Tikriausiai nereikia sakyti, kad vestuvių planavimas iš tiesų rimtas iššūkis, ypač, jei viskas vyksta be planuotojo ar koordinatoriaus pagalbos. Šventės dėlionėje yra daug dalių, kurių negalima pamiršti, kad viskas vyktų harmoningai. O jei vestuvių ceremonija yra išvažiuojamoji ir vyksta vietoje, kur nėra įprasta rengti tokią šventę, pavyzdžiui, gamtoje ar paplūdimyje, rūpesčių atsiranda dar daugiau.
Greičiausiai sutiksite, kad nesvarbu, ar rengiate tik tuoktuvių ceremoniją, ar trumpas vaišes, o gal didžiulę vestuvių šventę po atviru dangumi, dvare ar sodyboje, yra daugybė dalykų, kuriuos reikia gerai apsvarstyti. Pokylių salės įprastai siūlo visą šventės paslaugų paketą, kur įeina maitinimas, stalai, kėdės, garso aparatūra. Tačiau nusprendę vestuves rengti kitoje vietoje, turėsite patys pasirūpinti visomis detalėmis. Visgi, verta priimti šį iššūkį ir surengti įsimintiną vestuvių ceremoniją jūsų pamėgtoje erdvėje, nesvarbu, tai pajūris, botanikos sodas ar namų kiemas. Kviečiame sužinoti kelis patarimus, kurie gali palengvinti vestuvių organizavimo rūpesčius.
Tobulos vietos pasirinkimas
Pradėkime nuo to, kas svarbiausia – tai vietos pasirinkimas. Išvažiuojamoji santuokos ceremonija gali vykti labai įvairiose kampeliuose. Ją galima rengti laukinėje gamtoje, paplūdimyje, namų sode, kaimo turizmo sodyboje, miestų parkuose, dvaruose ar botanikos soduose. Vietą reikėtų rinktis pagal pomėgius ir vestuvių biudžetą. Dalis šių vietų gali visiškai nekainuoti, tad norint sutaupyti nuomai skirtus pinigus, puikiai tinka paplūdimio, natūralios gamtos ar namų sodo pasirinkimas. Jei norite ceremoniją rengti dvare, parke, kaimo turizmo sodyboje ar botanikos sode, tuomet teks dalį vestuvių biudžeto skirti vietos nuomai. Taip pat, nepamirškite, kad vestuvių ceremoniją ir šventę planuodami su nakvyne, turite pasirūpinti, jog nakvynės galimybės būtų netoli išsirinktos vietos.
Formalumai
Kai jau žinote, kur vyks šventė, laikas rūpintis įvairiais leidimais ir Santuokos rūmų darbuotojų atvykimu į išvažiuojamąją santuokos ceremoniją. Visų svarbiausia yra gauti leidimą iš pasirinktos vietos savininkų arba atsakingų institucijų (pavyzdžiui, savivaldybės). Prašant leidimo, pasidomėkite, ar toje vietoje galima triukšmauti, klausytis muzikos, vartoti įvairius gėrimus. Ypač tai aktualu, jei ceremonija ir pokylis vyks toje pačioje vietoje. Tuomet susitarkite, kad Santuokos rūmų darbuotojai atvyktų į numatytą ceremonijos vietą. Atkreipkite dėmesį, kad norint kunigo palaiminimo, teks keliauti į bažnyčią.
Orai
Išvažiuojamosios santuokos ceremonijos eiga labai priklauso nuo oro sąlygų, ypatingai, jei šventė vyksta lauke. Žinant lietuviško klimato nenuspėjamumą, reikėtų pasirūpinti ne tik apsauga nuo lietaus, bet ir nuo saulės. Pats optimaliausias sprendimas – specialių palapinių nuoma šventėms. Taip apsaugosite svečius nuo bet kokių orų išdaigų. Juk nei plieskiant saulei, nei pliaupiant lietui nebus malonu švęsti plyname lauke. Palapinių nuomos paslaugų teikėjai siūlo įvairiausių tipų ir dydžių palapines, tad nebus sunku atrasti tinkamiausią pagal pasirinktą vietą, temą ir dekorą.
Dekoracijos
Dekoracijoms būtinai išnaudokite gamtos peizažą, jei ceremoniją rengiate lauke. Tikriausiai viena pagrindinių priežasčių, kodėl vestuvės vyksta gamtoje, tai įkvepiantis natūralumas, erdvumas ir gaiva. Tad išnaudokite šiuos elementus. Net jei ceremonija vyks dvare ar kaimo turizmo sodybos patalpose, lauke įrenkite zoną, kurioje gausu žalumos. Svečiai dažnai mėgsta pasivaikštinėti, pakvėpuoti grynu oru ir atsipūsti nuo šurmulio, tad tokia erdvė nudžiugins ne vieną. Taip pat nepamirškite pasirūpinti apšvietimu. Gamtoje ypač žavingai ir jaukiai atrodo lempučių girliandos, popieriniai ar ant žemės statomi žibintai. Jais galima dekoruoti palapines, medžius, nušviesti takelius. Žalumos ir žibintų derinys ne tik kurs ypatingą nuotaiką, bet ir žavingai atrodys šventiniuose kadruose.
Muzika
Kokia vestuvių šventė apsieina be muzikos? Būtina užtikrinti, kad viskas vyktų sklandžiai, tad tardamiesi su atsakingais dėl muzikos žmonėmis, įsitikinkite, kad jie pasirūpins visa reikiama įranga. Jei prireiktų, turės generatorius, nes ne visur gamtoje lengva turėti elektros energiją, o ir sodybos bei dvarai nebūtinai turės galingus elektros įvadus, atlaikysiančius didelę apkrovą. Kai techninė dalis suderinta, reikia nepamiršti pasirūpinti, kad skambėtų jūsų mylima muzika, deranti prie aplinkos ir kurianti šventinę atmosferą. Dar vienas dalykas, dėl kurio, greičiausiai, bus dėkingi šventės svečiai, tai įgarsinimas. Kuomet ceremonija vyksta didelėje erdvėje, reikalingi mikrofonai, kad lemtingąjį „TAIP" išgirstų visi susirinkusieji.
Maistas
Dabar pereikime prie skaniosios dalies – meniu. Po ceremonijos įprasta bent užkandžiais ir gėrimais pavaišinti susirinkusius pasveikinti svečius, tad reikia pasirūpinti sklandžiu šių tiekimu. Jei planuojate rengti vakarienę, išnaudokite lauko erdvę, kur galima kūrenti kepsnines ir tiekti įvairiausius grilio patiekalus. Trumpai tariant, būkite kūrybingi ir nebijokite. Visgi už maistą kur kas svarbiau gėrimai, ypač šventei vykstant lauke. Jei tą dieną kepins kaitri saulė, būtina turėti pakankamą kiekį šalto vandens ir gaiviųjų gėrimų, kurie padės atsigaivinti ir palaikyti tinkamą skysčių balansą. Taip pat pasirūpinkite, kad maitinimo paslaugų tiekėjai turėtų atskirą palapinę ar kitas patalpas darbui, elektros ir vandens tiekimą bei įsitikinkite, kad jie gerai pasiruošę tvarkytis jūsų išsirinktoje erdvėje. Idealiausia, kai maisto tiekėjai turi patirties rengiant išvažiuojamąsias santuokos ceremonijas. Tada galite būti tikri, kad viskas vyks kuo sklandžiausiai.
„Nekviesti svečiai“
Galiausiai, pagalvokite apie nekviestus svečius – įvairius mašalus ir vabzdžius. Jie gali sugadinti net šventiškiausią nuotaiką, tad pasirūpinkite tuo iš anksto. Pirma, pasidomėkite, ar išvažiuojamosios vestuvių ceremonijos vietoje yra daug vabzdžių. Tuomet spręskite, kaip su jais kovoti. Galbūt yra galimybė iš anksto pasirūpinti jų atbaidymu įvairiomis priemonėmis. Galima naudoti purškalus, kurių kvapas nepatinka mašalams. Kitas būdas, kuris padeda atitraukti nepageidaujamų svečių dėmesį – tai priemonė, skirta pritraukti vabzdžiams. Ja išpurškus aplink teritoriją esančius augalus ar objektus, vabzdžiai skris ten ir atsitrauks iš jūsų šventės erdvės. Tokioje kovoje taip pat padėti gali žvakės ir žibintai, atbaidantys mašalus. Jei visgi nepavyktų išvengti įkandimų, būtų gerai turėti priemonių, mažinančių niežulį ir tinimą.
Rengdami išvažiuojamąją vestuvių ceremoniją, prisiminkite šiuos patarimus bei jais pasinaudokite. Jūsų šventė bus ypatinga ir atmintyje išliks ilgam, tik nebijokite iššūkių, blogo oro ar nekviestų svečių. Prisiminkite, jog viską galima išspręsti.