TEKSTAS – AISTĖS JASINSKAITĖS
NUOTRAUKOS – KOTRYNA PAVLOVIČ PHOTOGRAPHY
Kokia bus šventė, nemažai priklauso ir nuo jos vedėjo. Kaip išsirinkti tinkamiausią? Pirmiausia nebijoti bendrauti. Išsirinkite sau patinkančius du ar tris renginių vedėjus, paskaitykite atsiliepimus, rekomendacijas ir būtinai pasistenkite pabendrauti gyvai. Labai svarbu išgirsti balso tembrą, pajausti nuotaiką. Manau, širdis tikrai patars, kuris vedėjas atitiks jūsų šventės lūkesčius.
Kai aš susitinku su būsimais jaunavedžiais, pirmiausia užduodu klausimą: „Kaip įsivaizduojate savo šventę?" Vieni būna ne kartą dalyvavę draugų, giminių vestuvėse, domėjęsi įvairiais švenčių formatais, stiliais, susikūrę viziją, kitiems – tai visiškai nauja patirtis. Jeigu pasikalbėję pajuntam, kad šiuolaikišką, estetišką ir nuotaikingą šventę suprantame panašiai, pereiname prie kito etapo – scenarijaus kūrimo. Svarbiausia, kad sutaptų požiūris. Mėgstu sakyti, jeigu su jaunaisiais esame ant vienos nuotaikos bangos, tada ir šventė pavyksta.
Kiekvieno vedėjo darbo stilius savitas: kuo ypatingas jūsiškis? Ką Jums reiškia būti renginio vedėju? Savo svarbiausioms gyvenimo šventėms ieškome vedėjo, su kuriuo būtų paprasta bendrauti ir lengva įgyvendinti vizijas. Aš visada stengiuosi būti SAVAS vedėjas – toks, šalia kurio ir jaunieji, ir jų svečiai jaustųsi jaukiai, be jokių priverstinių prisistatymų, tostų ar raginimų daryti tai, kas nepatinka. Mano mėgstamas stilius – „skanus" humoras ir improvizacijos. Tai yra geriausias būdas dovanoti juoką ir emocijas. Po kiekvienos šventės didėja draugų, pažįstamų ratas, stiprėja abipusis ryšys su jaunaisiais, jų šeimomis. Juk tai, kas tikra, išlieka ilgam.
Papasakokite apie savo darbo principus: kaip adaptuojate renginio scenarijų konkrečiai šventei, kiek laiko tai užtrunka, kokios programos dalys Jums yra svarbiausios ir kodėl? Tokio dalyko kaip vienas standartinis scenarijus, kurį galėčiau pritaikyti kiekvienai šventei, nėra. Per susitikimus su jaunaisiais mes susidėliojame scenarijų pagal jų šventės stilių ir pageidavimus. Taip pat išsiaiškiname ir tai, ko jie nenorėtų.
Visos poros turi savo mėgstamas grupes, atlikėjus, dainas, todėl išsamiai išsiaiškiname ir muzikinį skonį, pageidavimus – tai informacija didžėjui. Žaidimai, konkursai, užduotys, siurprizai jauniesiems ir svečiams, skoningos tradicijos – iš šių veiklų susideda šventės scenarijus. Kiekviena jų turi skirtingą emocinį krūvį – viena prajuokina, kita išjudina, trečia, tokia kaip šeimos židinys ar padėka jaunųjų tėveliams, sukelia stiprias emocijas. Svarbu jausti, kokia eilės tvarka reikalinga, kad nuo pirmų šventės minučių sukurtum jaukią atmosferą ir ji išliktų ne tik iki programos pabaigos, bet lydėtų dar ilgą laiką, sukeldama šiltus prisiminimus.
Šventėje svarbios visos dalys, netgi pertraukos, nes žmonės nori pabendrauti, išsikalbėti.
Kiekvienas vedėjas turi savų būdų išjudinti publiką. Kaskart per vestuves įsitikinu, kad dviejų vienodų švenčių, jaunųjų, svečių nebūna. Vieni nuo pat pirmos minutės pagauna geros nuotaikos bangą ir jų net nereikia stengtis išjudinti, pralinksminti. Kiti būna daug santūresni. Žmonės išsijudina tada, kai nuo gerų emocijų atsipalaiduoja. Taigi mano, kaip šventės vedėjo, darbas yra nustebinti, prajuokinti – visose gyvenimo situacijose man padeda humoras, – o jautriais momentais net ir pravirkdyti.
Metodų tam yra daug ir įvairių, tačiau turbūt pats svarbiausias – pelnyti žmonių pasitikėjimą nuoširdžiu ir šiltu bendravimu. Kai atsiranda kontaktas (o jis visada atsiranda!), pakili nuotaika ilgam išlieka ir už šventės ribų.
Nematoma renginių vedėjo darbo pusė: iš kokių netikėtų situacijų yra tekę suktis, kai svečiai linksminasi nieko neįtardami? Vestuvės vyko šiais metais – Žiurkės metais, ir jaunavedžių laukė neįprasta dovana – siurprizas: porelė baltų žiurkių. Bet viena kažkaip įsigudrino pasprukti iš narvo, o svečiai, pasveikinę jaunuosius, jau ruošėsi eiti į salę ir sėstis prie stalų. Tuo tarpu personalas – o jis vien moteriškas – su slopinamais klyksmais naršė kiekvieną kertelę ir maldaujamais žvilgsniais prašė manęs kokiu nors būdu sulaikyti svečius. Teko griebtis gudrybės. Netrukus bėglę pavyko sėkmingai sugauti, o svečiai iki šiol tiki, kad durys tikrai buvo užsikirtusios... (juokiasi).
Jūsų būdas pelnyti jaunųjų poros ir jų svečių simpatijas? Kaip jau minėjau, svarbiausia – nuoširdus, paprastas bendravimas. Su jaunaisiais šventės dieną jau būname neblogai susipažinę, nes ruošiantis 1–2 kartus būtinai susitinkame gyvai, kalbamės telefonu, susirašinėjame. Visada į šventės vietą atvykstu pirmas ir pasitinku besirenkančius svečius. Šypsena – geriausias būdas užmegzti ryšį, tad su kiekvienu pasikalbame, pajuokaujame.
Vedėjas turi būti ir geras psichologas: svarbu pajausti, kurie žmonės sudarys šventės nuotaikos branduolį, bus aktyvūs, o kuriems priimtinesnis tiesiog mėgavimasis ta akimirka. Nuo susipažinimo iki šventės pradžios spėjame tapti viena komanda, kurios bendras tikslas – pasitikti jaunuosius ir švęsti jų dieną taip, kad jie jaustųsi tarsi tikros vakaro žvaigždės: svarbūs, reikalingi ir mylimi.
Renginių vedėjas
Aleksandras Karpavičius
Tel. +370 688 53 515
El. P. aleksandraskarpavicius@gmail.com
FB: Renginių Vedėjas Aleksandras Karpavičius
❤❤❤
TAIP PAT SKAITYKITE: