Tikrasis grožis prasideda nuo sveikos ir skaisčios odos. Kad per vestuves (ir ne tik) atrodytumėte tobulai, veido oda reikėtų pradėti rūpintis kuo anksčiau – rekomenduojama ne vėliau kaip prieš tris mėnesius iki šventės. Tik profesionalus grožio specialistas gali įvertinti ir nuspręsti, ko reikia jūsų odai. Tai gali būti veido valymas, šveitimas, drėkinamosios, skaistinamosios ar jauninamosios procedūros, įvairios terapijos ar veido masažai.
Profesionali kosmetologė RITA BALČIŪNIENĖ nuotakoms pataria pirmiausia pradėti nuo veido valymo procedūrų.
VEIDO VALYMO BŪDAI
Jų yra daugybė. Pagal veikimo principą galima išskirti tris: mechaninis, cheminis ir fizikinis.
Tradicinio mechaninio veido valymo (t. y. inkštirų, spuogų spaudymo) nuotakoms prieš vestuves nerekomenduočiau. Geriau rinktis cheminį veido šveitimą: švelnų enziminį arba rūgštinį – priklausomai nuo odos tipo ir būklės. Cheminio odos šveitimo metu rūgštimi naikinamos jungtys tarp ląstelių ir pašalinamas viršutinis epidermio sluoksnis. Tai skaistina odą, mažina jos netolygumus, veikia smulkias raukšleles.
Fizikiniams šveitimams priskiriamas valymas ultragarsu ar deimantinė mikrodermabrazija. Kuris tinkamesnis, kosmetologas nuspręs pagal jūsų odos tipą ir būklę.
Mano mėgstamiausias ir labiausiai rekomenduojamas veido valymo metodas – „Viora Pristine" mikrodermabrazijos procedūra, kuri kartais kombinuojama su švelniu cheminiu šveitimu. Ši technologija tinka absoliučiai visiems. Be šio aparato neįsivaizduoju savo darbo. Tiek moterys, tiek vyrai, išbandę šį veido valymo metodą, negali atsidžiaugti ne tik rezultatais, bet ir tuo, jog procedūra visiškai neskausminga.
Gretos Unguvaitytės nuotr.
DEIMANTINĖS MIKRODERMABRAZIJOS PRIVALUMAI
Procedūros su JAV ir Izraelio kompanijos aparatu „Pristine" – ir saugios, ir efektyvios. Raginis epidermio sluoksnis yra švelniai šlifuojamas lazeriu apdirbtais deimantais, o kontroliuojamas vakuuminis siurblys skatina kolageno ir elastino sintezę. Taigi ši procedūra ne tik išvalo, bet ir skaistina, mažina raukšles, kovoja su pigmentinėmis dėmėmis ir randais, likusiais po aknės. Procedūros pabaigoje specialiu antgaliu ir judesiais atliekamas ir veido limfodrenažas, skatinantis skysčių nutekėjimą, gerinantis mikrocirkuliaciją ir mažinantis paburkimus.
Labai svarbu pabrėžti procedūros saugumą, nes „Viora Pristine" deimantiniai antgaliai ir vakuumo stiprumas parenkami individualiai. Procedūros metu klientas nejaučia jokio diskomforto, kartais net užsnūsta. Po procedūros galima vykti į darbą, tik nerekomenduojama naudoti pudros. Taigi klientas džiaugiasi ne tik gerais rezultatais, bet ir patiria malonumą. Po procedūros oda pradeda kvėpuoti, naudojamos veido priežiūros priemonės pasisavinamos daug efektyviau.
Gretos Unguvaitytės nuotr.
KAIP DAŽNAI ATLIKTI VEIDO VALYMĄ
Pirmiausia įvertinama odos būklė, o tada parenkamas valymo metodas. Vienai odai pakanka cheminio, kitai tik fizikinio, o dažnai šiuos būdus tenka kombinuoti. Riebią ar mišrią odą valyti reikia daug dažniau nei sausą. Vienam klientui pakanka keleto veido valymų per metus, o kitam reikia atlikti procedūrų kursus.
Svarbu atminti, kad, norint išvengti pigmentacijos, veido valymo procedūras rekomenduojama atlikti nesant aktyviai saulei. Tad planuojant saulėtas atostogas veidu pasirūpinti reiktų likus bent 3 savaitėms iki kelionės (o atostogaujant nepamiršti veido kremo su 50 SPF).
Bet koks veido valymas jaunavedžiams turėtų būti atliktas likus mėnesiui iki vestuvių. Ruošdamiesi šventei pasilepinkite švelniomis, drėkinančiomis, veido ovalą formuojančiomis procedūromis.
Monikos Penkutės nuotr.
KO VENGTI PO PROCEDŪRŲ
Po veido valymo procedūrų oda gali būti šiek tiek jautresnė, todėl vertėtų saugotis saulės ar šalčio, vengti soliariumų, darbo su cheminėmis medžiagomis. Odą būtina drėkinti ir maitinti kasdienėmis priežiūros priemonėmis.
KASDIENĖ NUOSEKLI ODOS PRIEŽIŪRA
Svarbiausia pasirinkti būtent Jums tinkamas veido priežiūros priemones – pasitarkite su savo kosmetologu. Kasdieniam grožio ritualui namuose jums prireiks (vardiju pagal seką): valymo priemonės, toniko, serumo, veido kremo ir paakių kremo. Priklausomai nuo odos tipo ir poreikio: sausai odai iš valymo priemonių rekomenduojamas micelinis vanduo arba pienelis, o riebiai odai – prausiklis. Po kiekvieno sąlyčio su vandeniu naudokite toniką, atkuriantį odos PH. Nepamirškite rūpintis ir kaklo bei dekoltė sritimis. Svarbiausia – priežiūra turi būti kasdienė ir nuosekli. Kiekvienai odai reikia drėgmės, tad priemonės su hialuronu ir keramidais turėtų būti kiekvienos jūsų kosmetinėje.
Šventės pasiruošimo įkarštyje linkiu nepamiršti svarbiausio dalyko – savęs. Pasirūpinkite grožio procedūromis iš anksto, kad Tą dieną spindėtumėte visa savo esybe!