Jei svajojate ant jūros kranto ištarti TAIP

Vestuvių planavimas
Įsiminė: 2
Peržiūrėjo: 321
Įsiminti

Ošianti jūra, gaivūs vėjo šuorai ir bekraščiai bangų horizontai – tai gali tapti jūsų santuokos altoriumi. Apie vestuves ant jūros kranto svajoja daugelis, tačiau ne visi išdrįsta. „Taip, iššūkių yra ir dažnai tenka turėti ne tik planą B, bet ir C, tačiau jei norisi, pabandyti tikrai verta“, – sako vestuvių planuotoja ir renginių organizatorė bei „Amber idėja“ įkūrėja Tautvilė Raudytė-Ivaškevičienė.

Parengė – Lina Matiukaitė | Nuotraukose – „Amber idėja“ organizuotų vestuvių akimirkos, amberideja.lt

Kaip atsidūrėte vestuvių organizavimo srityje?

Viskas prasidėjo nuo asmeninių švenčių. Kurti ir planuoti – tai man ir apie mane. Visad labai patiko organizuoti, pasirinkti kuo sudėtingesnius ar įdomesnius švenčių konceptus, kad įgyvendinčiau kuo originalesnes šventes apgalvodama visas detales, tad savaime atsidūriau šioje sferoje ir vieną dieną gimė „Amber idėja“.

Be galo įdomu susipažinti su kiekviena pora, nes visi yra ypatingi ir unikalūs, todėl ir nėra šventės standarto ir nuolat pasikartojančių šablonų. Visi esame skirtingi, su savo idėjomis ir norais, tad kiekvieną šventę organizuojame išskirtinai: išrenkame tinkamiausią datą, tobulą vietą, geriausią aptarnaujantį personalą, patogiai suplanuojame šventės eigą, sukuriame jaukią atmosferą ir apgalvojame visas, net smulkiausias detales, kad tą dieną jauniesiems beliktų tik mėgautis savo svajonių vestuvėmis. Mano pagrindinis tikslas – sukurti kokybišką ir nepamirštamą šventę, kad net po daug metų jauniesiems ši diena keltų pačius geriausius prisiminimus.

Gabrielės Švirinės nuotr.

Organizuojate vestuvių ceremonijas pajūryje. Kaip išvengiate to, kad jautriu momentu aplink nesibūriuotų poilsiautojai, o susirinkę svečiai patogiai pasiektų ir rastų ceremonijos vietą, girdėtų jaunųjų priesaikas? 

Organizuojame vestuvių ceremonijas įvairiausiose vietovėse, bet tikriausiai norimiausia vestuvių ceremonijos vieta – pajūris. Pradėdami organizuoti, visų pirma, išsirenkame, kur vyks šventė, tuomet jau vestuvių ceremonijos vietą. Tai padeda apsidrausti, kad šventės dieną reiktų kuo mažiau važinėtis. Kiekviena savivaldybė turi tam tikras numatytas viešas vietas, kur gali vykti vestuvių ceremonija su leidimais. Nėra galimybės rengti ceremonijos ten, kur neleidžia savivaldybė. 

Organizuojame vestuvių ceremonijas įvairiausiose vietovėse, bet tikriausiai norimiausia vestuvių ceremonijos vieta – pajūris.

Dažnai renkamės vietas, nutolusias nuo pagrindinių paplūdimio priėjimų, ar pajūrio vietas, prie kurių patogu prieiti nuo privačių teritorijų, nes ten išvengiame didelio pašalinių žmonių srauto. Taip pat svečiams patogu pasiekti vietas, kai nurodytas tikslus adresas. Jei tai pajūrio vieta be konkretaus adreso, nurodome koordinates iki artimiausio privažiavimo, kur pasitinkame ir palydime į ceremonijos vietą. Na, o dėl įgarsinimo iššūkių, jei tą dieną siautėja didesnis vėjas, tai jauniesiems prisegame mikrofonus, kad svečiai puikiai girdėtų jų įžadus ir vienas kitam ištartus „Taip!“.

Gabrielės Švirinės nuotr.

Kaip išvengti netikėtumų, žinant nenuspėjamus mūsų pajūrio orus?

Kaip bebūtų, Lietuvos pajūris – tai ne Balis ar Maldyvai. Esame priklausomi nuo itin permainingų orų, kurie pačiu netikėčiausiu momentu gali patvirtinti faktą, kad šiandien lietus ar audra. Tuomet visada būname numatę B ir net C planus. Su pora nusibrėžiame ribą, kokio oro atveju keičiame planą. Jei tai didžiulis vėjas, persikeliame giliau į mišką. Jei lietus, esame numatę vietas su stogu. Dažnu atveju susiplanuojame persikelti į šventės vietą, statyti paviljoną ar kaip alternatyvą keičiame erdvę viršutiniuose aukštuose su vaizdu į jūrą, bet turinčią stogą virš galvos. Koks bebūtų oras, mūsų tikslas yra padaryti viską, kad ceremonija būtų jauki, oras nekeistų šventinės nuotaikos ir visiems liktų tik patys geriausi prisiminimai.

Jei šventės dieną siautėja didesnis vėjas, tai jauniesiems prisegame mikrofonus, kad svečiai puikiai girdėtų jų įžadus ir vienas kitam ištartus „Taip!“.

Kaip patariate dekoruoti ceremonijas po atviru dangumi?

Šventės dekoro požiūriu fantazija yra neribota, galima rinktis nuo įspūdingos prabangos iki jaukaus minimalizmo. Svarbiausia, kad dekoras atspindėtų jaunuosius, o ne tendencijas. Žinoma, po atviru dangumi yra daugiau iššūkių. Arkos, įvairios dekoracijos ir gėlių kompozicijos turi būti pritvirtintos kuo stabiliau, kad atlaikytų visus vėjo išbandymus. Tokioje vietoje be galo svarbu jaukumas, jo tikrai suteiks lemputės, žvakės, žibintai ir priešais stovinčiojo šypsena. Spalvos kuo natūralesnės ir žemiškesnės, nuo smėlio iki žalumos. Žinoma, kiekviena vieta diktuoja savo spalvas ir stilistiką, tačiau didžiausiu ceremonijos papuošimu pajūryje ar gamtoje tampa pati gamta.

Gabrielės Švirinės nuotr.

Kiekviena vieta diktuoja savo spalvas ir stilistiką, tačiau didžiausiu ceremonijos papuošimu pajūryje ar gamtoje tampa pati gamta.

Kas dar ceremonijų pajūryje metu kuria šventinę atmosferą?

Muzika per ceremoniją – neatsiejama jos dalis. Užsakovams labai rekomenduoju pasirinkti styginius, pučiamuosius ar klavišinius instrumentus. Be galo gražu, kai ceremonija prasideda griežiant smuikui, grojant saksofonui ar skambant pianinui. Dar nuostabiau, kai ceremonijos metu atlikėjas gyvai atlieka poros išsirinktą dainą. Kad ceremonija būtų dar jaukesnė, galima pasirinkti humanistinę santuoką, kurią įmanoma derinti su civiline santuoka. Jaunieji patys sukuria vienas kitam įžadus, o artimiausi žmonės – tėvai, liudininkai, broliai, seserys ar kiti, papasakoja apie juos pačius, jų susipažinimo istoriją ar visą bendrą jų kelią iki santuokos.

Donato Ufo nuotr.

Ką būtina apgalvoti prieš planuojant vestuvių ceremonija pajūryje? Kam pasiruošti, nusiteikti?

Visada nuteikiu jaunuosius: kad ir kuris planas įvyks, toks būtent ir turėjo įvykti. Niekas, net ir oras, negali sugadinti nuotaikos, nes būtent jaunųjų nusiteikimas diktuoja visą šventės atmosferą. Ypatingąją dieną visada esame šalia, su savimi turime visus reikalingus papildomus daiktus net jei išsitepa drabužis, nulūžta kulniukas ar nutrina batai. Juk, kaip bebūtų, tai gamta, tad visad reikalinga kuo patogesnė avalynė, todėl dažnai jaunieji tiesiog išsispiria iš batų. Tie, kurie nenori būti basi, ieškome kitų variantų, kad nuotakai nesmigtų kulnas ar jaunikis neateitų iki arkos su smėlio pilnais batais.

Lauros Žygės nuotr.

Ar po ceremonijos galima pajūryje rengti ir pačią šventę? Kokią kitą neįprastą šventės vietą siūlote savo klientams?

Turime pajūryje išskirtinių lokacijų, kur gali vykti tiek šventė, tiek vestuvių ceremonija su vaizdu į jūrą. Kai oras dėkingas, šventę ir vakarienę galima ruošti net ant smėlio. Tobulas šventės peizažas, kai vakarieniauji ošiant jūrai, groja gyva muzika ir vyksta šokiai tiesiog pačiame pajūryje. Taip pat yra ir privačių vietų, kur galima pasistatyti paviljoną ar jis jau yra pastatytas netoli kopų, miške ar ant marių kranto. 

Turime pajūryje išskirtinių lokacijų, kur gali vykti tiek šventė, tiek vestuvių ceremonija su vaizdu į jūrą. Kai oras dėkingas, šventę ir vakarienę galima ruošti net ant smėlio.

 

Gabrielės Švirinės nuotr.

Gabrielės Švirinės nuotr.

Pajūryje turime vietų, kur vestuvių šventė gali persikelti ant stogo, su vaizdu į jūrą, marias ar pušynus. Norintiems kuo daugiau privatumo persikeliame ten, kur supa tik gamta, o per stiklą matai nuostabų miško peizažą. Kiekviena pora yra savita, tad svarbiausia atrasti, kas skirta būtent jiems. Niekada nesivadovauju jokiomis taisyklėmis, kad šventė turi vykti būtent taip ir ne kitaip, todėl visada randame, kas porai tinkamiausia, o atradus reikia tik pasitelkti fantaziją!

Daugiau vestuvių idėjų pajūryje: www.amberideja.lt

Panašūs straipsniai

Planuokite

Žingsnis
po žingsnio
savo svajonių
šventės link

Vestuvių
biudžeto
skaičiuoklė

Sužinokite, kiek realiai kainuos Jūsų šventė,
kur galite sutaupyti, o kam skirti daugiau...

Skaičiuoti
pasiruosimo-kalendorius

Pasiruošimo
planas -
kalendorius

Palengvins susiplanuoti darbus ir
užsisakyti reikiamas paslaugas laiku!

Pradėti planuotisavo šventę