„Superkoloritas“ – spalvinga muzika vestuvėse lyg svajonių atostogose

Muzika | Pramogos
Įsiminė: 0
Peržiūrėjo: 12
Įsiminti

Muzika geba kurti jausmus ir prisiminimus, pripildo trykštančio noro gyventi, džiaugtis ir šėlti. Muzika – tai dovana, kuri įkvepia mylėti. O kaip skamba spalvota muzika? Ar ji tikra? „Superkoloritas“ – tai įsimylėjusių sužadėtinių Adomo ir Giedrės duetas, kuris savo kūryba perlipa įprastų, lietuviškų skambesių ribas. Jų muzika keliauja į Pietus, ten, kur ant lianų supasi spalvoti rojaus paukščiai, kur vandenynas toks žydras, kad, rodosi, ant žemės nusileido dangus. Jų muzika neša dar toliau, ten, kur viešpatauja amžinos atostogos. Ar mintyse jau pajutote šiltą atogrąžų vėją ir jo atneštų ritmų trauką? Tuomet meskite į šalį batelius ir lekiame pašokti! 

Parengė – Lina Matiukaitė

 

Visvaldo Morkevičiaus nuotr.

 

Spalvingasis „Superkoloritas“, kokia muzika slepiasi po šiuo pavadinimu?

Adomas: su Giedre esame elektrinės estrados ir kurortinio disko duetas. Kurdami semiamės įkvėpimo iš senosios estrados, dainuojame gana lyriškai, kuriame poetine lietuvių kalba. Ir vis dėlto skambame originaliai ir novatoriškai. Kūriniai kupini vintažinių elektrinių garselių. Juos papildo elektrinė gitara ir saksofonas. Dainose galima pajusti vasarišką, džiugią, kurortinę nuotaiką. Klausantis galima ir ramiai palinguoti, ir audringai pašokti.

Giedrė: mūsų muzika – tai kiekvieno fantazija, kurią kutena atogrąžų garsų ir Afrikos muzikos aidai, jūros ošimas, atostogų atmosfera. Tikra atogrąžų estrada. 

Su Giedre esame elektrinės estrados ir kurortinio disko duetas. Kurdami semiamės įkvėpimo iš senosios estrados, dainuojame gana lyriškai, kuriame poetine lietuvių kalba.

 

Arno Mažylio nuotr.

 

Vos prakalbus apie atostogas, veidą papuošia šypsena. Ar tai ir yra jūsų muzikos tikslas?

Giedrė: gyvenime ir kūryboje stengiamės matyti ir palaikyti šviesiąją pusę. Aplink mus kartais taip tiršta blogų emocijų, skundimosi ir kaltinimo (ir pilkas dangus slegia), todėl „Superkolorito“ kelias – priminti, kad, jei apsiniaukę, reikia spalvų ieškoti viduje, patiems jas susikurti.

Adomas: norime kurti šviesą ir atrasti ką nors naujo. Tikime, kad muzika turi magišką savybę sujungti žmones, suteikti šilto, nuoširdaus džiaugsmo. Stengiamės kurti taip, kad kūryba nuvestų mus ir mūsų klausytojus į naujus jausmus, suteiktų gyvenimui nuotykio skonį. Gerbėjai dažnai parašo, kad klauso mūsų muzikos savo dienai pasisemti pozityvios energijos ir įsikvėpti džiugesio. Tam puikiai tinka žaismingos ir raibuliuojančios „Superkolorito“ spalvos.

Dainose galima pajusti vasarišką, džiugią, kurortinę nuotaiką. Klausantis galima ir ramiai palinguoti, ir audringai pašokti.

 

Ugniaus Bagdonavičiaus nuotr.

 

Vestuvėse spalvų ir geros nuotaikos išties reikia. Kaip sudarote vestuvinę programą?

Adomas: beveik visos dainos, kurias grojame, – savos kūrybos. Iš pradžių pradedame su dainomis palingavimui, romantiškam, jaukiam susipažinimui su publika, antroje pasirodymo pusėje atliekame labiau šokių muziką, o tada jau „šokim šokim ligi ryto“ dalis.  Savo pasirodymą stengiamės sukurti taip, kad visada būtų įdomu ne tik iš muzikinės, bet ir iš šou pusės. Tam tikras dainas paskaniname choreografija, turime daug improvizacinių vietų gyviems instrumentams. Grodami tik dviese į pasirodymą įvedame ir saksofoną, gitarą, perkusiją, sintezatorių, lūpinę armonikėlę, ir šviečiantį valdiklį.

Tam tikras dainas paskaniname choreografija, turime daug improvizacinių vietų gyviems instrumentams. Grodami tik dviese į pasirodymą įvedame ir saksofoną, gitarą, perkusiją, sintezatorių, lūpinę armonikėlę, ir šviečiantį valdiklį.

 

Asmeninio archyvo nuotr.

 

Kas yra pagrindinis „Superkolorito“ stiliaus ir skambesių įkvėpimo šaltinis?

Adomas: tai senieji įrašai – 7-ojo dešimtmečio rokenrolas, senesnė lietuviška estrada, afrikietiška muzika ir disko įrašai. Ypač mane žavi muzikos kaip medijos takumas, kai iš skirtingų stilių sujungiant niekada anksčiau nesusidūrusias muzikines priemones susikuria naujas skambesys. Pavyzdžiui, surandame kokį nors žavingą afrikietiško disko skambesį, pabandome jam priderinti lietuviškus žodžius ir lietuviško disko laikų melodiją ir štai magija! Šalia to didelis įkvėpimo šaltinis yra ir galimybė kurti su savo mylimąja sužadėtine.

 

Ar vestuvėse atliekate ir kitų kūrėjų perkūrinius?

Giedrė: kol kas turime tik porą kūrinių iš kitų atlikėjų repertuaro – tai Janinos Miščiukaitės „Amžinas šokis“, su kuriuo pasirodėme LRT projekte „Dainuoju Lietuvą“ bei Laimio Vilkončiaus „Požeminės upės“.

 

Ugniaus Bagdonavičiaus nuotr.

 

Kokiais jaunųjų prašymais labiausiai džiaugiatės?

Adomas: pats kvietimas groti vestuvėse yra tai, kuo labiausiai džiaugiamės.

Giedrė: beprotiškai širdį glosto, kai jaunieji savo šventės metu atšoka visą mūsų pasirodymą pirmoje eilėje ir dar, mokėdami visus dainų žodžius mintinai, kartu dainuoja. Gera pasijusti šventės dalimi ir suprasti, kad kuriame prisiminimus, kuriuos paskui žmonės nešiojasi visą gyvenimą.

Beprotiškai širdį glosto, kai jaunieji savo šventės metu atšoka visą mūsų pasirodymą pirmoje eilėje ir dar, mokėdami visus dainų žodžius mintinai, kartu dainuoja. 

Kokias muzikines tendencijas pastebite šiuolaikinėse vestuvėse?

Giedrė: be atlikėjų, ko gero, beveik visos vestuvės turi ir savo DJ. Labai smagu, kad dabar DJ jau ne tik atlieka užpildančios muzikos vaidmenį, bet ir, pavyzdžiui, turi muzikos kolekciją vinilinėse plokštelėse ir groja iš jų. Maža detalė, bet atmosfera jau visai kita ir nuo melomanų to nenuslėpsi.

 

 

Ką patartumėte poroms, kurios šiuo metu savo vestuvėms renkasi muzikantus?

Giedrė: labai geras klausimas! Samdydami grupę, kuri labiau pripratusi prie koncertinių scenų, o ne uždarų vakarėlių, turėkite mintyje, kad papildomai reikės ir kolonėlių, garsisto, ir kitos scenos technikos. Taip pat, jei pasirūpinsite vietele, kur atlikėjai galės jaukiai pabūti laukdami savo pasirodymo, tai ženkliai pagerins ir pačią koncerto kokybę.

Adomas: taip pat svarbu nepamiršti ir šių klausimų: kokios yra techninės grupės galimybės, ar grupė groja akustiškai, ar jai reikia papildomų kolonėlių, garso operatoriaus? Jeigu grupei reikia garso patikros, numatyti ir suderinti tam laiką. Garso patikrai dažniausiai užtenka valandos, ir tai geriausia daryti prieš susirenkant svečiams arba tuo metu, kai svečiai būna kažkur toliau nuo koncerto vietos. Jeigu šventėje norisi labiau festivalinio jausmo, pravartu pagalvoti ir apie apšvietimą. Scenos apipavidalinimas lemputėmis, fakelais ar koncertinėmis šviesomis, priklausomai nuo stiliaus ir aplinkybių, koncertui suteikia papildomo žavesio. Šiais laikais žmonės labai drąsiai ir džiugiai šoka ir šviesoje, bet prie tamsesnio apšvietimo šokiai tiesiog užkaista!

 

Ugniaus Bagdonavičiaus nuotr.

 

Pasiklausykite grupės „Superkoloritas“ dainų gyvai „Spotify“ programėlėje!

„Spotify“ programėlėje paspaudę ant paieškos („Search“) juostos, dešinėje viršuje pasirinkite kameros piktogramą. Nuskenuokite šį kodą ir mėgaukitės „Superkolorito“ tik jums paruoštais muzikiniais linkėjimais.

el. p.: superkoloritas@gmail.com Tel. + 370 688 39 377

Susijusios paslaugos

Vestuviniai žiedai
Juvelyrika
Įsiminti

ADELE NOTES

nuo 50 Eur
Sodyba
Įsiminti

BELAIKO

nuo 100 Eur
Sodyba
Įsiminti

5 DUKROS

nuo 100 Eur
Tortas ir desertai
Įsiminti

JŪRATĖS GULBINIENĖS TORTAI

nuo 100 Eur
Papuošimai
Įsiminti

YJUNK – lempučių nuoma

nuo 200 Eur

Panašūs straipsniai

Planuokite

Žingsnis
po žingsnio
savo svajonių
šventės link

Vestuvių
biudžeto
skaičiuoklė

Sužinokite, kiek realiai kainuos Jūsų šventė,
kur galite sutaupyti, o kam skirti daugiau...

Skaičiuoti
pasiruosimo-kalendorius

Pasiruošimo
planas -
kalendorius

Palengvins susiplanuoti darbus ir
užsisakyti reikiamas paslaugas laiku!

Pradėti planuotisavo šventę