Vedėjo paieškos: nuo ko pradėti?
Daugiau nei 10 metų renginių versle besisukantis V. Bertašius sako, kad vestuves ir kitas svarbias šventes žmonės paprastai pradeda planuoti maždaug prieš metus. Iš pirmo žvilgsnio atrodo – laiko daugybė, tačiau norint, kad šventė pavyktų, reikia daug visko padaryti.
„Aš pats esu nevedęs ir jeigu šiandien man reikėtų išsirinkti vedėją savo vestuvėms, prisipažinsiu, tai būtų gana sudėtinga. Ir tikrai ne todėl, kad pats dirbu šį darbą. Tiesiog vedėjų pasirinkimas labai didelis, o kokios nors vienos formulės ar taisyklės, kaip išsirinkti, nėra", – sako Vytautas ir siūlo nepasikliauti vien rekomendacijomis, nes tai, kas patiko vieniems, nebūtinai patiks kitiems.
Daugelis vestuvių vedėjo ieško internete, skaito buvusių užsakovų atsiliepimus ir taip bando nuspėti, kam patikėti savo šventę. Vis dėlto tam vertėtų skirti daugiau dėmesio ir, susidarius labiausiai patinkančių vedėjų topą, rasti laiko susitikti su kiekvienu. Paprastai užtenka vieno susitikimo, kad suprastum, ar jums pakeliui.
„Žinoma, kiekvienas vedėjas stengiasi save parduoti užsakovui, tad natūralu: nori jam įtikti. Tačiau reikia įvertinti ir kitus dalykus. Mano manymu, čia galioja ta pati taisyklė, kaip ir renkantis antrąją pusę: tas žmogus turi būti kuo nors panašus į tave. Jei vedėją rinkčiausi savo vestuvėms, jis būtų panašus į mane", – įsitikinęs V. Bertašius.
HannaMonika Wedding Photography nuotr.
Negaili gerų patarimų
Gero vedėjo vizitinė kortelė – geri renginiai, todėl jis visada bus suinteresuotas ne tik gerai atlikti savo darbą, bet ir negailės naudingų patarimų, kad renginys būtų pavykęs ir įsimintinas. Tai yra profesionaliai į savo darbą žiūrinčio renginio vedėjo bruožas.
„Mano, kaip renginių vedėjo, ideologija yra padėti žmonėms, pasidalinti patirtimi iš ankstesnių renginių. Geram vedėjui niekada nepraslys pro akis tai, kas gali sugadinti šventę, jis pagelbės ir tuo atveju, jeigu jaunieji neturi galimybės pasisamdyti vestuvių planuotojo. Aš visada išdėstau visus argumentus ir įvardiju galimas rizikas", – sako V. Bertašius ir prasitaria, kad sau ir savo komandai, su kuria dirba renginiuose, kokybės kartelę kelia maksimaliai aukštai.
Kai kas mano, kad renginio vedėjui pakanka pasiruošti vieną scenarijų ir su juo gali keliauti per visas vestuves. Anaiptol. Pasak V. Bertašiaus, profesionalus vedėjas taip nedaro niekada, nes kiekvienas renginys yra skirtingas ir būtina jam pasiruošti. Kita vertus, atėjęs, tarkim, į 40 žmonių salę, vedėjas gali tik numanyti, ko jiems reikia, 100 % niekada negali būti tikras.
„Renginio vedėjo profesionalumas pasireiškia tada, kai ne viskas vyksta pagal planą. Jei renginys sklandus, didelio profesionalumo čia nereikia..." – sako charizmatiškasis V. Bertašius.
Vytautas Bertašius.
Vien pajuokauti – nepakanka
Neretai atrodo, kad norint būti renginio vedėju tereikia gebėti daug kalbėti ir mokėti pajuokauti. Pašnekovo nuomone, tai gerokai prasilenkia su realybe.
„Profesionalus vedėjas pirmiausia turi būti išsilavinęs, nuolat domėtis įvairiomis temomis ir aktualijomis, kitaip tariant, turi būti „pasikaustęs", nes renginiuose susirenka labai įvairi publika, todėl reikia mokėti ir sudominti, ir intelektualiai pajuokauti", – darbo niuansus vardija V. Bertašius ir sako, kad kartais jam praverčia ir psichologinės žinios, ir net gebėjimas suprasti kūno kalbą.
Geras vedėjas iš karto pajaučia, jei publika nesukoncentruoja dėmesio arba žmonėms tiesiog darosi neįdomu. Tokiu atveju nereikia laukti, kol svečiai ims nuobodžiauti: jeigu tai, kas vyksta scenoje, žmonių „nekabina", tuoj pat privalu siūlyti ką nors kito ir, žinoma, visada stebėti reakciją, įsitraukimą. Kita vertus, reikia žinoti: ne visiems būtina aktyviai dalyvauti ar lipti į sceną, kad šventė būtų vykusi.
„Iš patirties sakau, kad yra žmonių, kuriems patinka vedėjo dėmesys, tačiau yra tokių, kurie puikiai leidžia laiką tiesiog visa tai stebėdami", – apie darbo užkulisius pasakoja Vytautas. Geriau pažinti žmones jam leidžia tik sukaupta patirtis, taip pat bendravimas su skirtinga publika – praėjusią vasarą su vertėju į gestų kalbą jam teko vesti klausos negalią turinčių žmonių vestuves.
Diana Zak Photography nuotr.
Savikritika leidžia tobulėti
Vestuvių vedėjui tenka dar viena svarbi užduotis – padaryti taip, kad renginys būtų įdomus skirtingų kartų atstovams, nes tarp svečių neretai būna ir paauglių, ir garbaus amžiaus senjorų.
„Paprastai jaunieji renkasi tai, kas patinka jiems ir jų bendraamžiams, kitaip tariant, kas šiuo metu yra madinga. Tačiau mano, kaip renginio vedėjo, tikslas yra sukurti bendrą šventinę nuotaiką, todėl visiems turi būti įdomu", – sako pašnekovas. Jis prasitaria, kad po kiekvieno renginio įvertina, kas patiko publikai, nes tai leidžia tobulėti.
Koks geriausias įvertinimas renginio vedėjui? Pasak V. Bertašiaus, vedėjui labai svarbu išgirsti vertinimus, pastabas, komentarus, nes vesdamas renginį jis tikrai atiduoda labai daug savęs.
„Žinoma, būna ir tokių situacijų, kai prieina nuotakos močiutė ir apkabina, dėkoja, nes jai labai patiko, arba po vestuvių praėjus keletui savaičių jaunieji atvažiuoja su tortu – man tai pats geriausias įvertinimas, nes žinau, kad jiems tikrai patiko", – sako V. Bertašius.
Fotogenijai.lt nuotr.
TRUMPAI APIE SAVE
Patirtis: renginių vedėjo-organizatoriaus – 10 metų
Profesija: teatro mokytojas
Apie save 3 žodžiais: aktyvus, profesionalus, reiklus
Vestuvių skaičius per sezoną: ~ 40
Didžiausios vestuvės: 100 žmonių
Nerašyta taisyklė: profesionalus vedėjas niekada nesėdi prie stalo su renginio svečiais
Kontaktai: +370 626 80 604; bertasius.vytautas@gmail.com.
www.vytautasbertasius.lt
Facebooke > Renginių vedėjas Vytautas Bertašius
Tekstas – Aistės Jasinskaitės. Nuotraukos – iš asmeninio herojaus albumo