Svarbiausias dalykas, kurį ji pabrėžia kalbėdama apie vestuvių fotografiją, – gerai pažinti jaunųjų porą. Tačiau šįkart kviečiame artimiau susipažinti su pačia fotografe ir jos darbais.
Sonata, o kaip apibūdintumėte savo vestuvių fotografijos stilių, braižą? Sonata G photography vestuvių fotografija – aristokratiška klasika, atgimstanti šiuolaikinėje fotografijoje. Visų pirma ji išryškina rafinuotumą, prigimtinę eleganciją, orumą. Kiekvienoje detalėje, kūno kalboje akcentuojami jausmai, o užuominose ir simboliuose slepiasi intymumas.
Savo interneto svetainėje rašote, jog Jūsų nuotraukos „orientuotos į ilgaamžiškumą" – ką turite galvoje? Fotografijos ilgaamžiškumas reiškia tai, kad nuotraukos tiek šiandien, tiek po penkiasdešimties metų bus suprantamos visoms kartoms. Nuotraukos kalba jausmais, susipynusiomis jaunavedžių charakterių savybėmis, jos net turi paslėptų užuominų apie mylimųjų tarpusavio santykius. Toks braižas artimas poroms, kurios ieško ne banalaus stiliaus nuotraukų – tokių, kurios būtų šiuolaikiškos, tačiau turėtų gilesnę mintį. Kiekvieną kartą fotografuodama stengiuosi pajusti jaunųjų charakterį, kažką, ko nebūtų galima pastebėti iškart ar kasdienėje aplinkoje. Kaskart bandau tai atskleisti mažomis užuominomis, kurios pastebimos tik kūno kalboje ar žvilgsnyje. Taip pat mano nuotraukose yra ir nemažai šiuolaikinės mados užuominų, kurios puikiai dera fotografuojamoje aplinkoje.
Kaip manote, kur slypi nespalvotos fotografijos žavesys? Kaip nusprendžiate, kurie kadrai gali būti nespalvoti? Emocijoms perteikti ir sustiprinti spalvos nereikalingos. Juodai balta nuotrauka akcentuojama tai, kas turėtų būti labiausiai pabrėžta: charakterių savybės, jausmai, emocijos, kūno kalba, stilius ir pan. Kartais tereikia nespalvotoje nuotraukoje pamatyti rankų prisilietimą ir jau pajunti, kaip kūnu perbėga šiurpuliukai. Taip pat esu be galo didelė mėgėja žaisti su šviesa ir šešėliais. Kontrastinga nespalvota nuotrauka, kurioje žaidžia šviesa ir šešėliai, sukuria tikrai magišką, nekasdienį vaizdą. Vestuvės dviejų žmonių gyvenime nėra paprastas įvykis, todėl vestuvinė fotografija turėtų būti taip pat kažkas ypatingo. Kurdama portretą stebiu šviesą, ieškau pastatų sienų tekstūrų, matau bendrą visumą ir dažniausiai dar prieš nuspausdama fotoaparato mygtuką žinau, kuri nuotrauka bus nespalvota.
Ką Jums svarbiausia įamžinti fotografuojant vestuves? Kaip ruošiatės jaunavedžių fotosesijoms? Man svarbiausias dalykas vestuvinėje fotografijoje yra visa dienos istorija, kurioje susipina emocijos ir stiprūs, įsimintini jaunųjų portretai, išryškinantys jų asmenines savybes bei charakterius. Kad istorija gimtų natūraliai, kiekvieną kartą stengiuosi kuo labiau pažinti savo būsimus jaunuosius, suprasti jų psichologinį portretą.
Susipažindama su pora visada klausiu, kokia bus vestuvių šventės stilistika, jaunosios apranga ir t. t. Pagal tai siūlau tinkamiausią fotosesijos aplinką ir vietą. Tačiau net jei fotosesijai renkuosi, pvz., Vilniaus senamiestį, nė viena jame fotografuojama pora tikrai neprimins ankstesnės. Kartais su jaunaisiais aptariame jų pamėgtas vietas, deriname lokacijas taip, kad nenukryptume labai toli nuo šventės vietos. Lietuva labai graži ir mūsų miestai turi tokių unikalių vietų, kad ieškant geriausios fotosesijai tikrai nebūtina važiuoti toli. Toje pačioje vietoje galima sukurti labai skirtingų portretų ar vaizdų, tereikia pažvelgti giliau į esančią aplinką ir pasitelkti vaizduotę.
Gal turite savo TOP lokacijų sąrašą? Kur Jums labiausiai patinka fotografuoti? Turėti tokį lokacijų sąrašą būtų pražūtinga marketinginiu atžvilgiu (šypsosi). Kiekvieną kartą norisi jauniesiems sukurti kažką naujo, kartu padaryti nuotraukas tokias, kokių dar iki tol nesu sukūrusi. Manau, būčiau nebeįdomi, jei mano darbai kartotųsi. Gal tik išskirčiau mūsų Lietuvos miestų senamiesčius ar senuosius Lietuvos dvarus, nes jie tikrai turi kažko magiško, o jų aplinkoje darytos nuotraukos atrodo išties ypatingai.
Papasakokite, kaip atrodo Jūsų darbo procesas nuo pažinties su pora iki galutinio rezultato? Su jaunaisiais pirmiausia susitinkame aptarti jiems rūpimų klausimų ir mano teikiamų paslaugų sąlygų. Taip po truputį pasikeičiame nuomonėmis ir vizijomis apie būsimą šventę. Kai nutariame kartu bendradarbiauti, tęsiame bendravimą laiškais, kartais „Skype“. Vertinu gyvą pokalbį, tačiau jei pora gyvena užsienyje, dažnai susitinkame tik vestuvių dieną. Paprastai įamžinti vestuvių šventę nuo pasiruošimo iki vakarinės dalies trunka 8 valandas – jų pakanka ir svarbiausiems šventės momentams, ir portretams užfiksuoti. Juk šventė ir turėtų būti šventė, o ne bėgimo maratonas. Tačiau nuotraukoms redaguoti laiko netaupau.
Kaip, Jūsų nuomone, skiriasi vestuvių fotografavimas ne sezono metu, tarkime, žiemą, rudenį ar ankstyvą pavasarį? Ką apie tai turėtų žinoti jaunavedžiai? Vestuvių fotografijai sezoniškumas neturėtų būti taikomas – jis turi įtakos nebent bendrai jaunųjų savijautai bei fotografo pasirengimui. Pavasarį, vasarą ar ankstyvą rudenį fotografavimo sąlygos yra žymiai palankesnės tiek techniniu atžvilgiu, tiek pačiam žmogui. Žiemą fotografuoti lauke yra sudėtingiau, be to, šiek tiek skiriasi ir nuotraukų įvairovė bei kokybė. Kadangi fotografuoti vestuves žiemą žymiai ekstremaliau, jaunavedžiai neturėtų tikėtis mažesnių paslaugos kainų nei sezono metu.
Ar mėgstate keliauti? Ar dažnai tenka fotografuoti vestuves užsienyje? Kelionėse visad atsigaunu, kadangi labai praplečiu akiratį, akis pamato dar daugiau grožio, kurį galima fotografuoti. Esu kelerias vestuves fotografavusi Vokietijoje, Prancūzijoje, taip pat dalyvavau išskirtiniuose mokymuose Italijoje bei Estijoje.
Šiais metais Prancūzijoje fotografuotos vestuvės įsiminė nepaprastais vaizdais ir tikra klasika dvelkiančia aplinka. Teko pabuvoti ir Bretanėje. Vestuvių šventės pasiruošimas vyko nuostabaus grožio kurortiniame mieste Dinare (Dinard), o vestuvės – tikroje Trediono (Tredion) pilyje. Buvo tiesiog nepakartojama jausti senosios pilies dvasią, susipažinti ir pabendrauti su prancūzais, puoselėjančiais senąsias bretaniškas tradicijas.
Komplimentas ar klientų padėka, kuri įsiminė labiausiai? Dažniausiai jaunieji dėkoja už lengvą ir šiltą bendravimą vestuvių dieną. Džiaugiasi, kad per fotosesiją jų labai nenuvarginau. Tiek jauniesiems, tiek man malonu, kad per šventę vieni su kitais jaučiamės kaip artimi bičiuliai. Tai tikrai džiugu. Visad be galo smagu žinoti, kai jaunieji rašo, jog viršijau jų lūkesčius ir nuotraukos yra tiesiog fantastiškos. Labiausiai įsiminė šių metų jaunųjų padėka – iš jų išgirdau, kad viskas, prie ko prisiliečiu, virsta stebuklu, o jie patys taip džiaugėsi pasirinkę būtent mane, kad būtų mielai kartu šventę iki pat šventės pabaigos!
www.sonatagalin.com
Facebooke > SonataGphotography
Instagrame > sonatagphotography
Nuotraukos – SONATA G PHOTOGRAPHY. Tekstas – Godos Šleinytės-M.