Jaunavedžiai žino, kad vestuvinius žiedus turės nešioti daugybę metų, todėl dažnai elgiasi labai praktiškai – vengia jų puošybai rinktis deimantus, nes yra įsitikinę, jog šie gali iškristi. Juvelyrikos namų „Fashion Gold“ įkūrėja ir deimantų ekspertė JULIJA GERLICH paaiškina, dėl kokių priežasčių galima pamesti briliantą ir kaip to išvengti.
RINKITĖS SERTIFIKUOTUS
Dažnai žmonės domisi, kur jų deimantas rastas, bet užmiršta paklausti svarbiausio dalyko – kas jį apdorojo? Juk būtent tos rankos šlifavo, briaunavo, ieškojo geriausių pjūvių, kad brangusis akmuo įgautų ypatingą spindesį.
Pasaulyje deimantai apdirbami trijose vietose:
• Indijoje, kur daroma itin nekokybiškai, bet ypač pigiai,
• Kinijoje, kur kokybė nėra gera, bet šiek tiek brangiau,
• Belgijoje, kur itin kokybiška, bet ir brangiau.
Būtent Europoje apdirbti deimantai bus vienodo dydžio, briaunų ir turės pasaulinius sertifikatus. Kai deimantai neįskilę, vienodo dydžio, tuomet ir žiede tvirčiau „sėdi". Juk lengva nuskelti skirtingo dydžio eilute sudėtus deimantus, o įtrūkusį pamesti vienas juokas.
VENKITE JUODŲ
Jei deimantai turi daug inkliuzų, jų švarumo koeficientas labai prastas, o kartais nekokybiški yra dažomi juodai. Juk juoda viską paslepia! Prisiminkite, kad dažoma paveikiant akmenis radioaktyviaisiais spinduliais. Žinoma, tai nekenksminga dozė, bet...
Juodų akmenų (net brangakmeniais juos sunku vadinti) kaina skiriasi 8–10 kartų, bet net ir tai neatperka, nes jie labai trapūs ir laikui bėgant vis tiek sutrupės, nesvarbu, bus įstatyti arčiau krašto ar toliau.
TVIRTESNI – APVALŪS
Tiems, kam rūpi praktiškumas, rekomenduojame rinktis apvalius deimantus. Kvadratinių silpnoji vieta – kraštai, mat jie gali nuskilti. Aišku, dažnai vyrai nori būtent kvadratinių brangakmenių. Šie briliantai yra 30 proc. pigesni, bet užtat jų įstatymas brangesnis. Visada galima šią dilemą išspręsti – apvalų deimantą įsodinti į kvadratinę formą.
SVARBU ĮSODINIMAS
Deimantą galima pamesti ne tik dėl defektų, bet ir dėl prasto juvelyro darbo. Kadangi vestuvinis žiedas bus nešiojamas kasdien, rekomenduojame rinktis specialų vestuvinį deimantų įsodinimo būdą – jis ne tik apsaugos, kad akmuo neiškristų, bet ir mažiau kaupsis purvas, dulkės.
DEIMANTŲ JUOSTELĖ – PRAKTIŠKIAU
Jeigu norite, kad žiedas nesibraižytų ir visad spindėtų – dėkite deimantų juostelę aplink visą žiedą. Juk tai patys tvirčiausi brangakmeniai, tad apsaugos ir metalą.
Be to, deimantai nėra tokie brangūs, kaip dažnam atrodo. Vienas nedidelis briliantas, iš kurių sudedama tokia juostelė, kainuoja nuo 6 iki 10 eurų. Vidutiniškai reikia 30–60 vienetų, o skaičius priklauso nuo akmens ir žiedo dydžių.
Deimantų juostelę galima užsisakyti atskirai, o pagrindinius žiedus – vienodus. Juostelę galėsite nešioti, kai norėsis pasipuošti, o vestuviniai žiedai turės daugiau panašumų.
DAUGIAU STRAIPSNIŲ > APIE VESTUVINIUS ŽIEDUS