Prosenelės žiedas su safyru. Močiutės perlų vėrinys. Mamos sužadėtuvių žiedas, iškilmingai užmautas ant išrinktosios rankos. Nuostabu, kai istorija turi tęsinį, o kažkam buvę brangūs papuošalai brangenybių dėžutėse keliauja per dešimtmečius, šimtmečius ar net amžius.
„Jei jūsų šeimoje nebuvo tradicijos dovanoti papuošalus ar perduoti juos iš kartos į kartą, niekada nevėlu tokią tradiciją pradėti", – sako sertifikuota deimantų vertintoja, vienintelė Baltijos šalyse Izraelio deimantų biržos narė ir deimantų namų „The Factory Diamonds and Jewellery by Ribas" Vilniuje, Kaune ir Palangoje įkūrėja DANA RIBAS.
Nuotraukos ir papuošalai – THE FACTORY DIAMONDS AND JEWELLERY BY RIBAS
Nežinia, kas radosi seniau: papuošalų dovanojimo tradicija ar išmintis, kad brangakmeniai yra amžini.
Bet kokiu atveju tie, kas jų turėjo, labai aiškiai žinojo, kad vėrinys ar žiedas su deimantu yra ne tik kerintis papuošalas, bet ir gelbėtojas, užklupus blogiems laikams. „Pati tai esu patyrusi, – atvirai kalba žinoma gemologė Dana Ribas. – Juk mano verslas prasidėjo nuo asmeninio žiedo, kuriame buvo trys deimantai. Kai atsidūriau sudėtingoje situacijoje, nusprendžiau deimantus iš vieno žiedo išimti ir įdėti į tris skirtingus žiedus. Visus tris sėkmingai pardaviau, tada vėl pirkau brangiųjų akmenų ir kūriau naujus papuošalus. Po ilgo ir atkaklaus darbo gavau deimantų vertintojos sertifikatą ir tapau prestižinės Izraelio deimantų biržos nare. Taigi, matote, ką gali nuveikti vienas geras žiedas, kurį puošia trys deimantai. Esu tikra, deimantų turinti moteris niekuomet nepražus."
Buvo laikas, kai papuošalus moterys ir vyrai nešiojo manydami, kad jie gali apsaugoti nuo piktos akies, suteikti energijos, subalansuoti ir nuraminti.
Per amžius tradicijos keitėsi, tačiau apsauginė papuošalų funkcija neabejotinai liko. Dar nuostabesnės istorijos pasakojamos, kokius ypatingus prisiminimus saugo šeimos brangenybės. Ar prisimenate jausmą, kai mama leisdavo užmesti akį į jos papuošalų dėžutę? Juk taip smagu būdavo spėlioti, iš kur atkeliavęs vienas ar kitas papuošalas, svarstyti, kaip atrodė mama tą akimirką, kai jį gavo? Ir kas jai papuošalą dovanojo? Kokiomis aplinkybėmis?
Kiekviena šalis turi savas papuošalų dovanojimo tradicijas.
Azijoje tūkstantmečiais iš kartos į kartą keliauja ne tik vestuviniai auksiniai žiedai, bet ir auksinės grandinėlės, auskarai. Savito stiliaus, masyvūs, atspindintys šios šalies kultūrą, jie tampa neįkainojama dovana svarbiausiomis gyvenimo progomis.
Ar žinote seną Izraelio tradiciją? Žiedas su deimantu yra investicija į būsimosios žmonos finansinį saugumą. Rodos, toji tradicija iš Izraelio atkeliauja ir pas mus. Tik reiktų žinoti, kad žiedas su deimantu finansine investicija tampa tuomet, kai atitinka tam tikrus parametrus: kuo geresnė jo spalva (Color), švarumas (Clarity), forma (Cut), karatų kiekis (Carat weight), tuo vertingesnis jūsų turimas papuošalas.
Indijoje papuošalai yra reikšmingas kultūros elementas. Pagal seną tradiciją vestuvių dieną nuotaka nuo galvos iki kojų yra puošiama tauriaisiais metalais, o ant jos kūno būtinai turi atsirasti net 16 skirtingų papuošalų. Visa tai skirta tam, kad ji klestėtų, kad ją visą gyvenimą saugotų gerosios jėgos. Prieš pat vestuves iš savo šeimos ji būtinai gauna iš kartos į kartą keliaujančią dramblio kaulo apyrankę.
Naujosios Zelandijos maorių kultūroje iš kartos į kartą keliauja itin originalūs, į nieką nepanašūs ypatingo drožinėjimo nefrito ar kaulo papuošalai, simbolizuojantys gyvenimo kelią, draugystę, sėkmę ir meilę.
Jungtinėse Amerikos Valstijose papuošalai su deimantais tapo itin populiarūs XIX amžiuje. Būtent iš Amerikos į Europą atkeliavo tradicija būsimai nuotakai dovanoti sužadėtuvių žiedą su dideliu deimantu.
Šeimos brangenybes galima saugoti ateities kartoms, bet galima pasielgti ir taip, kaip pasielgė legendinė aktorė Elizabeth Taylor.
1966 metais Pietų Afrikos kalnakasių atkastą ir „Cartier" mados namuose į vėrinį įsodintą 69,42 karato „Taylor-Burton" deimantą, kurį jai sužadėtuvių dieną padovanojo aktorius Richardas Burtonas, po skyrybų ji pardavė, o gautus pinigus paskyrė ligoninės statybai Botsvanoje.
„Ar būtų geri, ar blogi laikai, deimantų vertė kyla. Priežastis – visiškai paprasta: deimantų iškasama vis mažiau ir mažiau, jų atsargos – baigtinės. Štai kodėl deimantas yra vertinga investicija į šeimos tradicijas, nuostabi, iš kartos į kartą perduodama relikvija", – visiškai tikra gemologė Dana Ribas.
Deimantų specialistė neabejoja, kad iš mamos ar močiutės paveldėtas senovinis žiedas su deimantu puikiausiai derės prie modernių papuošalų, kuriuos nuotaka išsirinks vestuvių dienai.
„Tai gali būti labai įdomus žiedų derinys. Mūsų deimantų namuose žiedų pasirinkimas didžiulis, o salonuose dirbantis personalas turi puikų skonį, taigi jums išrinksime gražiausią derinį. Šiuo metu itin madinga žiedą, kurį nešiojate jau keletą metų, – tai gali būti tiek sužadėtuvių, tiek vestuvinis žiedas, – atnaujinti ir papuošti klasikine deimantų juostele", – pataria Dana Ribas.
5 papuošalai, kurie neišeidami iš mados keliaus iš kartos į kartą
ŽIEDAS SU DEIMANTU
Amžinoji, laikui nepavaldi klasika. Kuo didesnis deimantas – tuo vertingesnis papuošalas. Pastaruoju metu itin madinga klasikinį sužadėtuvių žiedą papuošti plonomis deimantų juostelėmis. Jos nešiojamos ir vietoj vestuvinių žiedų. Po vieną ar kelios iškart.
PAKABUKAS SU DEIMANTU
Arčiau širdies. Prabangus laimės talismanas, gero kelio palinkėjimas, blogų žvilgsnių užtvara. Žavingas papuošalas, nešiojamas ir ant drabužių, ir po jais.
AUSKARAI SU DEIMANTAIS
Nesenstantis, iš mados neišeinantis papuošalas, kuriame deimanto spindėjimas tarsi užmigdo gražiausias gyvenimo akimirkas. Puošnus taškas vakaro aprangoje ir spindintis džiaugsmas kasdienybėje.
TENNIS APYRANKĖ
Prabangos ir elegancijos ženklas. Tinkanti prie bet kokios aprangos, ši apyrankė suteikia stiliui subtilios prabangos dvelksmą.
PLONOS AUKSINĖS APYRANKĖS
Stilinga detalė, nešiojama visais metų laikais, derinama ir prie šventinių, ir prie kasdienių drabužių.
❤❤❤
TAIP PAT SKAITYKITE:
---> Santuokos ceremonija po atviru dangumi: ką verta žinoti?