Sakoma, jog apie meilę nereikia kalbėti per garsiai, ji juntama širdimi, o aplinkiniai ją pastebi iš spindinčių akių ir kūrybinės energijos proveržių. Meile spindinti UGNĖ ARLAUSKAITĖ dėl jos ryžosi palikti stabilų darbą Vilniuje, sukorė tūkstančius kilometrų, ir pati tapo kitų meilės liudininke. Jau kuris laikas Kipre gyvenanti lietuvė užsiima piršlybų organizavimu. Trumpam grįžusi į Lietuvą ji dalijasi svarbiausiais patarimais, ko reikia, kad viena įsimintiniausių gyvenimo dienų būtų tobula.
Let's Be We & Timeless Photography © nuotr.
Vilniuje studijavai psichologiją, vėliau įgytas žinias gilinai Olandijoje, studijuodama magistrantūrą. Kodėl pasirinkai būtent šią specialybę? Planavau studijuoti aromaterapiją, bet šiek tiek pavėlavau pildydama dokumentus, todėl norėjau pasirinkti studijas, kurios būtų susijusios su netradiciniu gydymu. Tikrai nesigailiu, jog pasirinkau šią specialybę, nes dirbdama renginiuose turiu būti ne tik organizuota, bet taip pat gerai išmanyti ir psichologiją, juk nuolat dirbama su žmonėmis. Psichologijos žinios praverčia derinant lūkesčius, nuraminant kitus, renginių metu padeda ir pačiai išlikti aštraus proto, nestresuoti. Organizaciniai dalykai man patiko nuo mokyklos laikų, o universitete buvau erasmus viešųjų ryšių koordinatore. Organizuodavome keliones, ir renginius, dabar tie projektai tapo šiek tiek specifiškesni.
Piršlybų organizatorė Ugnė Arlauskaitė. Gintare Marcel nuotr.
Kaip nusprendei tapti meilės liudininke ir organizuoti piršlybas? Labai stipriai tikiu meile, kaip labai stipria energija, įkvepiančia žmones. Ir turbūt vienas didžiausių žmogaus gyvenimo tikslų – būti mylimu ir mylinčiu, manau, kad meilė yra varomoji jėga. Man norėjosi šį savo tikėjimą susieti su organizaciniais dalykais. Iš pradžių mąsčiau apie vestuvių planuotojos darbą, bet jų jau yra gana daug, ir nežinau, kokia mūza pakuždėjo organizuoti piršlybas. Manau, kad tai yra ne mažiau svarbu nei vestuvės. Per vestuves žmonės nori pasilengvinti sau darbą samdydami vestuvių planuotoją, kad galėtų mėgautis švente, tai kodėl abu negalėtų mėgautis piršlybomis? Kai papasakoju žmonėms apie tai, ką darau, daugelis šią mano idėją sutinka skeptiškai, nesupranta, kam reikalinga piršlybų planuotoja. Bet ji reikalinga tam, kad viskas išliktų paslaptyje, ir būtų tinkamai suplanuota, juk vaikinas negali vienu metu būti keliose vietose, ir rūpintis visais organizaciniais dalykais.
Koks konkrečiai yra tavo vaidmuo piršlybose? Darau viską nuo A iki Z. Neturiu iš anksto paruoštų piršlybų modelių, su kiekvienu klientu bendrauju atskirai, kad kiek įmanoma daugiau sužinočiau apie merginą, jos pomėgius. Stengiuosi patarti vyrams, kad piršlybose turėtų atsispindėti ne jų pomėgiai, o moterų. Žinoma, pradedame nuo to, ar jis tikrai yra įsitikinęs, kad jau atėjo laikas kurti šeimą, ar yra užtikrintas moters atsakymu. Jei vyras galvoja, kad yra tik penkiasdešimt procentų, jog ji ištars Taip, tada siūlyčiau dar palaukti.
Ar yra buvę ir tokių atvejų? Ne, mano praktikoje tokių nepasitaikė, buvo tikrai stiprios meilės istorijos, bet yra daugybė vaizdo įrašų internete, kur galima pamatyti nepavykusias piršlybas, ir yra keletas priežasčių, kodėl jos nepavyko. Tokios viešos vietos, kaip, pavyzdžiui, futbolo stadionai tikrai nėra geriausias sprendimas piršlyboms. Kita priežastis – antroji pusė dar nėra pasiruošusi. Piršlybos turėtų būti pakankamai užtikrintas sprendimas – abipusis jausmas. Žinoma, visada liks tas vienas procentas abejonės, kaip aš juokauju, kad galbūt pasakys Ne, bet, manau, kad jei tai yra apgalvota abiejų pusių, taip neturėtų įvykti.
Piršlybų akimirkos. Let's Be We & Timeless Photography © nuotr.
Ar Tavo profesija yra unikali? Kokia situacija kitose šalyse? Piršlybų planuotojų yra JAV ir Anglijoje, visur kitur Europoje dar nėra taip plačiai paplitę. Žinoma, renginių organizatorius gali suplanuoti bet kokį renginį, jeigu jis turi bent kažkiek patirties, organizavimo specifika nėra tokia skirtinga, bet konkrečiai tą darančių nėra daug. Amerikoje piršlybų organizavimas šiek tiek labiau paplitęs, bet man nesinori to daryti komerciškai, norisi kiek įmanoma individualiau, kad piršlybos kiekvienai porai būtų unikalios ir pritaikytos jų santykiams, todėl atsižvelgiu į kiekvieno poreikius bei pomėgius. Čia labai atsiskleidžia ir vyrų kūrybiškumas.
Let's Be We & Timeless Photography © nuotr.
Šiuo metu gyveni ir piršlybas organizuoji Kipre. Kas Tave ten paviliojo? Į Kiprą neišvykau dėl piršlybų, išskridau todėl, kad ten gyveno mano draugas. Žinoma, Kipras piršlyboms yra ypatinga vieta, nes istoriškai tai Meilės sala. Čia vyksta labai daug vestuvių, tad ir piršlyboms ši sala itin tinkama dėl savo gražios gamtos, kalnų, paplūdimių ir, be abejo, klimato. Šiuo metu projektu dažniausiai užsiimu Kipre, nors Lietuvos tikrai nenoriu apleisti, ir mielai projektą vystyčiau dvejose vietose – Lietuvoje ir Kipre. Ateityje norėčiau įtraukti ir daugiau pasaulio šalių.
Let's Be We & Timeless Photography © nuotr.
Koks yra Tavo klientų ratas: kipriečiai, lietuviai ar kitų šalių gyventojai? Lietuviai ir užsieniečiai. Į Kipro rinką reikia dar kažkaip prisibelsti. Didžiausia pradedančiųjų problema yra ta, kad mes esame nematomi. Kipras labai maža sala, turi panašiai gyventojų, kiek ir Vilnius, tad čia viskas sklinda iš lūpų į lūpas. Jei suorganizuosi keliems kipriečiams piršlybas, labai tikėtina, kad tas žodis pasklis. Čia kliaujamasi draugų ir pažįstamų patarimais.
Kokius jausmus išgyveni stebėdama kitų meilės istorijas? Pagauna labai geros emocijos stebint laimingas moteris. Tos piršlybų sekundės, šypsenos ir reakcijos yra nepakeičiamos.
Timeless Photography © nuotr.
Kokios 2016 metų piršlybų tendencijos? Dabar labai daug žmonių renkasi fotografiją, kad įsimintiniausios akimirkos liktų įamžintos, tad poros kombinuoja piršlybas su fotosesija. Darant piršlybų fotosesiją po kelių dienų jau dingsta emocija. Tos pačios reakcijos nebeišgausi, todėl deriname fotografus, kurie fotografuoja pasislėpę, bent jau tas pirmąsias piršlybų minutes, o ištarus lemtingąjį Taip, galima ir pasirodyti, padaryti trumpą fotosesiją. Taip pat populiarios visos dienos piršlybos: iš pradžių gali būti pasivaikščiojimas parke ar koncertas, o tada pačios piršlybos. Vėliau gali pasirodyti šeima, draugai, ir vyksta piršlybų vakarėlis. Lietuvoje nėra įprasta švęsti piršlybų vakarėlius, bet kitose šalyse, net ir Kipre, tai pakankamai paplitę. Taip pat populiaru pirštis ir kelionėse. Kad mergina nieko neįtartų piršlybų kelionę galima derinti su atostogomis, gimtadienio dovana – kelione. Arba į pagalbą pasitelkti draugus ir šeimą. Mes dirbame su slaptomis istorijomis, kuriame įvairiausius scenarijus, kad būtų kiek įmanoma tikroviškiau, apgalvojame įvairias detales.
Ar padedi būsimiems jaunikiams rašyti piršlybų kalbas? Jiems galiu duoti mažus patarimus, kokias detales reikėtų akcentuoti, kad kalba turėtų kelias sudėtines dalis: pirmiausia, kaip susipažinai, ką pagalvojai tuo pirmu momentu, kai ją pamatei, kas žavi joje, kuo ji pakeitė tavo gyvenimą būdama jame. Galiu užrašyti rekomendacijas kalboms, bet kiekvienas vyras jas turi parašyti savo ranka, savo žodžiais ir mintimis.
Kokie sužadėtuvių žiedai dabar populiariausi? Su deimantais, taip pat vintažiniai, bet klasika vis tiek ima viršų, ir dauguma vyrų renkasi klasikinį variantą. Žinoma, viskas priklauso nuo skonių bei galimybių, bet nebūtina pirkti pačio brangiausio žiedo, ir piršlyboms taupyti dešimt metų. Taip pat svarbu, kad moteris kalbėtų apie savo svajonių žiedą, jei ne su vyru, tai bent su draugėmis ar mama. Vyras turėtų žinoti bent jau mėgstamą juvelyrą ir žiedo dydį, nes to pačio vaizdinio, kurį moteris yra susikūrusi galvoje, vyras tikrai neturi.
Tekstas – Aušros Matulaitytės. Nuotraukos – Let's Be We & Timeless Photography ©.