Kaip kiekvienas tortas privalo turėti savo vyšnią, taip kiekvienas renginys – savo cinkutį. Toks sprogstančios energijos, charizmos, komunikabilumo ir linksmos nuotaikos užtaisas – renginių vedėjas Audrius Cinkutis. „Vestuvių vedėjo darbas man – malonus iššūkis, nes kiekviena šventė yra unikali. Bendrauti su publika, ją užvesti linksmybėms, sukurti nepamirštamas emocijas yra didžiausias džiaugsmas ir siekiamybė", – sako Audrius.
TEKSTAS – Linos Matiukaitės, Vestuves.lt
NUOTRAUKOS – iš asmeninio herojaus albumo
Renginių vedėjo batus vyras pasimatavo dar mokyklos laikais. Kaip apsiavė, taip iš jų ir nebeišlipo. Universitete įgyta aktoriaus specialybė, televizijos projektas „Mes čempionai" ir šimtai sėkmingai įgyvendintų renginių. Pažvelgus į jį iš šalies, akivaizdu: šis žmogus dirba savo svajonių darbą.
Audriau, kaip manai, kodėl žmonės tau patiki savo svarbiausias gyvenimo šventes? Sunkus klausimas, bet daug kas sako, kad juos sužaviu savo taktišku balsu. Aš manau, kad mano slaptas ginklas – kartu į šventę atvykstantis DJ, su kuriuo padarome tikrai „daug garso ir šviesų" (juokiasi). Na, o jei rimtai, manau, klientai mane vertina dėl gebėjimo laisvai improvizuoti, todėl lengvai sutariu tiek su jaunimu, tiek su vyresnės kartos žmonėmis. Sulaukiu pagyrimų, kad šventėje žmonėms smagu, jauku ir gera. Vadinasi, mano ir šventės užsakovų tikslas pasiektas – triumfuoja gera nuotaika, o tai svarbiausias kiekvieno pokylio akcentas.
Tiek šventės, tiek žmonės jose – labai skirtingi. Ar įmanoma scenarijuje viską iš anksto apgalvoti? Šventės scenarijų visada susidėlioju tiksliai ir detaliai. Žinoma, renginio pagrindu vis tiek lieka improvizacija bei taikymasis prie svečių, aplinkybių ir nenuspėjamų situacijų. Tampa įprasta, kad vakaro programoje daugelis jaunųjų pageidauja minimalių tradicijų. Svarbiausia, kad visiems būtų linksma. Mano tikslas, kad publika nejaustų įtampos, atsipalaiduotų ir drauge kurtume nuotaikingą atmosferą bei įsimenančius įspūdžius.
Ar kada teko iš jaunųjų sulaukti pageidavimų, kurie tave būtų nustebinę ir privertę gerai pasukti galvą, kaip juos įgyvendinti? Pageidavimų, kaip vedėjui, kurių negalėčiau įgyvendinti, dar nepasitaikė. Tikriausiai apie sunkiai įgyvendinamus pageidavimus daugiau galėtų papasakoti vestuvių planuotojai ar dekoratoriai. Galbūt įsimintinesni būna momentai, kai jaunieji nori senovės tradicijomis paremto scenarijaus. Tuomet pora skaldo malkas, vysto kūdikį, į šipulius daužo lėkštes. Tai įsimena, nes tokių prašymų pasitaiko gana retai, vos keli per metus. Kiekvieną poros fantaziją įgyvendinu su malonumu. Juk tam ir esu, kad jų šventės atmosfera būtų tobula.
Užsiminei, kad tradicinių vestuvių vis mažėja, tad kas šiuo metu populiaru? Populiaru būti šiuolaikiškam. Štai kodėl nuolat peržiūriu ir atnaujinu savo programą. Ji įvairi, dinamiška. Kurdamas ją pasitelkiu visą savo talentą, išmonę ir patirtį. Programa orientuota į visus svečius, nesukelianti streso ar įtampos. Dažniausiai jaunieji prašo šventės metu jų nejudinti, bet vakaro eigoje net neraginami įsitraukia į linksmybes. Malonu, kai svečiai prieina ir pasako, kad negali atsistebėti pačiais savimi, kaip lengvai atsipalaidavo ir įsitraukė į jiems siūlomas veiklas, nors kasdienybėje yra gana kuklūs.
Pastebiu, kad šventėse populiarėja praktika papildomai surengti iliuzionistų pasirodymą, gyvo garso grupės koncertą, integruoti interaktyvius šokių pasirodymus ar pamokėles. Tokios renginio detalės suteikia pridėtinę vertę, palieka įsimintinų įspūdžių. Būna, ne tik jaunavedžiai iš anksto suplanuoja šias renginio detales, bet ir patys svečiai užsako tokias staigmenas – kaip dovaną jauniesiems.
Ar daug dėmesio skiri savo įvaizdžiui? Labai daug! Įvaizdis man tikrai svarbus. Turiu kostiumų priklausomybę. Šiuo metu mano spintoje daugiau nei 20 skirtingų įvairių spalvų ir raštų kostiumų. Šią kolekciją vis papildau. O dar kiek batų, diržų, peteliškių ir kaklaraiščių! Manau, estetika ir elegancija labai svarbus renginio vedėjo elementas. Jis turi puošti šventę, skleisti teigiamas emocijas, energiją. Todėl kiekvienoje šventėje stengiuosi atrodyti gražus, ryškus ir pasitempęs.
Lietuviai gana kukli tauta. Turbūt dažnai tą pastebi ir tu. Tad kokių triukų imiesi susidūręs su sunkiai išjudinama publika? Labai sunku tai apibūdinti. Vieni šventės dalyviai atviriau reiškia emocijas, kiti – mažiau. Kartais, atrodo, užtenka parodyti pirštą ir visi juokiasi. Kitą kartą įdedi tiek daug darbo, energijos, o trykštančių emocijų nesulauki tiek, kiek tikėjaisi. Visgi kai po šventės žmonės prieina, dėkoja, nori nusifotografuoti, pasiimti vizitinę kortelę, suprantu: viskas buvo gerai. Be to, daug dėmesio skiriu programai. Pradedu nuo švelnių veiklų, kurios palaipsniui emociškai kyla ir tampa aktyvesnės. Taip vakaro metu pavyksta išjudinti net ir labiausiai susikausčiusį ar tyliausią svečią.
Ne paslaptis, kad kartais pasitaiko šiek tiek tauriųjų gėrimų padauginančių svečių, kurie nesivaržo ir ima svaidytis įvairiomis replikomis arba elgtis netaktiškai. Kaip išsisuki iš tokių situacijų? Tokias situacijas suvaldyti padeda ilgametė patirtis. Kartą jaunikis po šventės man sako: kaip taktiškai ir kultūringai susitvarkėte su padauginusiu alkoholio ir replikas laidžiusiu svečiu. O aš pats to net nepastebėjau. Viskas įvyksta savaime. Patirtis, tolerancija, improvizacija – gudrybės, padedančios išgelbėti bet kokią situaciją.
Mūsų pasaulis tampa vis atviresnis, jo nevaržo jokios sienos. Tuokiasi skirtingų tautybių, rasių, tikėjimų žmonės. Į pokylius taip pat atvyksta įvairiausių žmonių. Tampa įprasta, kad tokios poros itin daug dėmesio skiria rinkdamosi renginio vedėją, aiškinasi jo požiūrį į kitataučius, rasizmą ar homofobiją. Ar pats esi iš klientų sulaukęs klausimų apie tai? Klausimų sulaukęs nesu, bet jų ir nereikia. Visi žmonės man yra lygūs. Neskirstau jų pagal jokius kriterijus. Visi turi teisę būti tokie, kokie nori, ir švęsti šventes, džiaugtis. Juokelių, kurie galėtų įžeisti šventės dalyvius, vengiu. Jokių patyčių, priekabių ar užgauliojimų iš manęs niekada nesitikėkite. Keliu sau ypač aukštus etiško elgesio standartus. Mano darbas – kurti gerą nuotaiką ir dirbu jį nuoširdžiausiai, kaip tik galiu.
Pabaigoje pasidalink patarimu, kiek laiko iki vestuvių reikėtų pradėti ieškoti šventės vedėjo? Kaip vyksta šventės detalių derinimas? Kuo anksčiau, tuo geriau, tai yra pusantrų ar metai prieš šventę. Labai dažnai būna, kad būtent toms pačioms datoms kreipiasi 20–30 porų. Kuri pirma rezervuoja, suderina sutarties formalumus, ta ir laimi. Kitoms tenka atsakinėti, kad jų norima data jau užimta. Tad, mielos poros, kuo anksčiau rezervuosite vedėją, tuo ramiau lauksite savo šventės.
Jei būsimi jaunavedžiai gyvena užsienyje, bendraujame vaizdo skambučiu, susirašome socialiniuose tinkluose. Jei gyvena Lietuvoje, susitinkame gyvai. Visada sakau: jei tik kas nors neramina, skambinkite, rašykite, kartu spręsime problemas, padėsiu, patarsiu visais šventės klausimais. Bendraujant išsiaiškinu, kokia šventės vizija, svarbiausi akcentai, pageidavimai, kad po šventės jaunieji ir svečiai sakytų: buvo TO-BU-LA! Pats daug pripasakoju apie savo darbą šventėje, pasiūlau naujovių, mielai daliju patarimus visais vestuvių klausimais. Taip pat, jei reikia, rekomenduoju fotografus, videografus, dekoratorius, šou programų atstovus, pokylių sales ar net patariu, kur jaunikiui įsigyti kostiumą. Man nuoširdžiai rūpi kiekviena pora ir jos šventė. Juk jiems ji vienintelė tokia, todėl turi būti tobula ir nepakartojama.