Sutuoktuvių žiedai mūvimi visą gyvenimą, todėl renkantis tokius aksesuarus tikrai nereikėtų skubėti. Šiandien siūlomų žiedų pasirinkimas yra kaip niekad platus, todėl naudinga pasidomėti, kokios klaidos dažniausiai yra daromos ieškant tinkamiausių žiedų. Mokykitės iš svetimų klaidų – tokiu atveju būsite užtikrinti, kad priimsite tinkamus sprendimus. Taigi, kokias klaidas dažniausiai daro jaunavedžiai?
Pernelyg masyvūs vestuviniai žiedai
Nors kartais kyla pagundų pasirinkti ganėtinai masyvius sutuoktuvių žiedus, tačiau turėtumėte gerai pagalvoti, ar su jais jausitės pakankamai patogiai. Jei žiedas bus pernelyg platus, jis gali nuolat kliūti, be to, galite jausti didelį diskomfortą. Idealu, jei vestuvinis žiedas sveria ne daugiau nei 6-9 gramus, nes tuomet žiedas yra praktiškai nejuntamas. Taip pat nereikėtų rinktis ir pernelyg plačių vestuvinių žiedų, nes juos mūvint gali būti sunkiau lankstyti pirštus (optimaliu pasirinkimu laikomi 4-6 mm pločio vestuviniai žiedai).
Itin lengvi vestuviniai žiedai
Įvairiose parduotuvėse galime rasti ir ganėtinai pigių vestuvinių žiedų, tačiau nereikėtų skubėti džiaugtis. Jei vestuvinio žiedo svoris siekia vos vieną ar du gramus, tikrai neverta tikėtis, kad toks papuošalas bus ilgaamžis. Kaip jau minėta anksčiau, geriausia rinktis tokius žiedus, kurių svoris siekia maždaug šešis gramus.
Įmantrūs vestuviniai žiedai
Žinoma, visuomet norisi, kad sutuoktuvių žiedai būtų tikrai ypatingi, tačiau kartais jaunieji persistengia patys to nenorėdami. Pastaruoju metu labai išpopuliarėjo vestuviniai žiedai su jaunavedžių pirštų atspaudais, tačiau vidinėje žiedų pusėje esantys atspaudai labai greitai nusitrina. Taip pat nereikėtų rinktis žiedų su dažytais briliantais – nors tokie žiedai atrodo tikrai išskirtinai, tačiau ilgainiui nudažyti briliantai nusitrina, taigi, žiedai nebeatrodo pakankamai estetiškai. Vis dažniau pasirenkami ir emaliu padengti vestuviniai žiedai, tačiau vertėtų nepamiršti, kad ilgainiui emalis ima skilinėti, todėl anksčiau ar vėliau tokius žiedus teks atnaujinti.
Žiedai su giliais raižiniais
Tokiais žiedais tikrai malonu pasigėrėti, kol jie... padėti vitrinoje. Gilūs raižiniai yra palanki terpė kauptis įvairiems nešvarumams, todėl žiedai su giliais raižiniais pareikalaus tikrai nemažai priežiūros. Taip pat gali būti sudėtinga prižiūrėti žiedus, turinčius daugybę briliantų: nors visi žiedai tikrai pareikalaus šiek tiek jūsų atidumo, tačiau kai kuriuos jų prižiūrėti yra tikras vargas...
Per aukšta žiedų praba
Turbūt nustebsite ir sakysite, kad per aukštos prabos paprasčiausiai negali būti? Vis dėlto, realybė yra kiek kitokia. Optimaliu pasirinkimu yra laikomi tie žiedai, kurių praba yra 585: jei auksinių žiedų praba yra aukštesnė, lydinys yra kietesnis, todėl jis yra ne toks atsparus subraižymams.
Kampuoti briliantai
Nors gali atrodyti, kad nėra jokio skirtumo, kokios formos briliantai yra pasirenkami, tačiau tai nėra tiesa. Kampuoti briliantai įprastai yra pigesni, tačiau jų kampai gali greitai suskilti. Jei siekiate, kad vestuviniuose žieduose inkrustuoti briliantai būtų ilgaamžiai, geriausiu pasirinkimu gali būti apvalūs brangakmeniai.
Netinkamai nustatomas dydis
Renkantis žiedus ypatingai svarbu nustatyti tinkamą dydį. Jei vestuvinių žiedų ieškosite fizinėse pardavimo vietose, turėsite galimybę juos pasimatuoti, o tuomet, jei paieškas vykdysite internetu, svarbu būti itin atidiems: pirmiausia tiksliai pamatuokite piršto apimtį, ir tuomet įvertinkite reikiamą žiedo dydį.