės, lietaus atveju į šventę įnešančios tik daugiau spalvų ir magijos", – patirtimi dalijasi Inga.
„Lietus myli tuos, kurie jo bijo, tad patariu jauniesiems su juo susidraugauti dar iki šventės. Gal todėl „lietaus scenarijumi" dar neteko pasinaudoti, nors pasitaikė, kad saulė ir nesišypsojo", – šypsosi planuotoja.
Romantiškas gamtos kampelis
„Vestuvių popietė gamtoje – tokį savo šventės scenarijų mes pasirinkome – buvo tarsi gabalėlis gamtos mūsų Didžiajai dienai, sutalpinęs visas svajones po atviru dangumi", – pasakoja viena iš Ingos nuotakų Roberta. „Mano Didžioji diena tapo svajonių diena, kurią norėjosi sustabdyti ir pasilikti joje bent pusę gyvenimo. Pabūti, patyrinėti, pamedituoti, viską užuosti, visko paragauti, ramiai... neskubant..." – tęsia spindinčiomis akimis į vestuvių prisiminimus pasinėrusi nuotaka.
„Nuo provanso baldų iki senų lagaminų, nuo uogomis prisirpusio desertų stalo iki akordeonu atliekamos prancūziškos muzikos, nuo gurmaniškų užkandžių iki saldžios vatos, primenančios vaikystę. Vestuvių dieną virtau romantiška šio gamtos kampelio dama. Ilga nėriniuota suknelė, plevenanti tarp pelenų spalvos senovinių rožių. Jaučiau, jog šis mažas dangiško grožio lopinėlis egzistuoja tik šiandien ir tik dėl mūsų."
Keičiasi jaunųjų požiūris
„Vestuvių samprata ir jos šventimo būdai šiais laikais pakitę.„Pastebėjau, kad vestuvių popietę gamtoje dažniausiai renkasi poros, bėgančios nuo standartų. Anksčiau jaunieji sukdavo galvą, kaip apgyvendinti ir pamaitinti svečius, kokį transportą organizuoti, kokių pramogų sugalvoti, o šiais laikais vestuves linkę planuoti labiau sau, todėl po neilgos šventinės popietės, skirtos draugams ir artimiesiems, išvyksta kopinėti medaus. Ir nematau čia nieko blogo. Taip netgi ir turėtų būti!" – naujuoju šventės modeliu džiaugiasi Inga.
Vestuvių planuotoja giria jaunuosius, esą jie šiais laikais ieško ir drąsiai priima naujoves. „Jaunieji ryžtasi sau svarbią dieną nustebinti ne tik save, bet ir svečius. Juk kiekvienas nori, kad vestuvės taptų nepaprastos ir išskirtinės", – tęsia pašnekovė. Tačiau, nepaisant naujovių vėjo, jaunieji jaučia sentimentus ir pareigą į šventę įpinti ir papročius. „Jaunųjų pasitikimas su duona ir druska, tėvų palaiminimas, šeimos židinio įteikimas, jaunųjų šokis, puokštės metimas, torto raikymas – dažniausiai pasitaikantys ištikimybės seniesiems papročiams simboliai yra neatsiejama šventės dalis ir vestuvių popietėje. Naujų ir senų tradicijų sąmyšis daro šventę eklektiškesnę ir tas yra sveikintina", – pasakoja I. Klimienė.
Vestuvių popietės privalumai
1. Vestuvių popietėje gali dalyvauti visi jūsų pageidaujami svečiai: nuo artimųjų iki kolegų iš darbo. Planuodami įprastas vestuves neretai jaunieji, ribojami finansinių galimybių, trumpina svečių sąrašą;
2. įspūdinga floristika, meniškas desertų stalas, fotosesijos kampelis – nuostabūs ir įprasti vestuvių popietės akcentai, kurių dėl tų pačių finansinių galimybių ne visada pavyksta turėti tradicinėje vestuvių šventėje;
3. Pasinaudoję įstatymu, pagal kurį santuokos ceremoniją galima organizuoti jums patinkančioje vietoje, nudžiuginsite svečius. Šventės dieną jiems nebereikės važiuoti iš taško A į tašką B, nes visa popietė – nuo ceremonijos iki jos pabaigos – vyks vienoje vietoje;
4. Vestuvių popietė lengvai išsprendžia įprastai kylantį svečių užimtumo klausimą, kol jaunieji fotografuojasi. Svečiai jausis laimingi su jumis turiningai leisdami laiką gražiai išpuoselėtoje aplinkoje, o įamžintos vestuvių akimirkos dailiai dekoruotame kampelyje bus įdomesnės nei fotografuojantis, pavyzdžiui, parke ar važinėjantis palikus svečius iš vienos vietos į kitą, ieškant gražiausių tą dieną peizažų;
5. nebereikia rūpintis svečių nakvyne, transportu, dviejų dienų maitinimu, kas įprastai sudaro didžiąją vestuvių biudžeto dalį. Jaunieji mielai tokią dalį skiria savo medaus mėnesio kelionei egzotiškose šalyse.
Tekstas – Raimonda Drasutė. Nuotraukos – www.vestuviusvente.lt archyvo.