Įspūdingų švenčių organizatorius Liutauras Galinis: neišpildomų svajonių nėra!

Vestuvių planavimas
Įsiminė: 0
Peržiūrėjo: 115
Įsiminti

Kiekviena įsimylėjėlių istorija yra unikali proga sukurti stebuklą – prabangos, elegancijos ir gero skonio pokylį, kurio ilgai nepamirš ne tik patys jaunieji, bet ir svečiai. „Visuomet sau sakiau, kad „štampo“ mano darbe nebus. Man patinka kurti skirtingo stiliaus vestuves: nuo konceptualių švenčių mieste iki prabangių pokylių dvaruose. Juk niekur nerasime dviejų vienodai įsimylėjusių porų. Kiekviena iš jų unikali, savita ir įkvepianti. Visi jaunavedžiai svarbiausi, todėl mano tikslas – padaryti viską, kad būtent jų ir tik jų svajonių diena būtų įgyvendinta idealiai“, – sako nepamirštamų švenčių organizatorius Liutauras Galinis.

Parengė Lina Matiukaitė  | Nuotraukose – L. Galinio organizuotų švenčių akimirkos, www.lgvestuves.lt

 

Liutaurai, tarsi priimta manyti, kad vestuvių planavimu labiau domisi ir šioje sferoje dažniau dirba moterys. Kaip gimė mintis tapti vestuvių organizatoriumi?

Mintis atėjo su ilgamete patirtimi. Klaidinga manyti, kad vestuves rengti paprasta ar lengva. Jau daugiau nei 6 metus organizuoju įvairius renginius: nuo įmonių gimtadienių, kalėdinių ar vasaros vakarėlių iki asmeninių švenčių. Mėgau tylą, tačiau pagaliau tariau sau: o kodėl turiu tylėti, kai yra ką parodyti? Juk tiek švenčių, tiek akimirkų, tiek laimingų žmonių veidų matau renginiuose.

Esu ypač preciziškas ir reiklus ne tik komandai, bet ir sau. Viskas dėl laimingo kliento. Išskirtinis dėmesys detalėms ir dalyvavimas kiekvienoje pasiruošimo dalyje, gebėjimas iš daugybės smulkių akimirkų sukurti pasakišką visumą, pritaikant išskirtinius elementus ir idėjas, – mano kasdienis darbas. Jei pamatau, kad staltiesė neišlyginta ar tai padaryta neidealiai – imu lygintuvą ir pats tuo užsiimu. Man svarbu daryti žmones laimingus, pildyti jų šventines svajones. Tai mane įkvepia ir motyvuoja.

Liutauras Galinis, Nerijus ir Gintarė nuotr.

Esi surengęs nemažai įspūdingų švenčių ir visgi, kai kalbame apie prabangias vestuves, mintyse dažniausiai išnyra Prancūzijos vynuogynų arba Italijos pakrančių vaizdai. Ar įmanoma prabangias jungtuves surengti Lietuvoje? 

Žinoma, taip! Tik reikia pasirinkti tinkamą vietą ir paleisti fantaziją. Kai jos netrūksta, suskamba daugybė atskirų momentų. Vienas svarbiausių prabangių vestuvių akcentų – dekoras. Jo galimybės beribės, o prabangos kontekste jis gali stebinti ir priversti aikčioti visus susirinkusius. Pirmas įspūdis įžengus į šventės vietą turi būti „oho!“.

Dažnu atveju prabangiose vestuvėse dekoras iš esmės pakeičia pačią šventės lokaciją. Ji nušvinta naujomis spalvomis ir tampa neatpažįstama, unikali, ypatinga, dar niekur nematyta. Stebinti, džiuginti ir nukelti į išsvajotą pasaką – tokia pagrindinė prabangių vestuvių misija.

Stebinti, džiuginti ir nukelti į išsvajotą pasaką – tokia pagrindinė prabangių vestuvių misija.

Kaip Lietuvoje ieškoti prabangos? Kokios šalies vietos, gamtos ir architektūros taškai gali sužavėti net ir visko mačiusius? 

Lietuvoje yra nesuskaičiuojamai daug gražių vietų, kurios pasižymi prabanga bei unikalumu. Visoje šalyje turime puikių viešbučių, restoranų ir dvarų, o kur dar mūsų gražuolė Kuršių nerija. Turime išties išskirtinių lokacijų ypatingoms šventėms, kurios profesionalios organizatorių komandos dėka virsta kvapą gniaužiančiais svajonių rūmais. Net ir senas fabrikas gali suskambėti stebuklingais meilės vaizdų kūriniais. Apie pokylį jame susirinkusieji dar ilgai vieni kitiems pasakos su pasigėrėjimu, o naujai gimusi šeima atsimins daugybę metų.

Aušros Numavičės ir Vilmanto Žilinsko nuotr.

Lietuva gali didžiuotis savo visame pasaulyje geidžiamais profesionalais. Turime nuostabių, talentingų floristų, kuriems ploja net ir turtingiausi planetos žmonės. Neatsiliekame nuo lyderiaujančių Italijos ar Prancūzijos dekoratorių.

Turime neprilygstamų šviesų dailininkų, kurie kiekvieną šventę geba paversti nepamirštamu spektakliu, nuotykiu, fantazijos ribas praplečiančiu pasakojimu. Jau nekalbant apie fotografus, kurių nuotraukos puošia garsiausius pasaulio žurnalų puslapius ir viršelius. Savo šalyje turime profesionalų, kurių talentas ypatingiausią gyvenimo dieną pakylėja į visiškai kitą lygį – elegantišką, skoningą ir nepamirštamą.

 

Nerijus ir Gintarė nuotr.

Pakalbėkime apie vestuvių grožio ir kainos balansą. Kas padeda jį išlaikyti? 

Išskirtinė ir prabangi šventė, žinoma, kainuoja, tačiau, viską planuojant su profesionaliu organizatoriumi, galima išvengti permokėjimo ir netgi sutaupyti. Kai kalbame apie prabangias vestuves, kokių nori jaunavedžiai, rodantys užsienio garsenybių nuotraukas, turime suprasti: už grožį tenka mokėti, ir tikrai nemažus pinigus, tačiau viskas priklauso nuo poros norų ir galimybių. Vestuvių planuotojo darbas – rasti aukso viduriuką, kad norai ir galimybės eitų koja kojon.

Kalbant apie šventės biudžetą, atsakymas labai aiškus – prabangių vestuvių, kuriose matysite tik aukščiausią kokybę siūlančius savo srities profesionalus, biudžetas veikiausiai prasidės nuo 30 tūkstančių eurų. Šventės biudžeto ribų nėra, nes jei yra galimybė, šventėje gali koncertuoti ir pasaulinės garsenybės, o maistu rūpintis – kad ir iš Dubajaus atskraidinti virtuvės šefai. Žinoma, visuomet įmanoma surasti alternatyvų, kurios galbūt neskambės žinomais vardais, tačiau nenusileis kokybe.

Išskirtinė ir prabangi šventė, žinoma, kainuoja, tačiau, viską planuojant su profesionaliu organizatoriumi, galima išvengti permokėjimo ir netgi sutaupyti.

Norint išvengti permokėjimo ten, kur nereikia, siūlau rinktis vedybų planuotojo paslaugas, nes būtent šie žmonės ir yra tam, kad surastų ir pasiūlytų tuos tiekėjus, kurių kainos ir kokybės santykis atitinka jūsų poros poreikius. Šių specialistų darbas – kurti tobulas akimirkas, ir jie padarys viską, kad tai įgyvendintų.

Vilmanto Žilinsko nuotr.

Renginiai – tai ne vien malonumas, bet ir gebėjimas žaibiškai priimti netikėtus iššūkius? Kaip pavyksta su jais susidoroti?

Lietuvoje didžiausias iššūkis – orai. Niekada negali žinoti, ką iškrės gamta. Iki šiol yra nutikę visko. Nuotakai žengiant jaunikio link staigiai prapliupo lietus (prognozėse to nebuvo, o ir dangus buvo visiškai giedras!). Skėtis mano rankose virš nuotakos atsirado per 15 sekundžių. Išlaikyti tobulą jos šukuoseną – mano atsakomybė. Gamtą sunku nuspėti.

Prisimenu vestuves, kurios vyko vieno iš Vilniaus viešbučių lauko terasoje su stogu, tačiau lietus buvo toks stiprus, kad nuotekų šuliniai nebespėjo sugerti vandens. Sušlapo staltiesės, kėdžių dekoracijos, o svečiai turi pasirodyti už pusvalandžio. Džiaugiuosi savo profesionalų komanda – visi sutelkę jėgas ir be streso per pusvalandį sugebėjome viską pakeisti, sunešti, perdėlioti ir galiausiai padaryti taip, kad atrodė lyg niekur nieko.

Nerijus ir Gintarė nuotr.

Prabanga prasideda nuo detalių visumos, todėl man svarbi net pati mažiausia smulkmena. Viskas įmanoma, kai darbas ir klientas tau nuoširdžiai rūpi ir kai mėgaujiesi tuo, ką darai.

Prabanga prasideda nuo detalių visumos, todėl man svarbi net pati mažiausia smulkmena.

Kokį paslaugų paketą siūlote savo klientams? Iš ko jie gali rinktis ir kokius namų darbus jau turėtų būti pasidarę prieš ateidami pas jus? 

Pirmiausia, aš esu iš tų vestuvių organizatorių, kurie siūlo įgyvendinti visą šventę: pradedant susitikimu su jaunavedžiais, jų poreikių išklausymu, idėjų generavimu ir baigiant pačios šventės dienos išpildymu iki paskutinės smulkmenos. Visada savo klientams siūlau rinktis iš keleto tiekėjų, atitinkančių jų tematiką. Mano siekis – sukurti tikrai kokybišką ir nepamirštamą šventę. Namų darbų prieš pirmą susitikimą jaunavedžiams ruošti tikrai nebūtina. Pirmiausia susitikime ir susipažinkime, o tada jau kibsime kurti jų svajonių pasakos.

Planavimo metu sau ir jaunavedžiams sakau: visi klausimai turi būti atsakyti dar prieš juos užduodant, skiriant visą dėmesį asmeniškai kiekvieno norų ir svajonių išpildymui, – tai svarbiausias mano tikslas. Kiekvienas klientas man vienodai svarbus. Juk būtent jie patiki savo įsimintiniausią gyvenimo dieną organizuoti man ir taip jau savaime tampa mano svajonių klientais.

Vilmos Deveikytės nuotr.

Kaskart, organizuodamas vis naujas vestuves, sakau sau: štai, surengiau svajonių šventę. Ir taip kiekvieną kartą. Gera mėgti savo darbą, kuriame karaliauja tik viena akimirka – magiškas momentas, kai vienas kitam mylimieji taria „taip“. Šios akimirkos jaudulio nesumažins niekas, patikėkite, o ir leisiu sau pasakyti – jį patirti iš tiesų malonu.

Panašūs straipsniai

Planuokite

Žingsnis
po žingsnio
savo svajonių
šventės link

Vestuvių
biudžeto
skaičiuoklė

Sužinokite, kiek realiai kainuos Jūsų šventė,
kur galite sutaupyti, o kam skirti daugiau...

Skaičiuoti
pasiruosimo-kalendorius

Pasiruošimo
planas -
kalendorius

Palengvins susiplanuoti darbus ir
užsisakyti reikiamas paslaugas laiku!

Pradėti planuotisavo šventę