Surengti vestuvių ceremoniją ant Baltijos jūros kranto dažnai tampa neįmanoma misija. Žinoma, dažniausiai dėl vienintelio dalyko – nenuspėjamų lietuviškų orų sąlygų. Tačiau jei legendinėje viloje „Auska" ir nepavyks ištarti vienas kitam priesaikos smėliui kutenant padus, tai įspūdingą pobūvį ošiant čia pat banguojančiai jūrai ir romantišką pirmąją naktį prabangiuose apartamentuose mes garantuojame.
Apie tai, kokį vestuvių pobūvį galima iškelti Palangos viloje „Auska", kokioms poroms patiktų čia susituokti ir kuo galėtumėte nustebinti savo šventės svečius – patirtimi bei įspūdžiais dalijasi žinomos Lietuvoje vestuvių planuotojos – Karolina Meginytė („KM Vestuvės") ir Laura Vagonė („Lapės vestuvės").
Karolina, kiek Jums teko organizuoti vestuvių pobūvių viloje „Auska"?
Praėjusiais metais būtent „Auskoje" organizavome Renatos ir Mariaus Jampolskių vestuves, lankysimės viloje ir šį sezoną. Organizuojant vestuves pajūryje, reikia turėti atsarginį planą, nes labai daug ką lemia orai, ir tai nėra tik lietus, dar labai svarbu ir vėjas. Tačiau „Auskoje" tai nesunku išspręsti, nes kiemas tikrai puikiai tinkamas ceremonijai po atviru dangumi. Būtent dėl to šią vietą parinkome Jampolskių vestuvėms. Puikiai pavyko įgyvendinti ceremonijos vietos apipavidalinimą, na, o gausus svečių būrys iki ryto šoko nuostabioje palapinėje viduryje miško, kur niekas nepyksta dėl fejerverkų keliamo triukšmo ar garsios muzikos.
Kokius įvardytumėte vilos „Auska" privalumus vestuvių organizavimo atžvilgiu? Kuo ji išsiskiria iš kitų pobūvių vietų Palangoje?
Dialogas su vilos „Auska" personalu tikrai paprastas ir malonus, o tai vienas svarbiausių dalykų organizuojant vestuves. Didelė erdvė, gamta, daugybė „kampelių", kuriuos galima išnaudoti įvairioms dekoracijoms – tai tik keli šios vietos privalumai. Puikus kiemas, kuriame galima rengti vestuvių ceremoniją, na, ir milžiniška palapinė miško apsuptyje. Tiems, kas nori ypatingo privatumo, ši vieta ideali. Didžiausias „Auska" privalumas kitų vietų Palangoje atžvilgiu – tai jūra, kuri tikrai ranka pasiekiama, ne keli šimtai metrų, kurie dažnai pavirsta ir į ilgesnį atstumą. Ir galimybė švęsti su gausiu svečių būriu, nes vila gali aptarnauti per šimtą pobūvio svečių!
Kokioms poroms rekomenduotumėte čia organizuoti vestuves?
Tai turėtų būti romantiška pora, kuriai norisi vėjo ošimo, miško, erdvės, pasakos. Stilistiškai šioje vietoje galima įgyvendinti daugybę idėjų, tačiau dažniausiai porai, švenčiančiai vestuves pajūryje, norisi niekur nebėgti nuo marinistinės tematikos. „Auska" ideali didelėms vestuvėms. Tačiau ir vidutinio dydžio (40–50 svečių) čia jaustųsi komfortiškai, nes vila bet kokiu atveju būtų rezervuota tik pobūvio svečiams. Ji tinka įvairaus tipo publikai, nes abejingų čia nelieka. Atvykus į šią vietą norisi pabūti ne 1–2 dienas, o likti ir ilgesniam laikui.
Kaip vertinate vilos siūlomą vestuvių meniu, virtuvę ir aptarnavimą?
„Auskos" personalas tikrai puikus, darbštus, draugiškas, ko paprašysi, viską gausi (šypsosi). Maistas ir skanus, ir šviežias, ir pasirinkimas nemažas, tačiau toms poroms, kurios nori gurmaniško meniu, ypatingo patiekimo, gražių indų ar taurių, reikėtų visa tai atskirai aptarti ir papildomai derinti su personalu. Esu įsitikinusi, kad už papildomą mokestį viskas būtų įmanoma.
Nemažą pobūvių organizavimo patirtį Lietuvoje ir užsienyje turinti vestuvių planuotoja Laura Vagonė prisipažino, kad dar nė karto nėra surengusi vestuvių ant Baltijos jūros kranto. Todėl visuomet nuvykusi į pajūrį semiasi idėjų, ieško įvairių galimybių, domisi pobūvių vietų siūlomomis paslaugomis ir svajoja, kad vieną dieną jai pavyks sukurti kuriai nors mielai porai kvapą gniaužiantį vestuvinį vakarą – ten, kur ošia mūsų jūros bangos, vėjas šiugždena žolę ir besileidžianti saulė paliečia širdies gelmes.
Taigi, lankydamasi pajūryje, ji nepraleido progos pirmąkart paviešėti ir viloje „Auska".
Laura, koks pirmasis įspūdis atvykus į legendinę Palangos vilą „Auska"?
Tiesą pasakius, legendų apie šią vietą buvau girdėjusi visokiausių. Kur čia negirdėsi, kai antrasis, neoficialus šios vietos pavadinimas – Brežnevo vila. Brežnevo ten jau seniai „nesijaučia", bet tai, kad čia nebuvo eiliniai poilsio namai, galima suprasti iš karto: didžiuliai prezidentiniai apartamentai; kiekvienas kambarys turi savo istoriją, kurią sukūrė juose gyvenę žmonės; vietoj tapetų – odinė sienų danga; spalvotos keramikos vonios, kriauklės, vonios kambaryje išlikę masažo stalai; daugiašakiai šviestuvai; marmuru išklotas Lietuvos formos baseinas; sunkiais, tuo metu tikrai, matyt, prabangiais baldais apstatytas pirties kambarys; visą teritoriją supanti tvora... Personalas pasakojo, o ir sukabinti portretai įtikinėja, kad ne vieno garbaus pono čia ilsėtasi: A. Brazauskas, V. Adamkus... Man įdomiausia tai, kad, kai šiais laikais daug paprasčiau viską nugriauti iki pamatų ir pastatyti pigiau, funkcionaliau ir ekonomiškiau, šios vietos savininkai siekia išsaugoti tą sovietų laikų prabangą. Ir aš šį norą sveikinu. Negarbinu tų laikų, bet ir neneigiu istorinių faktų.
Kokius šios vietos privalumus, o gal ir trūkumus įvardytumėte?
Tiesą pasakius, tokioje vietoje būtų įdomiau surengti vestuves nei kokiame įprastame viešbutyje vien dėl to, kad ji turi savo dvasią. Negana to, kai ta visų nuotakų išsvajota jūra šalia, tiesiog už kopos... Ir palapinė įrengta su visais sanitariniais mazgais. Ir garsui apribojimų nėra. Ir kainos ne žvėriškos. Ir personalas malonus bei į kiekvieną projektą, matyti, žiūrima lanksčiai, leidžiamasi į diskusijas (ko trūksta kitoms save prabangiomis pozicionuojančioms vietoms). Vilos teritorija yra uždara, saugoma, tad privatumas švenčiantiems garantuotas. Aišku, vestuvinio stalo serviruotę keisčiau, bet čia jau planuotojos priekabės...
Kas turėtų / galėtų rinktis santuoką pajūryje?
Žmonės, mėgstantys gamtą, vėją, saulę; jų vertybinėje skalėje laisvė turėtų užimti pakankamai aukštą vietą. Gal jūs gimėte ir augote šalia jūros, o gal pajūryje susipažinot, čia įvyko piršlybos? Tada galima tikrai pabandyti, nepamirštant fakto, kad formalios, protokolinės šventės kopose surengti praktiškai neįmanoma. Vieta, kaip ir visa kita jūsų šventėje turi pasakoti istoriją apie jus. Mintis, kad žmonės, gyvenantys, pavyzdžiui, sostinėje, prie gamtos prisiliečiantys tik vedžiodami savo šuniuką, nori savo šventę perkelti prie jūros – yra absoliučiai nelogiška.
O kokioms poroms patiktų švęsti vestuves „Auskoje"?
Linksmiems, nekompleksuotiems žmonėms, kurie šiek tiek atsimena tuos laikus, kai viskas Lietuvoje vertėsi, keitėsi. Šita tema, kurią diktuoja vila, gali būti išpildyta įdomiai, skoningai ir išskirtinai.
Į ką patartumėte atkreipti dėmesį planuojant vestuves šioje viloje?
Banketinėje salėje prie apskritų stalų susodinsite 70 svečių. Jei norite, kad vestuvinė vakarienė vyktų prie vieno stalo, turėkite galvoje, kad prie U raidės formos stalo susodinsite 50–60 žmonių, prie stačiakampio – apie 40. Miško palapinėje prie apskritų stalų patogiai švęs net 120 svečių! Maitinimui reikėtų skirti nuo 150–170 Lt.
Jei svajojate apie ceremoniją šalia esančiame paplūdimyje – vilos personalas mielai pakonsultuos, kur ir nuo ko pradėti tvarkyti dokumentus leidimams gauti, savavališkai to daryti net šalia nusidriekusiame pajūrio ruože negalima.
-----------
Vilos „Auska" svarbiausių privalumų reziumė:
– nuošali vieta Palangoje ant Baltijos jūros kranto
– privati uždara 22 ha teritorija
– restorane organizuodami banketą galite susodinti iki 70 svečių
– 500 kv. m dengta terasa, kurioje galima organizuoti vestuvių ceremoniją, pobūvius iki 120 arba furšetą / kokteilių vakarėlį iki 250 svečių
– ideali vieta didelėms vestuvėms (maždaug nuo 60 žmonių)
– 28 prabangūs kambariai
– vienintelis Lietuvoje baseinas su šildomu jūros vandeniu
– neribojamas muzikos garso ar fejerverkų keliamas triukšmas
Dėl vestuvių ir kitų pobūvių organizavimo viloje „Auska" kreipkitės: Artūras Zamarskis, mob. +370 630 01 555, +370 655 31 720, el. p. marketing@auskahotel.lt
Vytauto g. 11, Palanga. www.auskahotel.lt
Tekstas – Agota Džiugaitė. Nuotraukos – R. ir M. Jampolskių vestuvės – „KM Vestuvės“ (3) archyvo, kitos – Jūratės Čiakienės (www.foto-jurate.lt).