Ar verta investuoti į vestuvinę floristiką?

Vestuvių planavimas
Įsiminė: 0
Peržiūrėjo: 35
Įsiminti

Visais laikais vestuvių šventę buvo sunku įsivaizduoti be šviežių žiedų, tačiau šiandien randasi vis naujų alternatyvų, bandančių stoti jų vieton: daugkartinės dirbtinių gėlių kompozicijos ant šventinių stalų, loterijos bilietai ar vyno butelis kvietimuose vietoje gyvo žiedo ar net parama Ukrainai. Šiuo metu šaliai susiduriant dar ir su infliacija, šviežių gėlių poreikis menksta. Kodėl šviežios gėlės vis dėlto turėtų patekti į būtiniausiųjų paslaugų sąrašą, planuojant vestuvių dekorą? Ir kokios galimos alternatyvos, jeigu gyviems žiedams nėra numatytas didelis biudžetas?

 

Parengė – floristė-dekoratorė Roberta Drasutė | Dekoras ir floristika – Robertos Drasutės | Nuotraukos – Jurgita Lukos photography

 

Trumpa gėlių komponavimo istorija

Keletas faktų, įrodančių, kad šviežias ir gyvybės prisotintas gėlės žiedas nuo neatmenamų laikų buvo laikomas didžiausia vertybe. Egiptiečiai gėlėmis puošdavosi jau 2500 m. pr. m. e. Jie reguliariai pasimerkdavo skintų gėlių į vazas, o itin stilizuotas kompozicijas naudodavo laidotuvių procesijoms ar tiesiog kaip stalo puošmeną. Graikai ir romėnai itin daug dėmesio skyrė vainikams ir girliandoms, panaudodami juos religinėse apeigose. Kinijoje gėlės dėl gydomojo jų poveikio buvo neatsiejama medicinos dalis. Sakartvele gėlių kvapas, tikima, išlaisvindavo orą nuo ligų ir negandų, o Prancūzijoje jų trapumas buvo laikomas vertingiausia savybe. Rišant puokštes XIX amžiuje gėlės tapo dar ir slaptu kodu, perduodant žinutes tarp įsimylėjėlių, nes kiekvienas augalas turėjo simbolį. Ir tik kiek vėlėliau gėlių komponavimo menas tapo profesija ir amatu.

 

 

Tikroji gėlių prasmė

Aukščiau minėta žmonijos istorija tik parodo, kad šviežios gėlės turi daugybę naudingų savybių. Jos lavina estetinį pojūtį, teigiamai veikia emocijas, yra naudingos ekosistemai, kai kurios rūšys netgi naudingos sveikatai. Tačiau pirkdami gėlių namų erdvei papuošti ar jomis nešini į svečius retai kada susimąstome apie tikrąją jų vertę ir prasmę. O ji yra labai paprasta. Gėlė – tai žmogaus gyvenimo paralelė. Bręstantis gėlės pumpuras (kūdikis) pasiekia išsiskleidusio žiedo stadiją (brandą), kol galiausiai nuvysta (miršta), pasėdamas sėklas ateityje (giminės pratęsimas). Kaip teigia vokiečių fotografas R. Fischeris, „mes bijome nykimo, senatvės ir mirties. Nenorime su tuo turėti nieko bendra. Šiuo atveju gėlė yra metafora. Tas įspūdingas grožis kelia ir baimę, ir pagarbą“. Greičiausiai todėl supykstame ar pasijuntame liūdni, kai dovanų gauname nuvytusių žiedų ar ant šventinių stalų išvystame apvytusių augalų. Ir visuomet džiaugiamės, gavę pumpurų, kuriais galėsime rūpintis iki pat jų gyvenimo pabaigos.

Aš, kaip floristė, turiu nedidelį pastebėjimą dėl gėlių išsiskleidimo stadijos. Vienoks jis, dovanojant sveikinimo puokštę, ir kitoks, kuriant kompoziciją vestuviniam stalui. Rišant puokštę į ją dedami pumpurai arba vos prasiskleidę žiedai tam, kad žmogus jais galėtų gėrėtis ir rūpintis dar ilgą laiką. Kuo ilgiau pamerkti žiedai džiugina, tuo esame laimingesni.

 

 

Visai priešinga situacija kuriant gėlių kompoziciją vestuviniam stalui. Šventės dieną floristas privalo parodyti maksimaliai gražius gėlės žiedus, atskleisdamas gražiausią žiedo vystymosi stadiją, nes vestuvių diena yra vienintelė ir nepakartojama. Gėlės ant stalų tą dieną turi būti pačios pačiausios. Jaunieji klaidingai mano, kad floristas sukurs įspūdingą gėlių kompoziciją stalams, naudodamas tik pumpurus. Visiškai pritariu autorei Christin Geal, kurios knygoje „The Elements of Floral Style“ nuskambėjo štai ši citata: „Tik iš prisirpusios ir sultingos daržovės galima išvirti išties skanią sriubą.“ Šiuos žodžius derėtų pritaikyti ir gėlių kompozicijoms, kurias floristai kuria šventiniams stalams. Po šventės gėlės kompozicijose gali laikytis kelias dienas, tačiau ne kelias savaites. Tai reikėtų suprasti.

Šventės dieną floristas privalo parodyti maksimaliai gražius gėlės žiedus, atskleisdamas gražiausią žiedo vystymosi stadiją, nes vestuvių diena yra vienintelė ir nepakartojama.

Gėlės – ne tik gyvybė namuose ar šventės aplinkoje. Nusipirkę ir stebėdami jas, galime išmokti daug naudingų gyvenimo pamokų. Duoti nesitikint atgal, nekonkuruoti, vertinti savo unikalumą, žydėti ir augti nepaisant supančios aplinkos, išlikti natūraliems tiek išvaizda, tiek elgesiu, visa krūtine išgyventi kiekvieną gyvenimo akimirką, kol tam turime laiko. Tai tik kelios iš jų.

 

 

Trys priežastys, kodėl verta investuoti į vestuvinę floristiką

1. Stipri simbolika. Gyvi gėlių žiedai – neatsiejamas naujos gyvenimo pradžios, šviežio starto, gyvybės, atsinaujinimo simbolis. Tebūnie tai viena nedidelė kompozicija ant jūsų stalo, tačiau galbūt spalviškai deranti prie pirmojo patiekalo, galbūt koreliuojanti su šventės vietos interjeru, galbūt atspindinti jūsų vestuvių sezoną. Investuokite į gyvybę, o ne į daiktus, nes gyvybė – tai emocija, tai kvapas, besikeičiančios formos ir faktūros, spalvų gylis ir įvairovė. Būtent šviežios gėlės yra vienintelis būdas suteikti stalui gyvybės.

Tebūnie tai viena nedidelė kompozicija ant jūsų stalo, tačiau galbūt spalviškai deranti prie pirmojo patiekalo, galbūt koreliuojanti su šventės vietos interjeru, galbūt atspindinti jūsų vestuvių sezoną.

2. Gilesnė prasmė. Gėlėse užkoduota žmogaus gyvenimo prasmė. Kai tai suprasime, pradėsime labiau vertinti pačią gėlių būtį, išmoksime žvelgti į jas ne tik kaip į dekoratyvų elementą, galintį papuošti šventę, bet ir kaip į šį tą daugiau. O gilioji jų egzistavimo reikšmė ir yra suvokti žmogaus gyvenimo trapumą bei laikinumą, mėgautis tuo, ką turime. Tarkime, tulpių žiedlapiams pabirus prie vazos krašto, niekada jų nerenku, o mėgaujuosi procesu. Man tai be galo gražu.

3. Dovana artimiesiems. Gėlės – svarbi žmonių socialinio gyvenimo dalis tiek dovanojant, tiek jas gaunant. Dovanoti gėles kitiems – gero tono ženklas. Tad gėlių kompozicijas nuo šventinių stalų dovanokite artimiesiems. Taip jomis nebyliai išreikšite meilę, rūpestį ir dėkingumą bei suteiksite pačių gražiausių teigiamų emocijų, o jas gavusieji gyvais žiedais džiaugsis dar keletą dienų.

 

 

Jei paskyrėte mažą biudžetą gėlėms:

  • stalui puošti rinkitės mažas puokšteles, merkiamas į vazeles, o ne dideles kompozicijas, daromas oazėje ar kenzane.
  • Vazelėje derinkite skirtingo dydžio gėlių žiedus. Pavyzdžiui, didelis rožės žiedas puikiai derės su vidutinio didumo vėdrynu ir smulkiažiede frezija.
  • Merkiamą puokštelę pagyvinkite ant stalo pabirusiais žiedlapiais, spalviškai derančiais vaisiais ar uogomis.
  • Rinkitės gėles, kuriančias emociją, t. y. turinčias išlinkusius stiebus. Jos suteikia gracijos ir elegancijos. Tai raganės, zinijos, tulpės, vėdrynai, ančiasnapės šilingės ir kt.
  • Jei nesate jautrūs kvapams, rinkitės itin ryškaus aromato žiedus: sodo rožes, bijūnus, hiacintus, smulkiažiedžius narcizus, leukonijas ir kitus. Tegul pasirinktų gėlių kvapas svečiams asocijuojasi būtent su jūsų vestuvėmis. Tebūnie tai vienintelis žiedas ant jūsų vestuvinio stalo, tačiau itin stipriai kvepiantis. Natūralus ir tikras.

 

 

Tegul pasirinktų gėlių kvapas svečiams asocijuojasi būtent su jūsų vestuvėmis.

Kaip teigė filosofas ir poetas R. W. Emersonas, „gėlių grožis pranoksta visas pasaulio paslaugas“. Tad labai tikiuosi, kad perskaitę šį straipsnį į šviežius žiedus imsite žvelgti su daugiau pagarbos. Jie taps ne tik dekoratyviu šventės elementu, bet ir dėkingumo išraiška artimiesiems ar mokytoju, galinčiu Jums perteikti svarbiausias gyvenimo pamokas. Švęskite vestuves maloniausių kvapų, išraiškingiausių faktūrų ir jums patinkančių spalvų apsuptyje. O šiuos pojūčius gali padovanoti tik gyvi gėlių žiedai. Niekas kitas.

 

Daugiau patarimų apie vestuvių floristiką www.robertadrasute.com ir IG: @robertadrasute

 

Susijusios paslaugos

Sodyba
Įsiminti

5 DUKROS

nuo 100 Eur
Vestuviniai žiedai
Juvelyrika
Įsiminti

ADELE NOTES

nuo 50 Eur
Barmenai
Įsiminti

CWB BARMENAI

nuo 100 Eur
Vila
Įsiminti

DN VILA

nuo 2000 Eur
Sodyba
Įsiminti

KARKLĖNAI RESORT

nuo 100 eur.
Juvelyrikos salonas
Įsiminti

MARRY ME BY RIBAS

nuo 100 Eur
Viešbutis
Įsiminti

PACAI

nuo 1000 Eur
Restoranas
Įsiminti

NERINGA

Nuo 500 Eur

Panašūs straipsniai

Planuokite

Žingsnis
po žingsnio
savo svajonių
šventės link

Vestuvių
biudžeto
skaičiuoklė

Sužinokite, kiek realiai kainuos Jūsų šventė,
kur galite sutaupyti, o kam skirti daugiau...

Skaičiuoti
pasiruosimo-kalendorius

Pasiruošimo
planas -
kalendorius

Palengvins susiplanuoti darbus ir
užsisakyti reikiamas paslaugas laiku!

Pradėti planuotisavo šventę