Nuotraukose – „AUKSO MEISTRŲ" kurti žiedai ir papuošalai | Tekstas – Aistės Jasinskaitės
Dažnai jaunieji sprendžia dilemą: derinti ar ne sužadėtuvių ir vestuvinius žiedus?
Pirmiausia reikia atsakyti į klausimą, ar nuotaka sužadėtuvių žiedą mūvės ant vieno piršto kartu su vestuviniu žiedu. Jei atsakymas „taip", žiedus būtina derinti, kad jie vienas kito neužgožtų, derėtų aukso spalva (jei pasirenkamas skirtingas aukso atspalvis). Taip pat reikia atkreipti dėmesį ir į žiedų dydį, plotį bei storį. Moterims rekomenduojamas siauresnis apie 2–4,5 mm pločio vestuvinis žiedas, dažniausiai pasirenkamo vyriško žiedo plotis svyruoja nuo 3 iki 6 mm.
Tačiau jei nuotaka sužadėtuvių ir vestuvinį žiedus nešios ant skirtingų rankų pirštų, galima jų tarpusavyje nederinti. Visgi mes iš patirties rekomenduojame rinktis tokios aukso spalvos žiedus, kokių papuošalų daugiausia jūsų juvelyrinėje dėžutėje.
Kokių spalvų auksas geriausia dera tarpusavyje?
Derinimo klausimu patogiausias yra baltasis auksas: jis puikiai atrodys tiek prie raudonojo ar geltonojo, tiek prie to paties baltojo aukso. Vaikinams, kurie renka sužadėtuvių žiedą savo išrinktajai ir dvejoja dėl aukso spalvos, rekomenduojame baltąjį – niekada neprašausite!
Baltasis auksas turi savybę vizualiai padidinti briliantus, o šalia esantį kitos spalvos auksą – pašviesinti. Pavyzdžiui, jei žiedas yra dviejų spalvų – kraštai baltojo aukso, o vidurys geltonojo ar raudonojo, – vizualiai spalvos tarsi susilies, o pats žiedas kartu atrodys siauresnis.
Nedaugelis žino, jog visi baltojo aukso gaminiai, siekiant išgauti šaltą baltą atspalvį, dengiami rodžiu. Natūraliai šis auksas yra švelnaus šampaninio atspalvio, tad gali būti puikus pasirinkimas neapsisprendžiantiems tarp geltono ir rodžiu padengto balto aukso.
O jei norima, jog aukso spalva gražiai susilietų su kūnu, verta žinoti, kad geltonasis auksas labiau tinka tamsesnio gymio žmonėms, o raudonasis – šviesesnės odos savininkams. Bet jei esate šviesaus gymio ir mėgstate geltonąjį auksą, jo spalvą sušvelninsite derindami su baltuoju.
Dažniausiai sužadėtuvių žiedą puošia didesnis ar mažesnis briliantas. Ar tai reiškia, kad renkantis vestuvinius žiedus jų reikėtų vengti?
Juvelyrinius dirbinius galima prilyginti menui, ar ne? „Aukso meistrai" visada laikosi kelių taisyklių: kokybiškas gaminys, tobulai atskleistas brilianto grožis ir patenkintas klientas. Tad jei klientai nori briliantų ir vestuviniuose žieduose, visada siūlome juos tiesiog derinti tarpusavyje.
Lietuvoje populiariausi klasikiniai sužadėtuvių žiedai su vienu centriniu briliantu, sveriančiu nuo 0,20 iki 0,70 karato, arba kitu brangakmeniu (safyras, rubinas ar smaragdas), kurio svoris svyruoja nuo 0,50 iki 1,50 karato. Sužadėtuvių žiedus su didesniais kaip 0,30 karato briliantais ar 0,50 karato brangakmeniais puikiai puošia ir išryškina šalia esantis vestuvinis žiedas-briliantinė juostelė, sudaryta iš keliolikos smulkių briliantų. Svarbiausia išlaikyti proporciją: jei sužadėtuvių ir vestuvinis žiedai mūvimi kartu, svarbu, kad vestuviniame žiede inkrustuotas briliantas nebūtų didesnis už esantį sužadėtuvių žiede.
Jei sužadėtuvių žiedas su briliantu, ar galima rinktis vestuvinį žiedą su kitu brangakmeniu?
Kiekvienas brangakmenis turi savo specifiką. Vieni yra trapūs ir jautriai reaguoja į bet kokį, net ir švelnų, smūgį, pavyzdžiui, gali sutrumpėti inkrustuojami. Kiti – priešingai, labai atsparūs ir su jais labai paprasta dirbti. Dažniausiai brangakmeniai tarpusavyje derinami spalviškai, bet taip pat gali būti akcentuojamas labiausiai tinkantis akmuo pagal Zodiako ženklą ar gimimo datą.
Visi brangakmeniai dera su briliantais. Ypač jei norisi ryškių, sodrių spalvų brangakmenių, rekomenduojama juos derinti būtent su briliantais – jie išryškins spalvą ir suteiks papildomo žaismo. Kitais atvejais siūloma rinktis švelnių pastelinių spalvų brangakmenių derinius.
Vestuvių dieną nuotaka segi ir kitus papuošalus: auskarus, koljė, apyrankę. Kiek iš tiesų jų reikėtų, kad nebūtų visko per daug?
Auksinė taisyklė: jei suknelė yra gausiai puošta ir ypač išskirtinė, pirmenybė turėtų būti teikiama minimalistinio stiliaus papuošalams – auskarams su perlais ar koljė su briliantu. Jei suknelė kukli, nuotakos stilių galima išreikšti masyviais ir nestandartiniais papuošalais, pavyzdžiui, įdomia koljė ar masyviais auskarais su briliantais, žaisti su skirtingo dydžio ar spalvų / atspalvių brangakmeniais.
Kiek papuošalų segėti, lengviausia nustatyti žinant visą nuotakos stilių. Jei papuošalai minimalistinio stiliaus, jų gali būti 4 ir daugiau, jie gražiai papildys visumą. Renkantis ryškius, masyvius, ekstravagantiškus papuošalus, reikėtų apsiriboti koljė arba auskarais.
Vestuvių dieną siūloma vengti masyvių rankos papuošalų, nes pagrindinis akcentas tądien – vestuviniai žiedai, todėl nuotakai rekomenduojama mūvėti tik sužadėtuvių žiedą.
Ar yra kokios nors taisyklės, nuotakai renkantis papuošalus su skirtingais brangakmeniais?
Svarbiausia – nepersistengti ir išlaikyti proporcijas. Masyvūs auskarai dera su masyviu rankos papuošalu. Masyvus kaklo papuošalas puikiai atrodys su minimalistinio stiliaus auskarais ar masyvesniu žiedu. Jei koljė derinama prie auskarų, reikėtų vengti papuošalų ant rankų, ir atvirkščiai – jei rankų papuošalai masyvūs, siūloma rinktis arba kaklo papuošalą, arba auskarus.
Spalviškai patartina nesirinkti daugiau kaip 3 skirtingų spalvų, išskyrus tuos atvejus, kai žaidžiama su skirtingais pasteliniais atspalviais. Kitais atvejais nereikėtų kartu segėti papuošalų su rubinais, safyrais ar smaragdais, nes jų spalvos labai intensyvios ir bendras vaizdas bus perkrautas.
Įdomus derinys – tai jūriniai arba gėlavandeniai perlai su deimantais ar vienos rūšies brangakmeniais (mėlyni safyrai, smaragdai ar rubinai). Taičio perlai dėl savo dažniausiai žalsvo atspalvio dera su smaragdais arba žaliais špineliais, kai turi mėlyną arba juodą atspalvį – su ametistais ar juodaisiais deimantais. Universalus briliantas dėl savo skaidrios spalvos dažniausiai tinka su visais brangakmeniais, puikiai atrodo ir su įvairiaspalviais špineliais, akvamarinais, granatais, rubinais, smaragdais ar įvairios spalvos safyrais.
Kokių juvelyrikos sprendimų galite pasiūlyti išsiskirti norinčiai nuotakai ar netgi jaunikiui?
Dažniausiai jaunieji kaip pagrindinę vestuvių spalvą renkasi baltą ir prie jos derina akcentinę spalvą. Jei nuotaka nori išsiskirti, pagal šią akcentinę spalvą ji gali rinktis papuošalus su brangakmeniais. Pavyzdžiui, jei akcentinė spalva raudona, puikiai tiks rubinai, granatai arba ryškiai raudoni špineliai. Mėlyna – tobulai atrodys safyrai arba žydri topazai. Žalia – karališkieji smaragdai ar žalieji safyrai. Violetinė arba alyvinė spalva puikiai derės su ametistu. Brangakmenių spalvinis spektras tikrai labai platus, tad papuošalai gali būti puikiai pritaikomi ne tik pagal kiekvienos nuotakos skonį, bet ir derinami prie... jaunikio sąsagų su brangakmeniais.
❤❤❤
Kur tuoktis ir švęsti? ---> PASLAUGŲ IR PREKIŲ KATALOGAS
DAUGIAU PATARIMŲ VESTUVĖMS ---> VESTUVIŲ PLANAVIMAS