Susituokti svečioje šalyje itin romantiška – tai neišvengiamai asocijuojasi su atostogomis ir poilsiu. O ir nuo kasdienybės daug lengviau atitrūkti toli nuo namų, galima atsipalaiduoti ir tiesiog mėgautis! Dabar, kai sienos atviros ir lėktuvų bilietai pigūs, nepraleiskite progos susituokti savo svajonių šalyje!
Nuo ko pradėti?
Iš pradžių pagalvokite, kurie kraštai Jus labiausiai vilioja – Europos ar tolimesnės šalys, maži kurortai ar didesni miestai. Savaime suprantama, kad kuo toliau keliausite, tuo brangiau šventė kainuos. Jei planuojate kviesti daugiau svečių, patartina rinktis Europos šalis, mat svečiams bus pigiau bei patogiau atvykti į vestuves. Jei norite švęsti tik dviese ar su keletu artimiausių bičiulių, galite keliauti ir į egzotiškas šalis. Tik prieš pasirinkdami išsiaiškinkite šalies teisinius vedybų ypatumus, ar bus įmanoma ten susituokti, kokias procedūras teks atlikti, kokius dokumentus sutvarkyti.
Viešbučiai, teikiantys vestuvių organizavimo paslaugas
Turbūt lengviausias kelias, planuojant šventę užsienyje, yra rasti viešbutį, kuris teikia vestuvių organizavimo paslaugas. Susimokėję tam tikrą mokestį už vestuvių ceremonijos organizavimą, jums bus sutvarkyti ir dokumentai, pasirūpinta gėlėmis, fotografu, vakariene ir viskuo, ko pageidausite. Tokių viešbučių itin gausu šiltuose, egzotiškuose kraštuose. Europoje, deja, jų nėra itin didelis pasirinkimas.
Organizuoti patiems arba kreiptis į vestuvių planuotoją
Kitas kelias, kurį jauniesiems dažniausiai tenka rinktis rengiant vestuves užsienyje – viską organizuoti patiems arba kreiptis pagalbos į vestuvių organizatorius Lietuvoje, planuojančius vestuves už mūsų šalies ribų. Tokiu atveju dažniausiai visų vestuvių švente besirūpinančių profesionalų ieškoma atskirai, kai kuriuos, pavyzdžiui, fotografą, patogiau pasikviesti iš Lietuvos, kitų ieškoma vietoje. Toks variantas patogus tuo, jog pasirinkimas bus daug platesnis. Taip pat galėsite patys rinktis, kokioje vietoje susituokti: viloje, viešbutyje ar ant jūros kranto...
Svarbiausi dalykai, kuriuos turėtumėte žinoti apie santuoką užsienyje:
1. Svečiose šalyse vykstančios civilinės vestuvių ceremonijos dažniausiai būna „simbolinės". Tai reiškia, kad jos neturi teisinių pasekmių Lietuvoje, tačiau turi dideles pasekmes Jūsų širdyse.
2. Oficialiai įforminti civilinę santuoką užsienyje įmanoma, tačiau jei abu esate ne tos šalies piliečiai, tai pareikalaus labai daug laiko ir pastangų tiek iki vestuvių, tiek po jų. Būtent todėl dažniausiai jaunieji nusprendžia to nedaryti.
3. Jei norėsite susituokti katalikų bažnyčioje, tai padaryti bus labai sudėtinga arba visiškai neįmanoma. Dažniausiai užsienyje jaunuosius tuokia protestantų kunigai, kurie gali tai daryti ne tik bažnyčioje, bet ir kitose romantiškose vietose po atviru dangumi. Tokiu atveju santuoka bus galiojanti, liks tik dokumentus įteisinti Lietuvoje.
Ką dar turėtumėte žinoti:
– Neprivalote apmokėti svečių kelionės į jūsų vestuves bei pragyvenimo užsienyje išlaidų. Tegul tai bus jų dovana Jums.
– Jūs kviečiate svečius į šventę, tad ją jiems ir dovanokite: gurmanišką vakarienę, linksmybes, pramogas...
– Kvietimus įteikite svečiams mažiausiai prieš pusę metų, kad jie galėtų susiplanuoti savo atostogas. Juk daug paprasčiau vakarui ištrūkti į sodybą, nei savaitgaliui į Italiją .
– Prieš įteikdami kvietimus į vestuves, pagalvokite ir apie tuos, kurie dėl įvairiausių priežasčių tikrai negalės vykti taip toli (pavyzdžiui, seneliai, giminės su mažais vaikais). Gal jiems vertėtų surengti vakarienę grįžus. Smagu bus, jei panaudosite tos šalies, kurioje susituokėte, motyvus: maistą, gėrimus, dekorą, muziką, nuotaiką.
– Viską pradėkite planuoti bent prieš metus. Užsienyje rezervuoti vietą šventei dažniausiai reikia pakankamai daug laiko. O jei tuokiatės tik dviese ar pasikvietėte drauge į savo šventę tik kelis artimiausius žmones, planuoti galite pradėti ir maždaug prieš pusę metų.
Vestuvės užsienyje puiki proga suderinti šventę ir medaus mėnesį! Dažnai poros pasirenka vestuvėms savo mėgstamą šalį, kurioje vėliau praleidžia ir savo medaus mėnesį. Juk taip gera apie nieką negalvoti, laukti atvykstančių svečių, linksmintis drauge savaitgalį, o vėliau dviese saldžiai kopinėti medų po neregėtus kraštus.
Tekstas – vestuvių planuotoja Viktorija Prokofjeva (www.viktorijosvestuves.lt)
http://www.brilliantstudios.com nuotr.