Jau antrus metus pradėjęs karantinas ne vienai porai jaukia didžiosios gyvenimo šventės planus. Dauguma organizuojančių vestuves piktinasi dėl esamos situacijos ir neaiškių vasaros planų, nes suplanavus šventę ir viską užsakius, tenka vėjais išleisti nemenkus pinigus. Tad kaip organizuoti, kad netektų nukentėti?
Nuotraukos – RADII PHOTOGRAPHY Dekoras – PIKTAS KEKSAS
Pirmiausia – neplanuokite didelių iškilmių
Suprantama, kad kol situacija Lietuvoje ir pasaulyje nebus stabili, didelių puotų su šimtais svečių planuoti neverta. Net jei norite didelės šventės su būriu draugų, verčiau vestuves nukelti tolimesniam laikui arba dabar suplanuoti jaukų pasibuvimą artimiausių žmonių būryje, o šventę iškelti kiek vėliau. Toks variantas finansiniu atžvilgiu būtų saugiausias, o juolab, jei Jūsų draugai ar artimieji gyvena užsienyje - išvengsite nesklandumų dėl kelionių.
Visgi, jei nuspręsite organizuoti didelę šventę - būkite pasiruošę, jeigu ją tektų perkelti kitai datai ar net kitiems metams, ir visus susitarimus su tiekėjais būtinai užtvirtinkite pasirašydami sutartis.
Rezervuokite tik būtiniausias paslaugas
Planuojant vestuves, būtina iškart apgalvoti šventės ir ceremonijos vietą, tad tai vertėtų rezervuoti kuo anksčiau, net jei nesate tikri, ar vestuvės įvyks. Kitas svarbus aspektas yra fotografo paslaugų rezervacija, kadangi neretu atveju jaunieji fotografus užsisako dar likus metams iki numatytų vestuvių.
Pasak vestuvių fotografės Gabrielės Radavičiūtės: „rezervuoti fotografą būtina kuo anksčiau, mažiausiai likus pusmečiui iki vestuvių, norint, kad patinkantis fotografas dar būtų laisvas. Kitu atveju, gali tekti tenkintis tuo, kas likę laisvi. Plėtodama savo veiklą „Radii.photography" pastebėjau, kad dabar poros vis labiau linkusios fotografo paslaugas rezervuoti net likus metams iki vestuvių ir tai išties saugiausias sprendimas."
Rūpinkitės šventės detalėmis, neribotomis laiko
Vestuvių planavimas susideda iš daug šventės detalių: gėlės, dekoracijos, vardų kortelės, palinkėjimų knygos, dovanos svečiams, fotosesijų sienelė ir pan. Visa tai yra neribojama laiko, todėl pirkti, gamintis ar konsultuotis su dekoratorėmis tikrai verta net ir nežinant, ar vestuvės numatytu metu tikrai įvyks.
Pasak „Piktas keksas" įkūrėjos, vestuvių planuotojos Justinos Vasiljevaitės, pagrindinis patarimas jaunavedžiams – kalbėti apie šventės stilistiką, spalvinę gamą, stiliaus charakterį dalykams, kuriems šventės perkėlimas tikrai neturės jokios įtakos, o floristikos sprendimus palikti kūrėjui. Tokiu būdu perkėlus šventę vėlesniam laikui, netektų visko kardinaliai keisti ir išleisti nemažai papildomų pinigų.
Vestuves per karantiną šventusi pora: „turėkite planą B“
Vestuves karantino metu atšventusi pora sako, kad svarbiausia planuojant atsakingai įvertinti esamą situaciją ir neprisigalvoti neįtikėtinos šventės, o geriausia - turėti atsarginį planą, jei Vyriausybės ribojimai neleis įgyvendinti to, ką esate suplanavę.
„Kai planavome vestuves, dar nebuvo leista dirbti fotografams, todėl buvome sutarę su liudininkais, kad jeigu nepasikeistų situacija, fotografų darbą atliks jie. Žinoma, mums pasisekė, nes likus porai savaičių iki mūsų datos buvo priimti atlaisvinimai fotografams, tačiau visus atsarginius variantus tikrai buvome apsvarstę," - sako Povilas ir Asta, vestuves atšokę dar vasarį.
Jaunieji pataria – svarbiausia nepanikuoti dėl situacijos, kurios negali pakeisti, nepersistengti planuojant ir orientuotis į būtiniausius dalykus bei gerą nusiteikimą net karantino metu. Juk tai vis tiek vestuvės!
❤❤❤
TAIP PAT SKAITYKITE:
---> Karantino vestuvės: „Niekada negali žinoti, kas bus rytoj". Inga ❤ Donatas
---> Šeimos židinio ir dovanų beieškant: kaip sužydi keramika
---> Nei viena santuoka negali įvykti be žiedų sumainymo... VESTUVINIAI ŽIEDAI