Kaip papuošti stalą daugkartinėmis servetėlėmis ir kaip jomis naudotis?

Dekoras ir kt. idėjos
Įsiminė: 0
Peržiūrėjo: 19
Įsiminti

Daugkartines, o ne vienkartines serviravimo servetėles renkasi tie, kurie palaiko ekologiškumo idėjas, nes šios yra gana patvarios, todėl ištarnauja ne vienerius metus, o tai reiškia, kad jas naudodami ne tik sutaupo daugiau pinigų, bet ir mažiau teršia gamtą.

 

Kokia yra serviravimo servetėlių paskirtis?

Serviravimo servetėlės yra naudojamos ne tik burnai ir rankoms nusišluostyti valgant ir po valgio, drabužiams apsaugoti nuo galimo netyčinio užteršimo, bet ir stalo papuošimui. Skoningai ir išmoningai parinktos servetėlės demonstruoja šeimininkų meninį išradingumą.

Jų dėka sukuriama vientisa dekoratyvinė erdvė, kuri prisideda prie jaukios aplinkos sukūrimo ir malonaus kūnui ir dvasiai valgymo. Aišku, prieš pasirenkant norimas servetėles, verta pagalvoti ir apie jų laikiklių išvaizdą. Kitaip tariant, serviravimo servetėles drąsiai galima lyginti su spektakliuose naudojama scenografija, kuri gali būti vykusi arba nelabai pavykusi.

Kaip servetėlėmis serviruojamas stalas?

Laikantis stalų serviravimo taisyklių, servetėlės yra dedamos kairėje pusėje nuo svečio, šalia šakutės. Jei servetėlę naudojate kaip stalo dekoravimo priemonę, ją galite serviruoti sulankstant ir dedant ant specialiai tam skirtos lėkštutės.

Serviravimui geriausia naudoti didesnes servetėles, kurių išmatavimai siekia 50 cm x 50 cm.

Tokią servetėlę galima perrišti ryškiaspalve juostele arba papuošti gėlės žiedeliu. Serviravimui geriausia naudoti didesnes servetėles, kurių išmatavimai siekia 50 cm x 50 cm. Labiausiai pasiduoda sulankstomos ir po to joms suteiktą formą geriausiai išlaiko medvilninės servetėlės.

Kaip tinkamai elgtis su servetėlėmis?

Kaip įprasta, pirmasis prie stalo servetėlę išvynioja ir po ranka pasideda šventės šeimininkas, taip duodamas ženklą svečiams pasekti jo pavyzdžiu. Pati servetėlė turi būti išskleidžiama dar prieš patiekiant maistą į stalą. Tai daryti reikia labai ramiai, nesukeliant kitiems sumaišties. O jei vaišių metu tenka pakilti nuo stalo, servetėlę privalu palikti ant savo kėdės.

Sėdint prie stalo servetėlę reikia perlenkti pusiau ir pasidėti ant kelių, o lenkimo linija turi būti atsukta į sėdintįjį.

Sėdint prie stalo servetėlę reikia perlenkti pusiau ir pasidėti ant kelių, o lenkimo linija turi būti atsukta į sėdintįjį. Etiketas reikalauja servetėlę naudoti tik pagal paskirtį – švelniai pavalyti lūpų kampučius, jų netrinant, pačios servetėlės negalima glamžyti.

Jeigu ruošiatės namuose surengti šventę, žinokite, jog daugkartinėmis stalo servetėlėmis prekiauja internetinė parduotuvė: https://renginiopartneris.lt/lt/zymos/daugkartines-stalo-serveteles

Susijusios paslaugos

Vaišės po ceremonijos
Įsiminti

ACALA

nuo 24 Eur
Tortas ir desertai
Įsiminti

JŪRATĖS GULBINIENĖS TORTAI

nuo 100 Eur
Maitinimo paslaugos
Įsiminti

NOSH – sense of taste

nuo 200 Eur

Panašūs straipsniai

Planuokite

Žingsnis
po žingsnio
savo svajonių
šventės link

Vestuvių
biudžeto
skaičiuoklė

Sužinokite, kiek realiai kainuos Jūsų šventė,
kur galite sutaupyti, o kam skirti daugiau...

Skaičiuoti
pasiruosimo-kalendorius

Pasiruošimo
planas -
kalendorius

Palengvins susiplanuoti darbus ir
užsisakyti reikiamas paslaugas laiku!

Pradėti planuotisavo šventę