Įsiminė: 0
Peržiūrėjo: 20
Įsiminti

Perlų papuošalai, nugalėję laiką ir tendencijų įnorius, grįždami į šiuolaikinės moters įvaizdį, regis, išgyvena tikrą renesansą. O gal išvis nebuvo niekur dingę?

Apie perlus juvelyrikoje pasakoja vienetinius papuošalus kuriančio prekės ženklo DORĖ PALADA įkūrėja ir kūrybos vadovė Elena Linčiauskienė.

 

Parengė – Lina Matiukaitė | Nuotraukose – DORĖ PALADA juvelyrika

 

Kodėl perlai taip siejami su vestuviniu įvaizdžiu?

Perlams nuo seno priskiriamos didžiulės galios, todėl jie buvo įtraukti į kiekvienos su jais susidūrusios kultūros mitologiją. Hinduizmo kultūroje perlai siejami su mėnuliu ir simbolizuoja meilę ir tyrumą. Teigiama, kad Krišna atrado pirmąjį perlą ir vestuvių dieną padovanojo jį savo dukrai. Korane teigiama, kad perlai yra vienas didžiųjų rojaus apdovanojimų ir tobulumo simbolis. Azijoje nuotakos nešioja perlų vėrinius kaip vaisingumo simbolius.

 

 

Krikščionybė taip pat priėmė perlą kaip tyrumo simbolį. O kadangi Vakarų kultūrose balta spalva yra siejama su nekaltumu ir tyrumu, tai savo ruožtu asocijuojasi su vestuvėmis. Balti perlai yra itin populiari dovana nuotakoms. Dar prisideda tai, kad Vakarų kultūrose perlai yra minimi kaip birželio mėnesio brangakmenis. Jie yra laikomi brangakmeniais, bet jie nėra akmenys, todėl turi dar vieną populiarų ryšį su idealizuojamu vestuvių ir nuotakų mėnesiu.

Kadangi Vakarų kultūrose balta spalva yra siejama su nekaltumu ir tyrumu, tai savo ruožtu asocijuojasi su vestuvėmis. Balti perlai yra itin populiari dovana nuotakoms.

Perlai ir žmonės – su kokia asmenybe jums asocijuojasi perlai?

Tikrai ne su viena – Kleopatra, Mikimoto, princesė Diana ir, be abejo, Jacqueline Kennedy. Būdama pirmoji ponia, Jackie retai kada buvo matoma be trijų eilių perlų vėrinio, suteikiančio jos ir taip prašmatniam stiliui nepavaldžios laikui elegancijos. Jai priklauso frazė „Perlai tinka visada“ – visoms progoms ir prie visų drabužių. Visą savo gyvenimą Jackie, būdama viešumoje, nuolat rinkdavosi perlus. Baltuosiuose rūmuose ji pradėjo plačiai paplitusią tendenciją įsiūti perlų į apskritas suknelių ir kostiumų iškirptes, kurias ji dažnai dėvėjo dieną, ir kūną apnuoginančias sukneles, kurias vilkėjo vakare. Net ir ištekėjusi už A. Onassio, iš kurio per pirmuosius jų santuokos metus gavo papuošalų už maždaug 5 mln. dolerių, ji ir toliau viešumoje dažniausiai pasirodydavo pasipuošusi perlais – per savo vestuves, prezidento rinkimų kampanijos metu, su Jacku ir mažąja Caroline, Paryžiuje, Indijoje, operoje ir net vaikštinėdama Centriniame parke.

 

 

DORĖ PALADA papuošalams naudojami aukštos kokybės jūrų ir gėlavandeniai perlai. Iš kur ir kokiais keliais jie atkeliauja iki dirbinį kuriančio juvelyro rankų?

Viena DORĖ PALADA papuošalų linijų yra skirta perlams. Nuo pat įsikūrimo dirbame su Japonijos ir Vokietijos įmone, tiekiančia mums gražiausius Akoya, Pietų jūrų, Tahiti ir gėlavandenius perlus. Perlo kokybę iš dalies matome akimis – forma, lygumas, švytėjimas. Bet kokybiškas sluoksnis yra matomas tik perlą prapjovus arba specialia įranga. Todėl labai svarbu pasitikėjimas – klientai pasitiki mumis, mes pasitikime tiekėjais, kurie dirba tiesiogiai su perlų augintojais – trumpa tiekimo grandinė yra didžiulis privalumas.

 

Ar perlų papuošalus renkasi tik aristokratiška, subtilaus skonio nuotaka?

Manyčiau, ne mes renkamės perlus, o jie mus. Tai subtili gamtos išdaiga – ji tinka ne kiekvienam. Ir joks apipavidalinimas aukso detalėmis ar deimantais nepadės. Jei jau jie tinka, tai ir aristokratei, ir hipsterei – bandykite matuotis ir susitarti su perlais.

 

 

Kai kalbame apie DORĖ PALADA, mintyse skamba Jūsų teiginys „kokybiška juvelyrika neturi blogosios pusės – suvaldytos visos techninės detalės“. Tai yra šio prekės ženklo kokybės standartas. Nepriekaištinga estetika tikriems juvelyrikos gurmanams. Kas dar svarbu šiam prekės ženklui, kalbant apie vestuvinę juvelyriką?

Nesu tikra, kad terminas „vestuvinė juvelyrika“ yra tikslus. Vestuviniai žiedai yra simbolis, lydintis poras visą gyvenimą. Vestuvių diena gal labiau fiksuoja momentą, nuo kurio jie tampa gyvenimo juvelyrika. Mėgstame teigti, kad sėkmės atveju vestuviniai žiedai ant jūsų rankų bus visą gyvenimą, todėl kaina už kokybišką gaminį niekada nebus per aukšta. Ir kai žinai, kad žiedas buvo gamintas tau asmeniškai, suvaldant kiekvieną milimetrą pagal tavo pirštą ir partnerio žiedą, pagal užslėptas vertes ir simbolius, kad jis negulėjo vitrinose, niekas jo prieš tai nematavo ir nečiupinėjo, negali neigti, kad tai suteikia papildomos emocinės vertės.

 

 

Jei investuojama į šventę, drabužius, o ne į simbolį, lydintį visą gyvenimą, drąsiai tai vadinčiau blogąja puse. Mūsų klientams tai yra svarbu, todėl jie ir yra DORĖ PALADA klientai, kai yra suvaldytos ne tik techninės, bet ir prasminės detalės.

Ir kai žinai, kad žiedas buvo gamintas tau asmeniškai, suvaldant kiekvieną milimetrą pagal tavo pirštą ir partnerio žiedą, pagal užslėptas vertes ir simbolius, kad jis negulėjo vitrinose, niekas jo prieš tai nematavo ir nečiupinėjo, negali neigti, kad tai suteikia papildomos emocinės vertės.

Nuolatinė DORĖ PALADA kūrybos pakeleivė yra graikų deivė Palada, globojusi menus ir juvelyriką. Kas yra didžiausias šio prekės ženklo įkvėpimo šaltinis?

Kadangi Lietuvos juvelyrikos padangėje esame daugiau nei dvidešimt metų, užtikrintai galime atsakyti, kad mūsų klientai yra ir mūsų įkvėpėjai. Tas kartu nueitas augimo kelias turi turinį. Tai nėra tik piniginiai mainai, tai yra intelektualus apykaitavimas, kai abi pusės vertina rankų darbo procesą, kai papuošalas yra apie konkrečią asmenybę, kai yra jutiminiai davikliai.

www.dorepalada.lt

Panašūs straipsniai

Planuokite

Žingsnis
po žingsnio
savo svajonių
šventės link

Vestuvių
biudžeto
skaičiuoklė

Sužinokite, kiek realiai kainuos Jūsų šventė,
kur galite sutaupyti, o kam skirti daugiau...

Skaičiuoti
pasiruosimo-kalendorius

Pasiruošimo
planas -
kalendorius

Palengvins susiplanuoti darbus ir
užsisakyti reikiamas paslaugas laiku!

Pradėti planuotisavo šventę