Milijonai žmonių visame pasaulyje užgniaužę kvapą stebėjo karališkąsias princo Harry ir aktorės Meghan Markle vestuves. Nuotaka šiai ypatingai dienai pasirinko minimalistinio stiliaus elegantišką vestuvinę suknelę. Ar tai reiškia, kad artimiausiu metu jos bus „ant bangos"? Apie tai kalbamės su žinoma dizainere, kostiumo dizaino meistre AGNE DEVEIKYTE, kuri sako, kad vestuvinės suknelės pagrindinė misija – pabrėžti nuotakos grožį, o ne atvirkščiai.
TEKSTAS – AISTĖS JASINSKAITĖS
NUOTRAUKOSE – AGNĖS DEVEIKYTĖS KURTOS SUKNELĖS
FOTOGRAFĖ – EVA GRIN PHOTOGRAPHY Dizainerė Agnė Deveikytė: „Per daug puošmenų užgožia tikrąjį moters grožį." [S. Vilimaitės nuotr.]
Sutapimas ar ne, tačiau Jūsų naujausios vestuvinių suknelių kolekcijos ašis – taip pat elegantiškas minimalizmas. O juk nemažai dizainerių ant pjedestalo vis dar kelia žėrinčias, itin puošnias vestuvines sukneles...
Mano kūryboje visada vyravo minimalizmas ir elegancija, saikas. Tiek ready to wear kolekcijose, tiek vestuvinėse. Manau, per daug puošmenų užgožia tikrąjį moters grožį.
Kiekviena kolekcija noriu pasiųsti tam tikrą žinutę, o naujausiais darbais siekiu atkreipti dėmesį į moters trapumą, moteriškumą, švelnumą, šalia pateikiant ir stiprios fatališkos moters įvaizdį. Mano nauja kolekcija pasižymi minimalizmu ir jautrumu: plevenančios perregimo tiulio suknelės puikiai atskleidė švelnų nuotakos moteriškumą ir sukūrė nežemiško trapumo įspūdžio kulminaciją, o minimalistiniai siluetai – švaros ir prabangos jausmą, taip pat pabrėžė moteriškos figūros grožį. Naujos kolekcijos suknelės atskleidžia visiškai naują lengvos ir jausmingai švelnios nuotakos koncepciją, o spalvinė paletė išsiplėtė nuo jau įprastos baltos iki nude atspalvių.
Jūsų kuriamos suknelės dėmesį prikausto 100 proc. išbaigtu modeliu, kuris pats savaime yra visa ko pagrindas. Kaip gimsta suknelių siluetai? Kas madinga šį sezoną?
Suknelių siluetus diktuoja moterų charakteriai, vyraujančios tendencijos bei mano noras suteikti moteriško lengvumo. Tendencijos – įvairios: daugėja minimalistinių modernių nuotakų suknelių, platėja spalvinė gama ir skirtingų spalvinių derinių bei faktūrų variacijos. Nuotakos laisvėja, atsisako korsetų, mažėja blizgučių ir per daug dekoruotų gipiūrinių suknelių.
Kartais nuotakos baiminasi, kad, pasirinkusios kuklią (nors ir nuostabią!) vestuvinę suknelę, bus užgožtos išsipusčiusių svečių. Ką patartumėte?
Toks nerimas tikrai neturi pagrindo: nuotaka vis tiek išsiskirs iš svečių, kad ir su minimalia modernia suknele, nes jai kuriamas visapusiškai išbaigtas įvaizdis, tai ne tik suknelė.
Kartais tiesiog pasiūlau kvietimuose svečiams mandagiai nurodyti šventei nesirinkti vestuvinės suknelės atspalvio drabužių. Paprasta, bet padeda išvengti galimų nepatogių situacijų.
Ką Jums, kaip dizainerei, reiškia kurti vestuvinę suknelę? Čia svarbiau forma ar emocija?
Svarbu viskas, visas procesas, visi vestuvinės suknelės kūrimo etapai, nes viskas yra susiję. Jei nebus geros formos, harmoningai derančios prie nuotakos charakterio ir figūros, nebus ir džiaugsmo, gerų emocijų. Kuriant vestuvinę suknelę nėra (ir negali būti!) nesvarbių detalių ar etapų.
Amžinas klausimas – kokios spalvos suknelę rinktis? Ar tikrai balta visada yra geriausias variantas? Kokiems kitiems pasirinkimams sakote „taip"?
Balta spalva neabejotinai karaliauja vestuvių rinkoje, bet aš taip pat sakau „taip" visoms pastelinėms spalvoms, ypač madinga rausva, nude, melsvi ir pilkšvi atspalviai.
Jūsų darbo stilius iš kitų dizainerių išsiskiria unikaliais modeliais, audinių tekstūra. Kam teikiate pirmenybę? Su kokiais audiniais maloniausia dirbti ir rezultatas niekada nenuvilia? Dėl ko niekada nesileidžiate į kompromisus?
Kaip drabužių kūrėja jau seniai turiu savo identitetą, rankų darbo pynimus, kurie matomi įvairiose kolekcijose. Džiugu, kad vis daugiau nuotakų nebijo nutolti nuo klasikinės vestuvinės suknelės vizijos, nori ją puošti ne gėlių ornamentų gipiūrais, o mano pynėmis, kurios susilieja į kvadratėlių stačiakampių raštą, suteikia modernumo ir išskirtinumo. Esu dariusi ir visas pintas vestuvines sukneles, ir dalinai dekoruotas.
Renkuosi įvairius audinius, tai priklauso nuo norimo rezultato: jei reikia išgauti formą, suformuoti siluetą, svarbu, kad audinys gerai kristų, o jei darysiu pynes, reikia, jog galėčiau pjaustyti juostelėmis. Kurdama kolekcijas daugiau eksperimentuoju – tiek su audiniais, tiek su formomis, o štai dirbdama su klientais dažniausiai pirmenybę teikiu kokybiškam šilkui, atlasui, nėriniams.
Niekad nesileidžiu į kompromisus, kai kalbama apie drabužio perkrovimą nereikalingomis detalėmis, itin gausiu dekoru. Visada esu už minimalizmą, norimomis puošmenomis papildytą su saiku.
Kiekviena nuotaka turi viziją, kaip norėtų atrodyti per savo vestuves, ir dažnai rinkdamasi suknelę iš kolekcijos ar siūdindamasi individualiai stengiasi toli nuo jos nenukrypti. Ar tai visada pasiteisina?
Nuotakas galima suskirstyti į dvi grupes: vienos, kaip jūs sakote, turi aiškią viziją, kaip atrodys per savo vestuves, kitos – linkusios eksperimentuoti. Kai mergina nuo vaikystės turi viziją, svajonę – dirbti labai lengva, nes tereikia tą viziją šiek tiek patobulinti, pritaikyti pagal figūrą, šventės vietą, biudžetą. Tai užtikrintas variantas, nes nuotaka žino, ko nori. Dizaineriui čia svarbiausias darbas – tą idėją, viziją pritaikyti pagal figūros proporcijas, išrinkti tinkamus audinius, garantuoti kokybišką išpildymą.
Antra dalis nuotakų, kurios yra šiek tiek sutrikusios dėl pasirinkimų gausos (pasiūla yra milžiniška!) ir nežino, ko tiksliai nori. Šios merginos paprastai yra linkusios gauti pasiūlymų iš dizainerio ir tada renkasi. Žinoma, tokiu atveju dizaineris turi galimybę eksperimentuoti, daugiau kūrybinės laisvės, tačiau kartu ir milžinišką atsakomybę, kad suknelė tiktų ne tik nuotakos figūrai, bet ir charakteriui – tam reikia būti ir geru psichologu. Tik tada rezultatas tikrai atitiks asmenybę ir džiugins.
Įsivaizduokite situaciją: ateina būsima nuotaka ir prašo sukurti visą jos įvaizdį nuo A iki Ž. Koks jis būtų ir kodėl?
Kiekviena nuotaka turi savo istoriją, savo charakterį ir nėra vieno varianto, kurį visoms taikau. Kiekviena mano nuotaka yra išskirtinė ir vienetinė. Visų pirma, mes daug šnekame per pirmą susitikimą, stengiuosi pažinti, suprasti, įsiklausyti į jos norus, išsiaiškinti, kas yra gražu, kokia šventė planuojama. Tik tada kuriu visą įvaizdį, kaip turi atrodyti nuotaka, kad suknelė derėtų su jos asmenybe ir charakteriu Patikėkite, tai tikrai matosi.
Norint vientiso ir tikrai išbaigto vaizdo, turi derėti nuotakos ir jaunikio stilius, todėl nemažai dirbame kartu su vyrų stiliaus konsultantu Algirdu Griciumi. Asmeniškai man nėra nieko gražiau, kaip matyti tarpusavyje idealiai derančią jaunųjų porą, kur kiekviena stiliaus detalė yra apgalvota iki smulkmenų.
Trumpai apie dizainerę Agnę Deveikytę:
• Profesija: kostiumo dizaino bakalauras ir magistras (Vilniaus dailės akademija).
• Patirtis rengiant nuotakas: 5 metai, individualūs užsakymai – 8 metai.
• Iš viso sukurta vestuvinių suknelių: per 100.
• Kiek suknelių rekomenduoja pasimatuoti, renkantis TĄ vienintelę: bent 3.
• TOP 3 vestuvinės suknelės detalės / akcentai: 1) pečiai 2) atvira nugara 3) pynimai, geometriniai akcentai arba kietas geometrinis kaspinas.
• Individualiai kurtos vestuvinės suknelės kaina: 1000–2000 Eur.
• Studijos adresas: Dominikonų g. 5, Vilnius.
www.agnedeveikyte.com
Instagrame> agnedeveikyteweddings
❤❤❤