TEKSTAS – AISTĖS JASINSKAITĖS
NUOTRAUKOS – iš herojaus asmeninio albumo
Taigi, apie viską nuo pradžių: ką bendro turi snieglentės, kava ir vestuvių filmai?
Tai yra mano aistra, varomoji energija, kūrybos rezultatas ir visa tai susijungia į tai, kas yra M-IDEA. Jau nusistovėjęs mano gyvenimo ritmas, kai visą pavasarį ir vasarą praleidžiu filmuodamas, o rudenį ir žiemą – ant sniego arba montuodamas filmus su kavos puodeliu. Kartais draugams juokais sakau: parduodu vasarą, kad nusipirkčiau žiemą, nes išties vestuvių filmai dažnai gimsta tik jau išvažiavus į kalnų namelį Austrijoje ir ten belaukiant didesnės pūgos ir idealių sniego sąlygų bekelėms, nes trasomis leistis snieglente jau seniai neįdomu...
Mintauto Grigo nuotr.
Kava ir jos ruošimas – dar viena mano aistra, kuriai skiriu vis daugiau laiko, o namuose jau yra, ko gero, visi egzistuojantys rankiniai kavos ruošimo įrankiai ir mažiausiai trys skirtingos šviežiai skrudintų kavos pupelių rūšys. Jeigu ne kava, sumontuotus filmus jaunieji gautų tikrai bent mėnesiu vėliau (juokiasi), nes kai man kas nors įdomu, aš į tai pasineriu rimtai ir... labai ilgam.
Kaip gimė idėja daryti tai, ką dabar darote? Kokia buvo pradžia?
Snieglentės – tik viena ekstremalaus sporto šaka, kuria dabar rimtai užsiimu. Prieš tai daug metų važinėjau riedučiais, dalyvavau varžybose ir, žinoma, filmuodavomės – taip į mano rankas pakliuvo kamera. Ilgą laiką filmavau TV laidą „Adrenalinas", kitus mažesnius projektus, reklamas. Pirmą kartą savo pažįstamų vestuves nufilmavau 2013 metais ir, prisipažinsiu, tuo metu manęs tai stipriai neužkabino. Tačiau po metų pamačiau vieno profesionalaus riedutininko / videografo filmuojamas vestuves ir pradėjau visai kitaip žiūrėti į šį žanrą. Supratau, kad vestuvių filmai gali būti pateikiami labai kūrybiškai, įdomiai ir, žinoma, techniškai.
Jūsų sukurti vestuvių filmai išties įspūdingi. Kuo paremta Jūsų kūrybos filosofija?
Pirmiausia, niekada nebandau vestuvių dienos pritempti prie savo stiliaus. Man atrodo, ta diena jau pati savaime yra tarsi filmas, ir man tiesiog reikia jį nufilmuoti, užuot bandžius kažką režisuoti ar bandyti pateikti savo požiūrį.
Jeigu vestuvės labai prabangios ir įspūdingos, tai, savaime suprantama, ir filme bus daug elegancijos, mados, stulbinančių kadrų. Jei vestuvės vyksta mažame draugų būryje kažkur Prancūzijos kaimelyje, man iš karto norisi labai natūralaus kameros judėjimo, stebėtojo iš šalies perspektyvos, daug mažų detalių, kurios jauniesiems yra svarbios. Kai vestuvės turi stiprų stilių ir kryptį, tuomet iš karto žinau, kaip geriausia jas filmuoti.
Kita vertus, kad ir koks būtų vestuvių stilius, svarbiausias vaidmuo tenka emocijoms. Jeigu kažkas kažkur nusijuokia ar nubraukia ašarą, idealiu atveju turėčiau spėti tai užfiksuoti, o kur emocija – ten ir garsas, pastaruoju metu tam skiriu vis daugiau dėmesio.
Jeigu reikėtų įvardyti, kuo išsiskiriate iš kitų videografų, kas tai būtų?
Kad ir kuo užsiimčiau, visada turiu matyti progresą: kiekvieną kartą norisi padaryti kažką kitaip, geriau, įdomiau. Tai gali būti kadras, kurio dar niekas nėra užfiksavęs, montažo stilius, kuris įprastai nėra būdingas vestuvių filmui, arba, pavyzdžiui, sumontuotas trumpas vestuvių filmas / anonsas, kurį per projektorių galima parodyti svečiams.
Vestuvių filmas įprastai trunka nuo 5 iki 15 minučių, o kiek laiko ir žmogiškųjų išteklių reikia jam sukurti?
Aš niekada neskaičiuoju, kiek valandų filmuoju, ir mano darbo įkainis nepriklauso nuo to, ar filmuosiu 8, ar 16 valandų. Ta diena tiesiog yra skirta filmavimui, angliškai tai skambėtų day rate. Įprastai filmuojame dviese, bet dažnai į vestuves užsienyje skrendu vienas: dažnai čia šventė vyksta vienoje vietoje, niekas niekur neskuba, tad viskas puikiai pavyksta.
Jei jaunieji savo vestuvių filme nori matyti pasiruošimą, ceremoniją, fotosesiją ir vakarinę dalį, tai, kaip minėjote, viską kūrybiškai ir dinamiškai galima pateikti 5–15 min. filme. Jeigu norima matyti visus sveikinimus, išgirsti tostus, tokiu atveju vestuvių filmas bus gerokai ilgesnis ir gali trukti iki valandos. Šio žanro filme labai svarbus vaidmuo tenka garso takeliui. Jei sumontuosime vestuvių filmą su šiuo metu populiaria daina, patikėkite, po kokių 5 metų ji tikrai bus pabodusi ar netgi erzinanti, o turi būti priešingai – muzika turi „paskaninti" vaizdą.
Fotosesijai reikia pasiruošti – pradedant vietų planavimu, režisūra ir pan. Kokius namų darbus būtina atlikti norint skoningo vestuvių filmo?
Mano vienintelis noras, kad jaunieji prieš ceremoniją pasirašytų priesaikos žodžius, bet tikrai nenorėčiau versti to daryti ar kažkaip specialiai režisuoti šios akimirkos. Kaip jau minėjau, vestuvės yra filmas, kurį reikia nufilmuoti, todėl, mano manymu, reikėtų nebent minimaliai patarti, o dažniausiai mano ištariami žodžiai būna: „Pažiūrėkite vienas į kitą!"
Jūsų patarimas jauniesiems, kurie svarsto, ar jiems reikia vestuvių filmo?
Išduosiu paslaptį: videografą net ir populiariausiai datai galite susirasti likus savaitei iki vestuvių, nes visi turi vieną kitą laisvą dieną. Taigi nėra jokio spaudimo jį, kaip, pavyzdžiui, fotografą, rezervuoti prieš metus. Visgi, jei kažkurio videografo darbai išties patinka, nebūtina laukti paskutinio momento, visuomet verta susitikti neįpareigojančio pokalbio prie kavos puodelio.
M-IDEA WEDDING FILMS
www.m-idea.eu
el. p. mantas.idea@gmail.com | Tel. 8 656 93 693
FB: MideaFilms | IG: m_idea_films
❤❤❤
TAIP PAT SKAITYKITE:
---> Kur tuoktis ir švęsti 2021 metais?