Rytų šalyse bijūnas garbinamas nuo neatmenamų laikų. Ši gėlė vaizduojama ne tik paveiksluose, monetose, bet ir apdainuojama poezijoje. Vakaruose ilgą laiką karaliavo rožė, bijūnai (liaudyje vadinami pinavijomis) buvo laikomi sodo, daržo gėlėmis, puošiančiomis patvorius. Bet... viskas keičiasi ir ši nuostabi, puri, romantiška, pavasario saldėsį savyje sauganti gėlė tampa net vestuvių karaliene.
Didžioji dalis mano nuotakų svajodamos apie tai, kokia bus jos vestuvinė puokštė, vizijose regi būtent bijūnus: baltus, švelnios persiko spalvos, sodriai vyšninius ar rožinius. Daugelį jų tenka nuvilti, nes bijūnas – pavasario pabaigos–vasaros pradžios gėlė, tad rugpjūčio mėnesį ją vargiai Lietuvoje rastume. Galima atsivežti iš kitų šalių, bet jos kaina tuomet nebebus tokia patraukli, kokia buvo išsvajota puokštė, o ir sulaukus gėlių siuntos neretai tenka nusivilti: gėlės tuščiavidurės arba ne tokios spalvos.
Keletas patarimų, kaip bijūnai gali papuošti jūsų šventę.
Apsisprendėte: bijūnai bus pagrindinė nuotakos puokštės gėlė! Tada vertėtų išlaikyti vientisumą ir bijūnais taip dekoruoti šventinius stalus, automobilio veidrodėlius, segti į plaukus, puošti tortą (jei apskritai tai planavote daryti)... Net jei jums atrodo, kad tai nereikšmingos smulkmenos, patikėkite, nuotraukose visa tai išryškės. Turi būti jungtis tarp dekoracijų, dieninės ir vakarinės šventės dalių bei jos pagrindinių veikėjų – jūsų.
Jei dievinate šią gėlę, jos kvapą, jei jūsų šventė planuojama gegužės pabaigoje–liepos pradžioje, jei norite nebanalios romantikos, lengvumo, purumo – bijūnas gali tapti jūsų teminiu šventės pagrindu.
Neprašausite, jei jais papuošite kvietimus į šventę, tegul visi žino, kad mėgstate šį augalą ir viską, kas su juo asocijuojasi.
Svečių dovanėlėms galite panaudoti bijūno žiedo formos muiliukus, šio augalo daigelius dailiuose vazonėliuose, skirtukus knygoms, išpieštus bijūno žiedais ir užrašytu eilėraščiu apie šią gėlę.
Viena iš šventės veiklų galėtų būti šeimos bijūno sodinimas. Pats sodinukas neatrodys estetiškai, bet svarbiausia simbolika ir tai, kad po ketverių, penkerių metų tą pačią dieną galėsite sukviesti visus į savo šeimos bijūno žydėjimo šventę!
Straipsnio autorė „Lapės vestuvės“ vestuvių planuotoja Laura Vagonė.
„Saules Pieva Photography“, www.duabu.com nuotr.