Nedidelės, bet stilingos: vestuvės vien artimiausiųjų apsupty

Vestuvių planavimas
Įsiminė: 5
Peržiūrėjo: 134
Įsiminti

Mažos vestuvės kieme ir jaukus artimųjų būrys? Jei tai jūsų svajonė, „Šarkos dekoras“ įkūrėjos Vincenta ir Donata pasiruošusios padaryti viską, kad tai virstų maža pasaka: lauke kabantys sietynai, elegantiškas dekoras ir nuoširdžiai, iki smulkutės detalės apgalvotas dienos planas. Idealias šventes (vestuves, krikštynas, gimtadienius ir net kalėdinius renginius) jau nuo 2019-ųjų organizuojančios, koordinuojančios ir dekoruojančios merginos pabrėžia: „Šventėje svarbiausia jūsų emocija, o nuo šilumos krypstančiu tortu ar vėjyje išdraikyta liudininkės šukuosena pasirūpinsime mes.“

 Tekstas – Linos Matiukaitės | Nuotraukose – „Šarkos dekoro“ organizuotų vestuvių akimirkos

 

Kas vadinama nedidelėmis vestuvėmis? 

Nedidelėmis vestuvėmis įprastai vadiname iki 30, kartais 40 svečių šventę. Dažnai jos vyksta mažesnėje erdvėje. Pastebime tendenciją, kad vis dažniau šventė organizuojama be nakvynės, jaukioje vietoje, nebūtinai sodyboje, bet restorane, terasoje, o kartais namų kieme. Vestuvių svečiai – tik patys artimiausi. Dažnai nesamdomas net vedėjas. Vestuvėse dalyvauja tik koordinatorius, DJ ir / ar muzikos grupė. Tokiose vestuvėse jaunieji nori daugiau dėmesio skirti vienas kitam, bendravimui. Taip pat dažnai tokio formato šventėje pasirenkama degustacinė vakarienė, kuri tęsiasi ilgiau, dažnai net su edukacija apie maistą, jo istoriją ir pan. 

„Sakyk sūris“ ir Milda Marija Photography nuotraukos

Kaip pasirenkama tokių vestuvių vieta? Į ką būtina atkreipti dėmesį?

Su jaunaisiais pirmiausia nusprendžiame, ar šventė bus su nakvyne, ar be jos. Jei į šventę kviečiame be nakvynės, o jos lokacija nepatogi, užsakomas autobusas, kuris nuveža ar parveža iš / į šventės vietą. Iš kitų miestų atvykusiems svečiams užsakomas viešbutis. Svarbu nepamiršti apie tai pagalvoti. Jeigu nei nakvynė, nei transportas neužsakomas, būtina svečiams tai paminėti. Taip pat, jei pasirenkama švęsti restorane, svarbu išsiaiškinti, iki kelintos valandos jame bus galima būti. Tokiu atveju kvietimuose svarbu nurodyti šventės pabaigos laiką. O jeigu norite vedėjo ar grupės, reikia sužinoti garso apribojimus, kurie yra nustatyti restoranuose. Dažnai nedidelės šventės vyksta namų kieme. Tad verta pagalvoti apie apsaugą nuo lietaus, vėjo.  

Jei pasirenkama švęsti restorane, svarbu išsiaiškinti, iki kelintos valandos jame bus galima būti. Tokiu atveju kvietimuose svarbu nurodyti šventės pabaigos laiką.

„Gerų ketinimų gamyba“ nuotraukos

Kaip mažose vestuvėse mandagu padėkoti prie ceremonijos vietos susirinkusiems svečiams, kurie nėra pakviesti į šventę?

Būtent šiam tikslui jauniesiems siūlome prie ceremonijos vietos užsakyti gėrimų / vaišių stalelį. Pastebime, kad ši paslauga vis labiau populiarėja, suteikia šventei puošnumo ir elegancijos. Mes siūlome išskirtinį stalelį su gyvu gėlių dekoru, skirtingu taurių pasirinkimu, muzika, aptarnavimu. Pasiūlome, kokius gėrimus geriau rinktis, kokie saldėsiai populiariausi ir kaip nustebinti svečius. Tai tarsi įžanga į vakarinę dalį, o svečiams, kurie joje nedalyvaus, graži padėka už dėmesį ir sveikinimus.

„Sakyk sūris“ nuotraukos

Kokie elementai būtini stengiantis išlaikyti šventiškumą? 

Kiekvienas šventiškumą supranta savaip. Vieniems jo suteikia gausiai dekoruoti stalai, kitiems muzikos grupė. Visgi svarbiausia nepamiršti, dėl ko susirenkama, ką reiškia ši šventė. Didžiausio šventiškumo suteikia emocijos. Dažnai sakome, kad svarbu nuotaika, nusiteikimas.

Didžiausio šventiškumo suteikia emocijos. Dažnai sakome, kad svarbu nuotaika, nusiteikimas.

„SimSim foto“ nuotraukos

Kokie dekoro stiliai populiariausi nedidelėse vestuvėse?

Iš tiesų, nesvarbu, didelės ar mažos vestuvės, stiliai gali būti visi. Vis dar ant bangos boho stiliaus dekoras, tačiau išlieka ir klasika. Vis daugiau jaunųjų pradeda rinktis ryškius dekorus, ko seniau, gal atrodydavo, buvo kiek bijomasi. Taip pat pastebėjome, kad dekoras tampa vis svarbesne šventės dalimi, daugiau investuojama ne tik į stalų, bet ir kitų erdvių puošybą. Populiarėja kabinamos dekoracijos: sietynai, žaluma, medžiagos ir pan., ir tai išties daro didelį įspūdį. Ir tikrai, tiek didelėse, tiek mažose vestuvėse dekoras tampa ypač svarbus. Tai džiugina, kuria jaukumą ir paverčia šventę estetiška.

 

Panašūs straipsniai

Planuokite

Žingsnis
po žingsnio
savo svajonių
šventės link

Vestuvių
biudžeto
skaičiuoklė

Sužinokite, kiek realiai kainuos Jūsų šventė,
kur galite sutaupyti, o kam skirti daugiau...

Skaičiuoti
pasiruosimo-kalendorius

Pasiruošimo
planas -
kalendorius

Palengvins susiplanuoti darbus ir
užsisakyti reikiamas paslaugas laiku!

Pradėti planuotisavo šventę