Nuo neigiamų komentarų iki paprasčiausių įžeidimų – patariame, kaip turėtum reaguoti į visus nemalonius klausimus planuodama ir ruošdamasi savo vestuvėms.
1. „Oho, aš niekad neturėčiau pakankamai drąsos vilkėti tokią suknelę."
Racionalioji smegenų pusė sako, kad tai turėjo būti komplimentas, tačiau pirmoji jūsų reakcija, matyt, bus: „Kas, po velnių, blogai mano suknelei?!" Nepamiršk, kad savo suknelę pasirinkai pati – todėl, kad ją įsimylėjai. Dėl šios priežasties kitų komentarai tau turėtų rūpėti mažiausiai – be to, gal tai iš tiesų turėjo būti komplimentas?
2. „Tu jau tikrai per daug kalbi apie tas vestuves..."
Nors tokiu nuoširdumu kartais ir galime žavėtis, tačiau kartu kai ką suprasti yra pakankamai sunku: kodėl žmogus, kurį laikome savo geriausia drauge, negali suprasti, jog tuoksiesi (tikėkimės!) vieną kartą gyvenime, ir dabar vestuvės tikrai yra svarbiausia tavo tema? Argi tu jos nepalaikei tada, kai ji vidurnaktį skambindavo verkdama dėl griūvančio svečių susodinimo plano?
3. „Niekad nemaniau, kad kas nors sugebės priversti Tomą žengti prie altoriaus!"
Pasakojimai apie tavo būsimo vyro palaidūniškas jaunystės dienas teikia mažai malonumo. Tačiau tuo metu, kai jau ruošiatės tuoktis, turėtumėte žinoti viską apie vienas kito nuotykius, todėl panašūs komentarai neturėtų tavęs liūdinti. Pasitikėk savo žmogumi, o panašius pasakojimus nuleisk juokais, savo mylimąjį pavadindama Hugh Hefneriu.
4. „Nepažįstu nieko kito, kas būtų tiek pinigų išleidęs gėlėms!"
O mes nepažįstame nieko kito, ką būtų taip dominęs kitų žmonių gėlių biudžetas! Paskutinis dalykas, ką norime girdėti ruošdamosi vestuvėms, yra kitų žmonių smerkimas dėl to, kiek kam skiriame pinigų. Tu ir tavo sužadėtinis viską planavote ne veltui, todėl gerai žinote, kad viskam skiriate tiek pinigų, kiek galite. Tad tęskite savo pasiruošimą ir išlaikykite savą stilių!
5. „Kodėl negaliu atvykti su savo „plius vienas"?"
Todėl – kaip jau pastebėjote – visus savo pinigus išleidžiame gėlėms, todėl paprasčiausiai nebeturime iš ko padengti maisto išlaidų visų poroms... Pasakyk draugams, kad jie ten tikrai sutiks daug pažįstamų, ir nesileisk, kad tave verstų jaustis kalta!
6. „Ar galiu būti pamerge?"
Greičiausiai tu jau būsi pasirinkusi savo pamerges – o tokiu atveju situacija gali tapti kiek nepatogi tau svarstant, kaip mandagiai pasakyti „ne". Mūsų patarimas... na, sėkmės.
7. „Kodėl taip dėl visko stresuoji? Atrodo, tarsi būtum pirmoji nuotaka pasaulyje!"
Fantastiška įžvalga, Šerlokai, tačiau, nepaisant to, ar esi pirmoji, ar milijoninė nuotaka, kuri pasaulyje pasakys „Sutinku", tai vis viena bus tavo ypatingoji diena.
8. „Ar galiu tau dėl savo dalyvavimo pranešti vėliau? Dar nežinau savo planų tą dieną..."
Taip pasakys svečias, kuris nuolat laukia geresnių pasiūlymų, – ir taip, jie nervina. Nors jie ir yra tavo draugai, kartais sunku patikėti, kad jie taip savanaudiškai lauktų įdomesnių variantų nei dalyvauti tavo vestuvėse. Juk tau reikia planuoti svečių susodinimą ir spręsti kitus klausimus, be to, koks pasiūlymas galėtų būti geresnis?
9. „Tai bus jūsų dovanėlės svečiams? Kas galėtų tokių norėti?"
Į tokį pareiškimą atsakymo beveik ir nėra. Paprasčiausiai į tai nesivelk – apsimesk, kad nusičiaudėjai, nukreipk pokalbio temą, o vestuvių dieną pasirūpink, kad komentatorius gautų dvigubai dovanėlių.
10. „Kur tiksliai yra jūsų bažnyčia? Mes maždaug dešimt minučių kelio nuo jos..."
Kai tu, tiesiogine to žodžio prasme, esi be penkių minučių nuotaka, kažkas dar gali sugalvoti tau paskambinti ir paklausti, kaip atvykti į bažnyčią? Dėl to siūlome telefoną arba pasidėti į šalį, arba į skambučius neatsakinėti, arba – išgirdus tokį klausimą – iš karto padėti ragelį. Na, arba perduoti telefoną kuriai nors pamergei.
Tekstas – Julija Amankavičiūtė. Nuotrauka – Pinterest.com