Daugiau kaip 17 metų didžėjumi dirbantis JUOZAS KAZAKEVIČIUS, prisistatantis > DJ JuoKaz pseudonimu, jau spėjo gerai perprasti vestuvių šventės specifiką ir tai, ko reikia, kad linksmintis galėtų kuo daugiau svečių. O, svarbiausia – jūs patys!
Juozas Kazakevičius – DJ JuoKaz (kairėje).
Juozai, koks yra geras vestuvių didžėjus? Geras yra tas, kuris neturi visoms šventėms tinkamo šablono, sugeba suprasti šventės nuotaiką ir suteikia jai tam tikrą muzikinį skambesį.
Kokia muzika lietuvių vestuvėse yra populiariausia? Kiekviena šventė yra savita, todėl būtų sunku apibendrinti. Žmonės mėgsta džiazą, rokenrolus, roką, šių dienų hitus ir elektroninę šokių muziką. Lengviau įvardinti mano klientų dažniausiai prašomą dainą – tai „Kings of Leon“ kūrinys „Sex On Fire“.
K.Sereikaitės nuotr.
Ar lietuviai – santūrūs žmonės? Kas labiausiai išjudina publiką? Santūroki. Teko dirbti vestuvėse, kur pusė svečių buvo iš Afrikos – jie pradėjo šokti apie 19 val., net nebaigę valgyti vakarienės, ir šoko iki paryčių. Kita vertus, ir lietuviai, vos tik įsilinksmina, pasitaiko, lieka ir be batų, ir be drabužių... (šypsosi). Apskritai kalbant, vestuvių būna labai įvairių – nebūtina iškart po vakarienės garsinti muziką ir bandyti pakelti svečius nuo stalų, reikia leisti jiems bendrauti jų pasirinkta forma, o kai ateis laikas, jie patys bendraus šokdami. Juk šokis irgi yra bendravimas.
Publiką gerai išjudina vakarėlio svečiai lyderiai. Jie būna įvairaus amžiaus, jiems nesvarbu, kokia muzika groja – jų laikų ar ne. Tačiau čia svarbus didžėjaus indėlis – pagal savo nuojautą jis turi parinkti tinkamą muziką ir taip kurti vakarėlio dalyvių nuotaiką. Senieji vestuvių muzikantai irgi išjudindavo: linguodavo už stalų visi, nesvarbu, norėjo to ar ne. Nesakau, kad tai buvo blogai, tiesiog iki linksmybių prieinama skirtingais būdais.
Ar iš anksto aptariate muziką su jaunavedžiais? Kaip parenkate dainas ir jas derinate prie scenarijaus? Aptariu bendrą stilistiką; išsiaiškinu, ar dalyvaus kitų atlikėjų, ar bus kokia nors šventės tema, kuriai reikia specialiai paruošti grojaraštį. Svarbu, kokią muziką mėgsta jaunavedžiai ir kokios jos pageidauja šventėje. Tai du skirtingi dalykai. Būna, kad jiems užtenka poros mėgstamos grupės dainų po vidurnakčio. Todėl iš jaunavedžių dažniausiai prašau trumpo sąrašo, ką privalau turėti. Galbūt tai jų susipažinimo, galbūt – buvusių slidinėjimo atostogų daina. Taip pat svarbu, kad iš anksto turėčiau pirmojo šokio dainą ir būtent tą versiją, pagal kurią šokį repetavo jaunavedžiai, nes skirtingas dainos tempas gali išmušti iš vėžių.
D.Zaščiurinsko nuotr.
Kiek vidutiniškai užtrunka pasiruošti groti vestuvėse? Užtrukti gali įvairiai – reikia žinoti šventės scenarijų, muzikinę temą ir mėgstamą muzikos stilių, kitiems atlikėjams papildomai reikalingos technikos sąrašą. Būna, kad užsakymą gaunu ryte, o vakare jau būnu pasiruošęs.
Ar didžėjus privalo įsiklausyti į kiekvieno svečio pageidavimus? Labiau įsiklausau į užsakovų pageidavimus. Svečiai dažnai daug ko nežino, nemato, kiek darbo jau įdėjo jaunieji, kad ta šventė būtų tokia, kokia yra. Suprantu, būna svečių, kurie turi savo patirties, šoko savo vestuvėse, patys kadaise buvo didžėjais. Pasitaiko, kad grojant mėgstamiausiai jaunavedžių grupei pribėga svečias ir reikalauja išjungti šitą dainą, nes jam nepatinka. Vestuvės yra ta šventė, kur publika labai įvairi: nuo močiučių iki proanūkių. Smagu, kai skirtingos kartos toleruoja įvairų muzikinį skonį – tuomet galima išpildyti ir kai kuriuos pageidavimus.
Balti rėmeliai nuotr.
Kodėl renginių vedėjai dažnai dirba su „savu" didžėjumi? Kiek tai turi įtakos renginio sėkmei? Jei ir vedėjas, ir DJ yra profesionalai – manau, nelabai svarbu, ar jie yra kartu dirbę anksčiau. Esu turėjęs daugybę pirmų kartų su profesionaliais vedėjais ir tos šventės pavyko puikiai. Vedėjui būna sudėtinga, kai jis staiga supranta, kad didžėjus „pjauna į lankas" – tuomet bendra svečių nuomonė apie šventę gali likti nekokia. Tas pats ir didžėjui – jei vedėjas pasakoja anekdotus apie uošvienę, bendras rezultatas nebus geras. Tai nemaža dalimi lemia abipusis pasitikėjimas. Kai kada žmogų matai pirmą kartą, bet jis jau yra savas.
Norint išsirinkti didžėjų vestuvėms, į ką labiausiai reikėtų kreipti dėmesį? Į jo patirtį, draugų rekomendacijas. Galbūt pasidomėti, kokiuose dar renginiuose didžėjus groja – universalumas yra teigiama savybė. Svečiai juk taip pat bus įvairūs. Manau, svarbu tiesiog gerai sutarti nuo pat pradžių, kad galėtumėte atvirai išdėstyti savo lūkesčius ir poreikius, nebijotumėte pasakyti apie mėgstamą ar nepageidaujamą muziką. Internete esanti informacija ne visada atspindi tikrąją tiesą, bet pokalbis susitikus, manau, išsklaidys visas abejones.
KUR ŠVĘSITE VESTUVES? ---> POBŪVIŲ VIETŲ PASIŪLYMAI