Galbūt kažkam tai tik eilinė diena, o jums – viena svarbiausių gyvenime, nes prisiekėte amžiną meilę. Galbūt kažkam tai bus tik žodžiai, o jums – ypatinga žinutė, kurios reikšmę suprasite tik judu. Kaip visa tai įamžinti vestuviniuose žieduose, suteikiant jiems ypatingą prasmę, pataria LINA RADAVIČIŪTĖ, juvelyrikos namų „AUKSO MEISTRAI“ marketingo ir pardavimų specialistė.
TEKSTAS – AISTĖS JASINSKAITĖS | NUOTRAUKOSE – „AUKSO MEISTRŲ" ŽIEDAI
Vestuviniai žiedai jaunųjų porai turi ypatingą reikšmę. Tai amžinos meilės vienas kitam įrodymas ir kartu pasižadėjimas visada būti kartu. Kaip graviravimas gali padėti įamžinti norimus simbolius ir suteikti žiedams ypatingą prasmę?
Graviravimas naudojamas tiek simbolikai perteikti, tiek žiedams ar kitiems papuošalams labiau suasmeninti. Dažniausiai poros vestuviniuose žieduose graviruoja savo inicialus, vestuvių ar susipažinimo datą (paprastai data rašoma arabiškais skaitmenimis – red. past.), taip pat dažnai pasitaikantys variantai – jauniesiems svarbios frazės ar netgi pasižadėjimai vienas kitam. Galima rinktis ir kitus simbolius, pavyzdžiui, širdelę ar begalybės ženklą.
Dažniausiai graviravimas atliekamas žiedo viduje, šiek tiek rečiau – išorėje. Graviruojant išorėje, neretai parenkamas masyvesnis graviravimas, pavyzdžiui, pasaulio žemėlapis, pirštų atspaudai, širdies dūžių ritmas, balso įrašo bangos ar tam tikri simboliai, raštai, susiję su religija (pagoniški raštai, runos ir kt.). Žinoma, toks graviravimas galimas ir žiedo viduje.
Ką būtina žinoti apie graviravimą?
Dažnai jaunieji graviravimo pavyzdį pamato interneto platybėse, tad norint išgauti tą patį vaizdą reikėtų rinktis ir to paties pločio bei modelio vestuvinius žiedus. Žinoma, nerekomenduojame graviruoti ant labai siaurų ir plonų žiedų, taip pat pirmiausia reikėtų pagamintus žiedus pasimatuoti, atlikti reikalingas korekcijas ir tik tada juos graviruoti.
Jei pasirinktas tekstas turi lietuvybių, prieš tai išsiaiškinkite, ar graviruojamas šriftas palaiko lietuviškus rašmenis. Dar vienas svarbus momentas: jei renkatės ploną ir labai raitytą raštą, žiedas neturėtų būti itin siauras, nes išgraviruoto teksto tiesiog nepavyks įskaityti.
Aukso spalva – baltas, geltonas, raudonas – įtakos neturi. Graviravimas gali būti pajuodintas, tad ant bet kokios spalvos aukso jis matosi identiškai gerai.
Dar vienas būdas vestuviniams žiedams suteikti išskirtinių simbolių – inkrustuoti briliantus ar kitus brangakmenius. Ar tai (vis dar) tik dailiosios lyties privilegija?
Anksčiau vyrai vengė į savo vestuvinius žiedus inkrustuoti briliantus, tačiau laikai keičiasi. Dabar ir vyriškame vestuviniame žiede briliantas jau nėra retas ar labai išskirtinis atvejis. Pastebime, kad vyrai taip pat nori turėti išskirtinį, prabangų papuošalą, tam jie naudoja skirtingas faktūras, briliantus.
Moteriškas vestuvinis žiedas, papuoštas briliantais ar pasirinkta briliantine juostele, o vyriškas – su vienu masyviu centriniu briliantu, atrodo labai prabangiai ir įspūdingai.
Ką iš patirties galite rekomenduoti norintiems inkrustuoti brangakmenius? Kada ir kokius verta rinktis? Juvelyrika – tai menas, kuriame nėra taisyklių. Kiekviena jaunųjų pora turi įsivaizdavimą apie savo vestuvinius žiedus, o mes stengiamės sukurti tobulą papuošalą būtent jiems. Jei norite inkrustuoti brangakmenius, niekada neprašausite pasirinkę briliantus. Jie tinka visiems, su visomis aukso spalvomis ir hipnotizuojančiai žėri. Norisi spalvotų brangakmenių? Tokiu atveju būtina apgalvoti, ar jie neatsibos. Mūsų siūlymas – nereikėtų viršyti trijų spalvų. Tarkime, jei auksas yra geltonos spalvos, jį galima puošti briliantais ir safyrais ar smaragdais, raudonas auksas puikiai „draugauja" su rubinais ar špineliais, taip pat briliantais.
Visais atvejais, norint išlaikyti žiedų prabangą, nereikia jų perkrauti. Pavyzdžiui, jei žiedas yra įdomios ir išraiškingos faktūros, siūlome naudoti dvi aukso spalvas – raudoną arba geltoną ir baltą. Jeigu žiedas lygus ar turi keletą griovelių, galima puošti briliantais ar brangakmeniais (safyrais, smaragdais, rubinais), sužaisti su matiniu ir blizgiu paviršiumi, atskiriant brangakmenius.
Renkantis vieną brangakmenį, jį rekomenduojama įstatyti žiedo centre (priklausomai nuo žiedo pločio, brangakmenis gali būti 0,10 karato ar netgi didesnis – red. pastaba). Žiede modeliuojant keletą ar keliolika vienetų brangakmenių, juos galima išdėstyti viena / keliomis eilutėmis arba chaotiškai. Dar vienas pasirinkimas – briliantinė ar brangakmenių juostelė, kuri gali būti per visą žiedą ar tik per pusę jo priekinės dalies. Brangakmenių dydis bus pasiūlytas pagal jūsų norimą žiedo plotį.
Ar galima žiedus ir išgraviruoti, ir papildomai inkrustuoti vienu ar keliais brangakmeniais?
Jei norite graviruoti žiedus išorėje, siūlome rinktis ne daugiau kaip vieną brangakmenį. Pavyzdžiui, išgraviravus pasaulio žemėlapį, briliantą galima inkrustuoti į medaus mėnesio lokacijos vietą, jis labai gražiai ir subtiliai žėrės.
Jei visgi norisi daugiau brangakmenių, papasakokite savo viziją juvelyrui, ir jis tikrai ras sprendimą, kaip ją įgyvendinti, neperkraunant žiedų ir išlaikant jų prabangą.
Vestuviniai žiedai paprastai nešiojami kasdien. Kaip keičiasi jų priežiūra inkrustavus brangakmenius ar išgraviravus tekstą / simbolius?
Graviravimas priežiūros tikrai neapsunkina, o jei žiedas turi briliantų ar brangakmenių, derėtų kas metus ar dvejus nunešti juvelyrui apžiūrėti, ar visi akmenys tvirtai laikosi savo vietose, kartu galite paprašyti žiedą išvalyti ultragarso vonelėje. Pastebėjus, jog žiedo akmenys apsineša, jį galima atnaujinti ir namų sąlygomis: drungname vandenyje su šiek tiek natūralaus ph muilo ir dantų šepetėliu švelniais judesiais išplaukite žiedą, ir briliantai ar brangakmeniai blizgės it ką tik inkrustuoti.
O kad žiedas tarnautų ilgai, siūlome vengti jį nešioti sportuojant, dirbant namų ruošos darbus, taip pat rekomenduojama nusiimti einant miegoti, kad leistumėte kraujui normaliai cirkuliuoti, o pirštui – pailsėti. Jei laikui bėgant reikės koreguoti žiedo dydį, briliantai ar kiti brangakmeniai tam tikrai netrukdys, bet graviravimas gali pasinaikinti.
Jaunieji, norėdami itin asmeniškų vestuvinių žiedų, kartais juos gamina iš savo tėvų ar senelių vestuvinių žiedų...
Jei tikėtume prietarais, derėtų atsisakyti minties tuoktis su tėvų vestuviniais žiedais. Nors toks sprendimas kartais laikomas pagarba tėvams ir jų santuokai, visgi tai reikštų, jog jaunavedžiai perima tėvų šeimos modelį, o drauge – ir likimą.
Tačiau jei jaunavedžiai tėvų ar senelių vestuvinius žiedus naudoja kaip žaliavą, iš kurios gaminami jų nauji vestuviniai žiedai, tokiu atveju šis prietaras negalioja. Kitaip tariant, išlydžius metalą, t. y. auksui perėjus ugnį, jis „išsivalo".
„AUKSO MEISTRAI“ siūlo kelis pavyzdžius, ką galima išgraviruoti vestuviniuose žieduose:
• Vestuvių datą
• Eilutę iš mėgstamo filmo / dainos
• Simbolį (širdelę, begalybės simbolį ir kt.)
• Jums ypatingą vietą – koordinatėmis
• Pirštų atspaudus
• Pasaulio žemėlapį
• Širdies dūžių ar garso įrašo bangas
• Ypatingą sentenciją
• Savo inicialus
• Mano sielos draugui(-ei)...
• Jei yra du žiedai: pirmame Visada, antrame – ir amžinai...; kitas variantas: pirmame žiede – Aš radau priežastį, antrame – ir ta priežastis esi Tu.
Simboliniai įrašai užsienio kalbomis:
• Prancūzų kalba: Joie sans fin (Džiaugsmas be pabaigos), Mon coeur est a vous (Tu turi mano širdį), Je tʼaime (Aš tave myliu), Mon amour (Mano meilė)
• Italų kalba: Amore mio (Mano meilė), Il mio cuore è tuo per sempre (Mano širdis amžinai tavo)
• Lotynų kalba: Semper amemus (Leisk mums visada mylėti)
❤❤❤
TAIP PAT SKAITYKITE:
Kur tuoktis ir švęsti? ---> POBŪVIŲ VIETOS
Daugiau patarimų ---> NUOTAKOS APRANGA IR GROŽIS
Pasiruošimo planas ---> PILDYK KALENDORIŲ!