Iškalbus, išvaizdus, pasitikintis savimi ir neieškantis žodžio kišenėje – kaip tik toks vyras privalo būti kiekvienose vestuvėse! Tiesa, nebūtinai kaip jaunikis. Tai epitetai, privalomi šventės vedėjui. Antanas Kanopkinas ir yra būtent toks, kuriam jaunavedžiai patikėję savo vestuvių vakarėlio programą tikrai nepasigailės.
Antanai, kiek metų linksminate lietuvius?
Jei skaičiuočiau metais, jau aštuonerius metus stengiuosi, kad lietuvių šventės būtų linksmos ir nepamirštamos.Dirbu ne tik vedėju, bet ir renginių organizavimo konsultantu, koordinatoriumi, todėl man nesvetima šio darbo „virtuvė“.
Ar renginio vedėjo sėkmė priklauso nuo išdirbtų metų?
Sėkmė priklauso nuo darbo patirties. Kuo daugiau vedi renginių, tuo tvirčiau jautiesi, kuo tvirčiau jautiesi, tuo mažiau nesklandumų nutinka, o jeigu tokių ir pasitaiko, akimirksniu randi išeitį.
Esate ne tik renginių, bet ir vestuvių vedėjas. Atskleiskite paslaptį, ko dažniausiai nori būsimi jaunavedžiai?
Visi be išimties nori gero vakarėlio. Koks tikslas samdyti vestuvių vedėją? Juk būtų logiška pakviesti artimuosius, kartu pavakarieniauti ir išsiskirstyti, tačiau tai tebūtų paprastas vakarėlis, o vestuvės yra rimta ir atsakinga šventė. Jų metu vedėjas viską turi sudėlioti į savo vietas, atrasti pagrindinius akcentus. Stengiuosi, kad alkoholio vartojimas nebūtų šios nuostabios šventės atributas. Nenoriu, kad žmonės per vestuves padaugintų ir vėliau net neprisimintų šventės. Net buvo atvejis, kai ketvirtą valandą ryte prie manęs priėjo šventės dalyvis ir nustebęs klausia, kodėl jis nė kiek neapsvaigęs, nors įprastai padaugina pirmasis. Man tai – didžiulis komplimentas.
Kaip sugebate padaryti taip, kad lietuviai, neslėpkime, – uždara ir kukli tauta – nepadaugintų, tačiau kartu ir pasilinksmintų?
Turiu tam tikrų triukų. Pirmiausia, negalima leisti nieko neveikti. Jei matau, kad svečiai ima rinktis prie baro, iškart pradedu kviesti žaisti tam tikrus smagius žaidimus, leidžiame muziką, kuri tikrai išjudina net ir pasyviai nusiteikusius svečius.
Kiek laiko jums prireikia, kad tinkamai pasiruoštumėte vestuvėms?
Ištisų metų. Aš nuolat stengiuosi atrasti naujų žaidimų, užduočių, bendravimo būdų. Norisi, kad jaunavedžiai per savo vestuves išgyventų tik pačias maloniausias emocijas, todėl visada stengiamės atidirbti su kaupu. Dažniausiai mano scenarijų sudaro kelios eilutės, kuriose pasižymiu svarbiausius niuansus – pagrindiniai sprendimai priimami per pačią šventę. Juk nepamatęs publikos negali nuspėti, kokios užduotys ar muzika jiems patiks labiausiai.
Kiek laiko likus iki vestuvių reikėtų pasirūpinti jų vedėju?
Jei planuojate vestuves vasarą, pradėti ieškoti vedėjo reikėtų prieš devynis mėnesius. Per tą laiką jums pavyks pažinti vedėją, pakaks laiko ramiai, be streso suderinti renginio smulkmenas ir net technines galimybes. „Kartą buvo taip, kad daug aparatūros nusivežėme į kaimo turizmo sodybą, kurioje nebuvo pakankamai elektros. Tokiu atveju nelaimingi buvo visi – ir jaunavedžiai, ir sodybos šeimininkai, ir mes su kolega, nes pusė aparatūros liko nepanaudotos. Kuo anksčiau susirasite vestuvių vedėją, tuo profesionalesnį išsirinksite. Paskubėkite, keli savaitgaliai šią vasarą dar laisvi!“ (juokiasi).
Paminėjote muziką. Ar įmanoma įvardyti, kokią muziką labiausiai mėgsta lietuviai?
Labai įvairią. Ypač būna įdomu tada, kai būsimi jaunavedžiai atsiunčia pageidaujamų girdėti dainų sąrašą. Dažnai jis visiškai prasilenkia su realybe ir būna taip, kad iš sąrašo pagrojame vos kelias dainas – visas kitas parenkame per pačią šventę matydami, ko svečiai pageidauja. Lietuviams, pastebėjau, labai patinka šlageriai – nėra abejingų Džordanos Butkutės, Stasio Povilaičio, Kastyčio Kerbedžio dainoms, nuolat grojame „Queen“, „Red Hot Chilli Peppers“. Disko stiliaus muzika, siekianti 9-ąjį dešimtmetį, tinka tiek vyresnei publikai, tiek jaunimui.
Yra jaunavedžių tėvų, skeptiškai žiūrinčių į renginio vedėjo ir didžėjaus duetą. Yra nuostata, kad vestuvėms reikia muzikantų su akordeonais ir elektriniais pianinais...
Tėveliai, būkite ramūs! Mes puikiai suprantame, ko nori ne tik jaunavedžiai, bet ir vyresnio amžiaus žmonės, todėl galiu patikinti, kad mes garantuojame kokybę ir profesionalumą. Tuo dar nė karto nesuabejojo ne tik jaunieji, bet ir vyresnio amžiaus švenčių svečiai.
Man smalsu – kaip sugebate dirbti tomis dienomis, kai širdį spaudžia sielvartas, prasta nuotaika?
Pirmaisiais metais buvo labai sunku. Man teko vesti vestuves ir išgyvenus netektį, ir iškart po avarijos. Tačiau kai ateini į šventę, pamatai laimingus veidus, akimirksniu sugebi atsiriboti nuo prieš tai buvusio pasaulio. Juk aš puikiai suprantu, kad mano nelaimės nerūpi nei jaunavedžiams, nei šventės dalyviams. Jiems reikia vakarėlio, geros nuotaikos ir, žinoma, kokybės.
Jūsų balsas – ypatingas. Jis man primena...
Marijoną Mikutavičių (juokiasi)? Daugelis man taip sako. Kartais man malonu tai girdėti, o kartais labai įkyri. Ypač tada, kai kelias dienas iš eilės vedu renginius, o grįžęs namo įsijungiu televizorių, o ten matau Marijų (juokiasi).
Svarbiausi Antano Kanopkino patarimai poroms:
Tekstas – Gerda Morozovienė.
Nuotraukos – Nerijus Januška (www.n-j.lt)