„Naujausios technologijos“, „Inovatyvūs sprendimai“ – tokiomis ir panašiomis reklamomis viliojami jaunavedžiai, norintys įsigyti vestuvinius žiedus. Bet ar iš tiesų visi šie išradimai ir mados yra tinkami vestuviniams žiedams, kuriuos nešiosite penkiasdešimt ar daugiau metų?
Šįkart juvelyrikos namų Fashiongold specialistai pataria, KO REIKĖTŲ VENGTI renkantis kokybiškus vestuvinius žiedus.
1. Sunkių vestuvinių žiedų
Žinoma, vestuviniai žiedai yra šiokia tokia investicija, todėl kai kurie renkasi žiedus, kuriuose daugiau gramų aukso. Gal bus naudinga vaikams ar anūkams, kuriems paliksite šią juvelyriką kaip palikimą, bet patys vargsite kiekvieną dieną. Atkreipkite dėmesį į žiedų svorį, kad nevargtų pirštai, nereikėtų papildomai kasdien nešioti nereikalingų gramų. Rekomenduojame, kad vieno vestuvinio žiedo svoris neviršytų 6–9 gramų.
2. Labai plačių vestuvinių žiedų
Nors daugelis renkasi klasikinius, 4–6 milimetrų pločio vestuvinius žiedus, vis atsiranda jaunųjų, kurie nori pasipuošti 8 ar net 10 milimetrų pločio žiedais. Kodėl tai nepatogu? Tokie vestuviniai žiedai itin braižosi, nes prisilietimo taškas eina per visą paviršių. Laikui bėgant tokie žiedai nusidėvi greičiau ir reikalauja nuolatinės priežiūros. Be to, bus ne tik sunkiau lankstyti pirštus, sugniaužti kumščius (juk žiedas bus beveik nuo krumplio iki piršto sąnario), bet ir pats pirštas toje vietoje, jeigu neturi pakankamai geros komforto zonos, gali tinti, prakaituoti ar net šusti.
3. Vestuvinių žiedų su pirštų atspaudais
Ši prieš kelerius metus atsiradusi naujovė vis dar patinka ne vienai jaunavedžių porai. Norime priminti, kad viduje esantis pirštų atspaudas greitai nusitrins, o jei bus gilesnis raižinys – nelygus paviršius trins patį pirštą. Todėl tikrai pasvarstykite, kiek prasmės iš piršto atspaudo...
4. Vestuvinių žiedų su juodais briliantais
Juodieji deimantai yra labai trapūs, nes tai dažniausiai blogos spalvos briliantai, kurių negalima parduoti kaip kokybiškų, uždažyti juodai. Todėl į vestuvinius žiedus dedami balti briliantai. Juk nesinori vestuvinių žiedų nuolat tvarkyti dėl brilianto, kuris pradės trupėti ir byrėti? Kai kurie tokius nesklandumus sieja net ir su santykiais santuokoje. Be to, kai kurie astrologai tvirtina, jog juodi briliantai prišaukia juodąją magiją. Jeigu labai norisi juodų briliantų – galite juos dėti kaip papildomą juostelę.
5. Vestuvinių žiedų su giliais raižiniais
Ažūriniai vestuvinių žiedų raštai gražu, kol jie stovi vitrinoje. Gilūs raižiniai ir įvairūs raštai, tarpeliai yra puiki terpė rinktis įvairiems nešvarumams. Suprantama, kad įvairiu purvu aplipę žiedai tikrai nespindės ir negražins jūsų pirštų. Ir tikrai, patikėkite, neturėsite tiek laiko daugybę metų rūpintis kasdiene šių žiedų švara.
6. Žiedų su kampuotais briliantais
Atkreipkite dėmesį, kokios formos ir kaip įstatyti deimantai žiede. Kampuoti briliantai yra problematiški, dėl to ir pigesni. Tokių deimantų silpnoji vieta yra kampai, kurie gali suskilti. Todėl praktiškiau įdėti apvalų deimantą į kvadrato formos tvirtinimą, jeigu norite kvadratinio deimanto efekto.
7. Vestuvinių žiedų iš 750 prabos aukso
Kas yra praba? Tai skaičius, kuriame rodoma, kiek aukso yra šiame aukso lydinyje. Jei žiedas yra tradicinės 585 prabos, tai reiškia, kad 1000 gramų lydinio, iš kurio pagamintas žiedas, yra 585 gramai gryno aukso. Kodėl auksas yra lydomas su kitais metalais? Nes pats yra labai minkštas (prisiminkite filmus, kur auksą tikrina dantimis!), todėl kuo aukštesnė praba, tuo lengviau žiedą subraižyti, suraižyti ir įlenkti. Be to, 750 aukso praba žiedą daro 30 % sunkesnį (dėl to vargsta pirštai) ir trečdaliu brangesnį.
8. Vestuvinių žiedų su emaliu
Dar viena naujovė – spalvotu emaliu puošti vestuviniai žiedai. Atrodo įdomiai, netradiciškai, galima išpiešti įvairius raštus, bet supraskite – emalis ilgainiui skilinėja. Emalis išgaunamas kaitinant iš kvarco smėlio, kreidos, sodos, kitų medžiagų ir yra lyg spalvota stiklo danga. Todėl turbūt suprantama, jog tokia danga nėra ilgaamžė ir tvirta.
9. Žiedų su nekokybiškais deimantais
Geriau mažiau ir mažesnių, bet tikrai geros kokybės briliantų. Lietuvoje deimantų kokybę nustato Lietuvos prabavimo rūmai, kurie išduoda sertifikatus. Atkreipkite dėmesį į deimanto švarumą ir spalvą. Į vestuvinį žiedą patariame dėti VS-SI švarumo ir W (H) – baltos spalvos briliantus.
10. Žiedų su kitais akmenimis
Iš tiesų, vestuviniai žiedai yra lyg relikvija, kurią turėsite visą likusį gyvenimą, todėl nenuvertinkite savęs. Pusbrangiai akmenys, tokie kaip cirkonis, gintaras, perlai, oniksas, kvarcas ar „Swarovski" kristalai, tiks bet kuriam kitam jūsų papuošalui, bet vestuvinių žiedų jie nepapuoš, o tik atsiras papildomų rūpesčių, kai jie pradės skilinėti, nusinešios, todėl gerai pasvarstykite, ar norite juos rinktis.
11. Pūstų vestuvinių žiedų
Šiais laikais galite rasti labai pigių vestuvinių žiedų prekybos centruose, tačiau neskubėkite džiaugtis, o atkreipkite dėmesį į žiedo deklaruojamą svorį. Praktiškas ir kokybiškas vestuvinis žiedas negali sverti 1–2 gramų. Toks žiedas sulinks nešant pirkinių maišelį iš prekybos centro, nekalbant apie kitus išbandymus. Kokybiškas vestuvinis žiedas su komforto zona turi sverti mažiausiai 4–8 gramus priklausomai nuo žiedo aukščio.
12. Rinktis žiedus pagal paveiksliukus
Šiuolaikiniai jaunavedžiai vis dažniau vestuvinių žiedų ieško internete. Jaunieji nėra profesionalai, todėl labai dažnai nupieštus žiedus (dažniausiai internete yra ne žiedų nuotraukos, o vizualizacijos) įsivaizduoja visai kitaip, nei jie atrodo iš tikrųjų.
Didžiausią žiedų asortimentą rasite Fashiongold.lt.