Didžiulė laimė, euforija, džiaugsmo ašaros ir bene kiekvienai porai iškylantis klausimas – kada, kur ir kaip įteisinti savo santykius ir suorganizuoti nepamirštamą šventę. Tokios pačios mintys užverda jauniesiems iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio ar Šiaulių. Lygiai tie patys dalykai mintyse sukasi rusams, vokiečiams ar italams, kurie vis dažniau kreipiasi į mus – planuotojas iš Lietuvos – kad suorganizuotume jų svajonių vestuves savo šalyje.
Neabejotinai kyla klausimas, kodėl užsieniečiai nusprendžia tuoktis ir įteisinti savo santuoką čia, Lietuvoje. Ko užsieniečių poros ieško mūsų šalyje, ko tikisi ir pageidauja?
Į Lietuvą šias poras dažniausiai atveda netikėtai užgimusi meilė mūsų kraštui, šeimos ryšiai arba draugai. Viena pora prisipažino, kad kartą apsilankę įsimylėjo Lietuvą ir jau išvažiuodami žinojo, kad jų vestuvės vyks būtent čia! Kita pora savo svajonių šventę Lietuvoje organizavo iš pagarbos kadaise čia gyvenusiems protėviams. Dar kitus atviliojo draugai, pažadėję viską suorganizuoti patys, kad jauniesiems ir jų artimiesiems liktų tik mėgautis ir džiaugtis jau įgyvendintais sprendimais.
Kokių vestuvių pageidauja poros iš užsienio
Planuojančioms susituokti Lietuvoje užsieniečių poroms visada aktualios vestuvių planuotojų anglų kalbos žinios, taip pat tai, kad šventė vyktų ne miesto centre, o užmiestyje. Tokios poros pageidauja kokybiško maisto ir lietuviškų patiekalų degustacijos, gerų alkoholinių gėrimų (įtraukiant ir lietuviškus tradicinius).
Tokioms vestuvėms visada organizuojama išvažiuojamoji ceremonija su „ceremonmeisteriu". Svetimšalių poros pageidauja tuoktis gamtoje, bet toje pačioje erdvėje, kurioje po to vyks pobūvis su angliškai kalbančiu vedėju. Taip pat poroms iš svetur labai svarbi profesionali, jaunatviška muzikinė grupė, kokybiška įgarsinimo įranga bei apšvietimas. Jie, skirtingai nei mūsiškės poros, daug dėmesio kreipia į pokylio vietos apipavidalinimą, išgaunamą profesionalių apšvietėjų. Po to rūpinamasi floristika ir dekoravimu. Pavyzdžiui, rusų kilmės poros daug dėmesio skiria temos pateikimui – svarbu, kad viskas būtų tobulai vientisa ir išbaigta. Mėgstamiausios rusų vestuvių spalvos – rožinė ir mėtinė. Didžiausias italų pageidavimas – gėlės! Daug prabangių svyrančių puokščių stiklo vazose ir vadinamas posch dekoras: kristalai, perliukai, sidabriškas stiklas. Pageidaujami balkšvi atspalviai.
Vestuvių tradicijos, tostai ir apranga
Pradžioje manėme, kad daugiausia sunkumų gali kilti dėl programos, jos įgyvendinimo, juk kiekviena šalis turi savo papročius, kurių mes nesame perpratę. Tačiau paaiškėjo, kad Lietuvoje vestuves rengti pasiruošę sužadėtiniai su didžiausiu susidomėjimu priima kai kurių mūsų vestuvinių papročių pasiūlymus, pavyzdžiui, lietuviškų austų juostų kelio užtvėrimas bei jaunųjų pasitikimo su duona ir druska ceremonija. Rečiau pasitaiko pagal mūsų tradicijas populiarus šeimos židinio perdavimo ritualas. Užsieniečių vestuvėse ypač daug sakoma tostų, sveikinimų ir linkėjimų, kas gerokai rečiau pasitaiko lietuvių porų vestuvėse. Tostai ir kalbos – būtiniausia ir neišvengiama šventės dalis. Visas scenarijus rašomas ir derinamas pagal tostų skaičių.
Dar vienas įdomus mūsų pastebėjimas, kad užsieniečių poros visiškai nesistengia derinti aprangos vienas prie kito. Jiems tai toli gražu nėra vienas svarbiausių elementų (palyginti su lietuvių poromis, kurios gana daug laiko ir pastangų skiria savo garderobo paieškai ir derinimui). Jaunajam visiškai nerūpi, kokią suknelę vilkės nuotaka, o nuotakai – kuo pasipuoš jos sužadėtinis. Buvo atvejų, kad pora atrodė kaip iš skirtingų galaktikų. JI – romantiškai nėriniuota suknele, su nuometu, o JIS puikiai jaučiasi vilkėdamas ryškų švarką su bohemiškai prasegtais marškiniais!
Na, o bendravimo atžvilgiu užsieniečių poros labai pozityviai nusiteikusios, neįsitempusios, visada pastebi ir atkreipia dėmesį į įdėtą darbą bei pastangas. Nei planuotojoms, nei personalui negaili paskatinimo, pagyrimų. Daugiausia dėmesio kreipia į organizuojamos šventės sklandumą ir ne itin gilinasi į detales. Nors, žinoma, išimčių būna, kaip ir netikėtų šventės temų, pavyzdžiui, „Taksas ir Bolonkė" (mylimiausi sužadėtinių šeimos nariai).
Tekstas – „RV šventės" vestuvių planuotojos Ramunė ir Vaida (www.rvsventes.lt). Nuotraukos – www.karledru.com, Jurasduo.com (2). Planavimas ir dekoras – www.rvsventes.lt. Floristika – Žydrė Lataitienė „Decor Projects" ir „Gėlių virtuvė“. Saldėsiai – iš www.kepejai.lt ir www.keksiukupasaulis.lt