Vestuvių planuotojos paslaugos – kelias į ramų pasiruošimą didžiajai šventei

Vestuvių planavimas
Įsiminė: 0
Peržiūrėjo: 11
Įsiminti

Pavasaris jau į pabaigą, net nespėsime pastebėti, kaip ateis vasara – pats populiariausias vestuvių metas Lietuvoje. Pats laikas planuoti artėjančias vestuves – galbūt kitais metais, o gal jau šią vasarą ar rudenį vyksiančias? Juk vienas iš faktorių, lemiančių sklandžią ir nepriekaištingai suplanuotą šventę – laikas, ar ne?

Vestuvių planavimas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti vien smagus ir malonus užsiėmimas – suknelės ir kostiumo primatavimai, mėgstamiausių gėlių puokščių ir skaniausio torto pasirinkimas, svajonių vestuvių viziją išpildančios vietos lankymas ir dainos vestuviniam šokiui paieškos. Tačiau kai į planavimo procesą reikia įtraukti biudžetą, sąskaitas, derybas su tiekėjais, šventės dienotvarkės ir įvairiausių smulkių detalių derinimą, užduotis suplanuoti savo svajonių vestuves gali pasirodyti sunkiai įveikiama. O jei pora net neįsivaizduoja, kaip jų šventė turėtų atrodyti?

Čia į pagalbą ateina vestuvių planuotoja, kurios profesionalumas ir patirtis leidžia pasiruošti didžiajai šventei ramiai ir užtikrintai. OWEXX dalijasi patarimais, kaip išsirinkti vestuvių planuotoją ir koks turėtų būti pirmasis žingsnis svajonių vestuvių link. Na, žinoma, po sužadėtuvių.

Vestuvių planuotoja – pasiruošimas didžiajai šventei be streso

„Vestuvių planuotojos darbas – tai ir milžiniška atsakomybė, ir beprotiška laimė“ – teigia profesionali vestuvių planuotoja Agata Tomaševskaja. Iš tiesų, turbūt daugelį porų, pradedančių ruoštis šventei, užklumpa panašios emocijos – ir didžiulis džiaugsmas dėl artėjančių vestuvių, ir nerimas dėl įvairiausių detalių. O kad nerimas ir patiriami iššūkiai netemdytų laukiamos šventės džiaugsmo, nebūtina visko daryti vieniems – į pagalbą pasikvietus profesionalus, turinčius ilgametę patirtį ir išmanančius savo darbą, daugelis problemų bus išsprendžiamos greitai ir kokybiškai.

Visų pirma, svarbu paminėti, kad rinktis ar nesirinkti vestuvių planuotoją – kiekvienos poros individualus sprendimas. Tačiau jį priimant, reikėtų apgalvoti keletą svarbių dalykų.

Pirmas ir turbūt svarbiausias klausimas – ar galėsite planavimui skirti nemažą dalį savo laiko? Be vestuvių drabužių matavimosi, kvietimų siuntimo, dekoro ir ceremonijos vietos planavimo ar liudininkų pasirinkimo dar reikės suorganizuoti susitikimus su būsimu vedėju (ar keliais), tiekėjais, suplanuoti, kaip susodinti svečius, kokių pramogų norėsite, kur vyks vestuvinė fotosesija, kuo vaišinsite svečius po ceremonijos ir kokia šventės dienotvarkė. O kur dar visų paslaugų skaičiavimas ir užtikrinimas, kad neviršysite numatyto biudžeto ar nerimas, kad šventės dieną viskas vyktų sklandžiai.

Galima drąsiai teigti, kad profesionalios, atsakingos ir porai tinkančios vestuvių planuotojos, kuri supras jaunuosius ir jų viziją pasirinkimas – tai kone pusė vestuvių planavimo darbo. Tačiau kaip pasirinkti žmogų, į kurio rankas patikėsite savo didžiąją šventę?

Prieš renkantis reikėtų peržiūrėti atsiliepimus apie vestuvių planuotoją ar jau organizuotų vestuvių vaizdo įrašus, tačiau dažniausiai dirbti kartu nusprendžiama po pirmojo susitikimo, kuris suteikia daug ramybės poroms ir pasitikėjimo, kad jų šventė yra gerose rankose. „Kiekvienam vestuvių šventė išskirtinė ir savaip ypatinga, o ir mus tai skatina dirbti dar profesionaliau, nes vestuvėse klaidų būti negali. Ši atsakomybė priverčia tobulėti ir stipriai įsigilinti į kiekvieną detalę, kad pasiektume geriausią rezultatą.“ – apie pasitikėjimo su klientais kūrimą pasakoja vestuvių planuotoja Agata.

Jau po pirmosios konsultacijos, kuriai dažniausiai skiriama bent kelios valandos, būsimi sutuoktiniai jaučiasi ramiau, nes daug dalykų patyrusi vestuvių planuotoja padeda sudėlioti į vietas. Pirmasis susitikimas labai svarbus ir sprendimui priimti – susipažinus su vestuvių planavimo paslaugas teikiančiu žmogumi tampa aišku, ar būtent ji ar jis padės įgyvendinti svajonių šventės viziją.

Pirmasis susitikimas svarbus, tačiau ir kiti pokalbiai su vestuvių planuotoja tampa aiškumo ir nusiraminimo uostu. „Kas kartą po susitikimo nuotakos paklausiu – „Ar atsakiau į visus klausimus?“. Visada sulaukiu atsakymo, kad „taip, labai ramu, viskas aišku ir galima toliau ramiai ruoštis“ – pasakoja vestuvių planuotoja Agata.

Dažniausi klausimai planuojant vestuves

Šiomis dienomis, esant atviroms galimybėms švęsti taip, kaip tik nori, pasirinkimų gausa gali ne tik džiuginti, bet ir trikdyti. Nuo ko pradėti planuoti? Ką pirmiausia rinktis – vestuvių datą ar vietą? Tuoktis bažnyčioje, santuokų rūmuose ar pasirinkti išvažiuojamąją ceremoniją? Kiek svečių pakviesti? Kaip pasirinkti vestuvių pramogas, kad jos tiktų visiems svečiams? O bene dažniausias ir didžiausią galvos skausmą keliantis klausimas – kiek kainuoja vestuvės?

Theknot.com duomenimis, vienas pagrindinių iššūkių, su kuriuo susiduria vestuves planuojančios poros, yra vestuvių biudžeto numatymas – kaip daugiausiai sunkumų keliančią ją įvardija net 47% procentai jaunavedžių. Antroje vietoje – svečių sąrašo sudarymas, kurį kaip nemažą iššūkį apibrėžia 36% procentai vestuvėms besiruošiančių žmonių.

Kodėl šie klausimai tokie svarbūs? Nes nuo šių sprendimų priklauso, kokio dydžio bus vestuvės, jie gali lemti šventės koncepciją ir atskleidžia besiruošiančios poros prioritetus. Juk norisi ne tik sukurti šventę brangiausiems žmonėms, tačiau ir išpildyti savo norus bei lūkesčius.

 „Tilpti“ į numatytą biudžetą ir nuspręsti, ką kviesti į vestuves tikrai gali būti sunku, ypač kai kyla klausimai ir dėl kitų svarbių vestuvių detalių. Tačiau vienas pirmųjų klausimų dažniausiai yra vestuvių datos pasirinkimas, kurią, pasak vestuvių planuotojos Agatos, dažnai tenka derinti ne tik prie jaunųjų noro, bet ir prie tiekėjų ar vestuvių vietos užimtumo.

Didelę patirtį sukaupusi vestuvių planuotoja taip pat pataria pirmiausia apsvarstyti ir nuspręsti dėl vestuvių vizijos bei kokios vestuvių šventės dalys ir akcentai yra svarbiausi jauniesiems. Kitas žingsnis – norimų tiekėjų paslaugų rezervacija.

Toks kiekis neatsakytų klausimų iš pradžių tikrai gali bauginti. Tačiau verta pabrėžti, kad pasirinkimų gausa atveria kelius suplanuoti savo svajonių vestuves ir su didesniu, ir su mažesniu biudžetu, nesvarbu, ar vestuvėse bus 100 ar 10 svečių – su OWEXX visoms šventėms ir visoms svajonėms galima rasti gerus ir tinkančius sprendimus. Viskas priklauso nuo to, kokios vestuvių paslaugos ir detalės bus įtrauktos – vedėjo, dekoracijų, pramogų kiekio, jaunųjų įvaizdžio, fotografo ir videografo paslaugų ir t. t. Išsirinkus, kokios detalės yra svarbiausios ir dėl kurių negalima daryti kompromisų, galima nuspręsti, kur yra galimybė sutaupyti. Pavyzdžiui, galbūt laikytis numatyto vestuvių biudžeto padės vestuvinės suknelės ar batelių pasirinkimas iš antrų rankų, o galbūt Jūsų svajonių vestuvės – bohemiško stiliaus, kai nuostabiai atrodytų nuotakos puokštė iš laukinių, pievoje surinktų gėlių.

Koja kojon su technologijomis

Šiais laikais vestuvių planavimas tikrai neįsivaizduojamas be technologijų. Būsimi jaunavedžiai įkvėpimo savo svajonių vestuvėms ieško įvairiuose socialiniuose tinkluose, planavimui naudoja tam skirtas programėles, o netradicinių idėjų ieško žiūrėdami vaizdo įrašus „TikTok“ paskyrose. Pavyzdžiui, net 76% porų JAV, planuojančių vestuves, tai daro pasitelkdamos internetą. Kvietimai svečius dažnai pasiekia socialinių tinklų pagalba, o pasaulinė pandemija paskatino technologijas įtraukti net ir į pačią vestuvių puotą, kai negalintys atvykti giminaičiai tiesiogiai transliuojamas vestuves stebėjo internete.

Vestuvių planuotojai, siekdami atrasti kuo artimesnį ryši su klientais ir norėdami neatsilikti nuo jų poreikių, taip pat turi žengti koja kojon su technologijomis. Vestuvių planuotoja Agata, planuodama išskirtines vestuvių šventes, netgi kuria vizualizacijas pasitelkdama kompiuterinę grafiką.

Pasak vestuvių planuotojos, pasitelkę vizualizaciją, jaunieji gali matyti, kaip realybėje atrodys dekoracijos, jų pasirinktos spalvos, svečių susodinimas, staliukų išdėliojimas ir pan. Agata, ilgai dirbdama vestuvių planavimo srityje, pastebėjo, kad dažnai poros savo šventę kuria iš paskirų kur nors matytų ir patikusių fragmentų, dekoro elementų, tačiau sunkiai gali įsivaizduoti visą bendrą vaizdą. O tos trūkstamos detalės kartais gali būti labai svarbios ir gadinti norimą vestuvių viziją.

Vizualizacijose aiškiai matyti šventės vaizdas, proporcijos, spalvos, todėl viską matant kompiuterio ekrane ir aptarus su vestuvėms besiruošiančia pora, priimami tikrai apgalvoti ir tinkami sprendimai. Dažnai pirminė šventės vizija pasikeičia, nes pamačius vizualizaciją, jaunieji persigalvoja ir nusprendžia dėl kitų spalvų, dekoro detalių ir pan.

Panašu, kad technologijos iš vestuvių planavimo srities ir net pačios šventės tikrai nesitrauks, o su laiku jų tik daugės. Juk anksčiau vestuvėms filmuoti pasitelkiamas dronas atrodė kaip naujovė, tačiau dabar vestuvių vaizdo įrašas be kadrų, nufilmuotų dronu, dažnai net neįsivaizduojamas.

Kuo skiriasi vestuvių planavimas nuo vestuvių koordinavimo?

Dažnai poros, dar tik pradedančios planuoti savo svajonių vestuves, susiduria su klausimu – kuo skiriasi vestuvių koordinavimas nuo vestuvių planavimo paslaugų. Atsakymas gana paprastas, tačiau viskas priklauso ir nuo individualių poros poreikių, ir nuo teikiamų paslaugų.

Vestuvių planuotoja pasirūpina vestuvėmis nuo vietos, tiekėjų iki vestuvių vedėjo ir muzikos – porai tereikia išsakyti savo pageidavimus ir rinktis iš pasiūlymų. Ir, žinoma, numatyti biudžetą vestuvėms. O štai vestuvių koordinatorė su būsimais sutuoktiniais susitinka likus porai mėnesių ar kelioms savaitėms iki vestuvių ir pasirūpina, kad būtent šventės diena praeitų sklandžiai ir be rūpesčių.

„Kad ir kokią paslaugą jaunieji pasirenka, stengiamės kuo daugiau pagelbėti, o kartais net po vestuvių, tarkime, kurias koordinavome, matome, kad vis dėlto ne tik koordinavome, bet ir planavome“ – teigia vestuvių planuotoja Agata. Būtent atidaus, atsakingo ir savo darbą išmanančio specialisto pagalba užtikrins, kad vestuvių šventės metu kilę nesklandumai ar neaiškumai (o tokių pasitaiko dažnai, ypač, jei šventė didelė) bus išspręsti akimirksniu, o jaunieji jų net nepastebės ir galės mėgautis savo laimingiausia diena.

Tačiau jei Jums kyla klausimas, ko vis dėlto reikia Jūsų šventei – vestuvių planavimo ar vestuvių koordinavimo paslaugų, apgalvoti reikėtų kelis dalykus ir OWEXX čia turi kelis patarimus. Pirma, jei turite aiškų vestuvių biudžetą, tačiau nenorite rūpintis įvairiais techniniais ir logistiniais dalykais, neturite daug laisvo laiko planavimui ar norite suplanuoti vestuves per gana trumpą laiką bei siekiate kuo ramesnio pasiruošimo didžiajai dienai – Jums reikalinga vestuvių planuotojos pagalba.

Jei esate labai organizuota, planuoti mėgstanti pora, kuri nori visomis detalėmis rūpintis pati, tačiau šventės dieną norite mėgautis vienas kitu ir nesirūpinti jokiais organizaciniais dalykais ar kilusiais nesklandumais – čia labiausiai pravers vestuvių koordinavimo paslaugos. Dažnai poros pasirenka vestuvių planuotoją, kuri rūpinasi ir vestuvių dienos koordinavimu, taip siekdami tiek ramaus pasiruošimo, tiek sklandžios ir džiugios vestuvių dienos be jokių logistinių rūpesčių.

Vestuvių planuotoja Agata – profesionalumas, patirtis ir laimingi klientai

Vestuvių planuotoja Agata jau virš dešimt metų dirba tam, kad išpildytų jaunavedžių švenčių vizijas. Subūrusi profesionalų komandą, padedančią realizuoti net ir sudėtingiausias idėjas, Agata teikia vestuvių planavimo, vestuvių koordinavimo, konsultacijų ir koncepcijos kūrimo paslaugas. Kaip teigia vestuvių planuotoja, viskas priklauso nuo to, kokią paslaugą jaunieji pasirenka, tačiau bet kokiu atveju jie gali būti tikri, kad gaus profesionalių, kokybišką ir lūkesčius viršijantį rezultatą, nes klientų džiaugsmas ir pasitikėjimas – svarbiausia.

Susijusios paslaugos

Planavimas, koordinavimas
Įsiminti

AT WEDDING

nuo 200 Eur

Panašūs straipsniai

Planuokite

Žingsnis
po žingsnio
savo svajonių
šventės link

Vestuvių
biudžeto
skaičiuoklė

Sužinokite, kiek realiai kainuos Jūsų šventė,
kur galite sutaupyti, o kam skirti daugiau...

Skaičiuoti
pasiruosimo-kalendorius

Pasiruošimo
planas -
kalendorius

Palengvins susiplanuoti darbus ir
užsisakyti reikiamas paslaugas laiku!

Pradėti planuotisavo šventę