Elegantiška inovacija – vienetiniai vestuvių kvapai

Vestuvių planavimas
Įsiminė: 4
Peržiūrėjo: 50
Įsiminti

Paprastai planuodami vestuves daugiausia dėmesio skiriame ceremonijos ir pokylio vietai, maistui, dekoracijoms – tai skonis ir rega, tačiau pamirštame dar vieną ypatingą jutimą – uoslę. Malonūs kvapai kuria unikalią atmosferą, atrakina svajingas minčių potekstes, subtiliai vilioja. Tad ar vestuvės gali įsiminti savo kvapu? O kuo kvepia meilė? Šiuos klausimus uždavėme pirmojo lietuviško autorinės parfumerijos prekių ženklo „FUMparFUM“ įkūrėjui, aromatų kompozitoriui, aktoriui, menininkui, radijo laidų ir renginių vedėjui Aisčiui Mickevičiui. Taip pat pasikalbėjome ir apie vienetinių kvapų vestuvėms kūrimą.

Tekstas – Linos Matiukaitės | Nuotraukos – iš A. Mickevičiaus asmeninio albumo ir „FUMparFUM“ fotogalerijos

 

Iš pradžių papasakokite, kaip jaunavedžiai dažniausiai renkasi naudoti savo vestuvėms sukurtus vienetinius kvepalus?

Vestuvių kvepalai – tai proginis produktas, kuris gali būti skirtas dovanoti, pavyzdžiui, svečiams. Jais taip pat galima kvepinti vietą, kurioje vyks šventė. Dažniausiai naudojamos kvapo dėžutės arba pastatomi difuzoriai su lazdelėmis. Kvepalus galima ir purkšti. Galima pakvepinti net svečių kambarius. Šių kvepalų paskirtis – tapti aromatu, kuris tiek svečiams, tiek jauniesiems asocijuotųsi su būtent ta konkrečia švente. Tai tarsi šventės vizitinė kortelė. Kaip, pavyzdžiui, Massimo Dutti parduotuvės, kurios visame pasaulyje kvepia vienodu aromatu.

Vestuvių šventę jos kvapas papildo ypatinga reikšme. Kvapas – itin stiprus veiksnys, galintis šventę paversti įsimintina. Kvapai taip pat stipriai veikia mūsų emocinę atmintį, vaizduotę ir, žinoma, kuria pokylio atmosferą.

Vestuvių kvepalai – tai proginis produktas, kuris gali būti skirtas dovanoti, pavyzdžiui, svečiams. Jais taip pat galima kvepinti vietą, kurioje vyks šventė. 

Kaip vyksta pats kvapų kūrimo procesas? Pagal ką, kokius esminius elementus parenkami jaunavedžiams tinkantys kvapai?

Iš pradžių susitinku su jaunaisiais, pasikalbame, kaip jie įsivaizduoja savo šventę, kokie kvapai jiems patinka, kaip jie norėtų, kad jų šventės aplinka kvepėtų, kokią emociją tai keltų. Stengiuosi išsiaiškinti kuo daugiau dalykų, kadangi žmonės skirtingi, jie turi skirtingų lūkesčių, skirtingą supratimą, skonį. Kai jau būna aišku, apie ką bus mūsų kuriamas kvapas, antras etapas – kviečiuosi jaunuosius išsirinkti kelių kvapo sudedamųjų dalių, iš kurių vėliau ir suderinu kvepalus, o tiksliau, kelis jų variantus. Iš jų jaunieji išsirenka vieną labiausiai patinkantį. Tuomet galime jį tobulinti ir galiausiai turime galutinį, būtent jauniesiems sukurtą, kvapą.

Kokie kvapai vestuvėms tinka, o kurių geriau vengti? 

Vestuvės gali kvepėti daug kuo, bet, žinoma, labiausiai jos asocijuojasi su meile, jausmais, su tuo, kas šildo, galbūt net tam tikrais afrodiziakais, namų jaukumu. Dažniausiai būtent šios vertybės bei elementai ir atsiskleidžia vestuviniame kvape. Na, o vengti patarčiau didelės ekstravagancijos. Na, nebent nuotaka ir jaunikis patys yra itin ekstravagantiški žmonės, bet, sakyčiau, visa sunki rytų parfumerija, mano akimis, nelabai siejasi su vestuvių švente.

Kiek laiko užtrunka sukurti kvepalus vestuvėms nuo idėjos iki galutinio produkto? 

Tai labai priklauso nuo įvairių aplinkybių, pavyzdžiui, kaip dažnai galime susitikti su užsakovais. O kai sukomponuoji kvapus, jie turi šiek tiek pastovėti, subręsti, kvapai turi susijungti. Tai užima laiko. Jei skaičiuočiau grubiai ir apibendrindamas, šis kūrybos ir gamybos procesas užtrunka apie pusę metų. 

Vestuvės gali kvepėti daug kuo, bet, žinoma, labiausiai jos asocijuojasi su meile, jausmais, su tuo, kas šildo, galbūt net tam tikrais afrodiziakais, namų jaukumu.

Kas yra Jūsų įkvėpimo šaltinis?

Mano įkvėpimo šaltinių yra be galo daug. Vienas iš jų – gamta, metų laikai. Man patinka stebėti gamtą, eiti į parkus. Mėgaujuosi botanikos sodais, jūra. Taip pat žaviuosi kelionėmis, skirtingų kultūrų ir žmonių pažinimu. Ypač mane traukia Lotynų Amerika. Jos ritmai, senųjų kultūrų papročiai. Taip pat daug malonumo ir įkvėpimo pasisemiu iš džiazo muzikos, teatro, kino. Menas ir visos jo rūšys – tai idėjų šaltinis.

Kaip atrodo Jūsų kūrybinga diena? 

Įprastai ji gana monotoniška, nes iš tiesų parfumerijoje yra labai daug techninio darbo. Tai reiškia, jog turi daryti kvapų komponentų užsakymus, daug laiko praleidi prie kompiuterio, pildai dokumentus, stebi buhalterinius dalykus. Todėl didžioji dienos dalis – paprasčiausia rutina su mažais kūrybiškumo spindulėliais. Kadangi esu nedidelis prekės ženklas, kuris gali sau leisti kurti ir gaminti tai, ką nori, įprastai laukiu įkvėpimo ir tik jo pagautas imuosi kūrybos.

Kaip gimsta kvepalų pavadinimai? 

Dažniausiai jie atskleidžia, kas per gyvenimą patirta, atspindi išsilavinimą, pasaulio įsivaizdavimą. Mano galva pilna įvairiausių kvapų ir kvepalų pavadinimų. Atrodo, galėčiau tik ir dirbti tokį darbą, kur reikėtų galvoti kvepalų pavadinimus. Įdomu ir tai, kad kvepalų pavadinimas gali garantuoti 30 proc. jų sėkmės. Jei pavadinimas taiklus, pagaulus, jei žmonės į jį reaguoja, jie jau užsikabina už paties pavadinimo ir antras žingsnis – patrauklus aromatas. Manau, kurti pavadinimus man padeda išsiugdytas pastabumas, aktorinė mokykla, darbas radijuje.

Mano galva pilna įvairiausių kvapų ir kvepalų pavadinimų. Atrodo, galėčiau tik ir dirbti tokį darbą, kur reikėtų galvoti kvepalų pavadinimus.

Ar pastebėjote kokias nors kvapų ir jaunųjų tipų sąsajas, suderinamumo tendencijas?

Juokauju, kad iš pradžių, kai tik susitinku su klientais, atlieku psichologinį tyrimą, kad nusistatyčiau užsakovo tipą. O dėl suderinamumo, tai kadangi žmonės tuokiasi iš meilės, būtent šis momentas juos ir sujungia. Būna, kad žmonės ateina kurtis kvepalų ir paaiškėja, kad jų skoniai visai nesuderinami, bet, kaip nutinka dažniausiai, kai kreipiasi bendrą gyvenimą kartu nusiteikę kurti jaunieji, rinkdamiesi kvapų natas, jie visada randa kompromisus.

Kaip nuspręsti, kokiai erdvei kiek kvapo reikia? Kokios galioja erdvių aromatinimo taisyklės?

Jei norime atsipalaiduoti, tinka raminantys kvapai: mėtų, levandų, pušų. Šie kvapai taip pat tinka vonios kambaryje. Gyvenamojoje erdvėje labiau tinka ryškesni, dinamiškesni kvapai. Žinoma, kad vanilė šildo, citrusai aktyvina, tačiau dauguma parfumerijos gaminių yra abstraktūs. Biurams labiau tinka kažkas su tabaku, kava. Gyvenamosioms patalpoms – medžio kvapai.  

Kokie kvapai Jūsų paties mėgstamiausi?

Jų labai daug. Žmogui, kuris kuria aromatines kompozicijas, blogų kvapų tiesiog nėra. Man visi kvapai priimtini, bet labiausiai patinka visos medienos natos. Galbūt tai susiję su tuo, kad gyvename miškinguose kraštuose ir esame pripratę prie aplinkos, kur daug medžio ir todėl jauku. Būtent su tuo šie kvapai man ir asocijuojasi.

Panašūs straipsniai

Planuokite

Žingsnis
po žingsnio
savo svajonių
šventės link

Vestuvių
biudžeto
skaičiuoklė

Sužinokite, kiek realiai kainuos Jūsų šventė,
kur galite sutaupyti, o kam skirti daugiau...

Skaičiuoti
pasiruosimo-kalendorius

Pasiruošimo
planas -
kalendorius

Palengvins susiplanuoti darbus ir
užsisakyti reikiamas paslaugas laiku!

Pradėti planuotisavo šventę