Sužadėtuvių ir vestuvinių žiedų ABC: į ką svarbu atkreipti dėmesį ir kaip išsirinkti geriausią?

Žiedai | Juvelyrika
Įsiminė: 3
Peržiūrėjo: 94
Įsiminti

Sužadėtuvių ir vestuviniai žiedai – ypatingi juvelyriniai dirbiniai, simbolizuojantys begalinę dviejų žmonių meilę ir amžiną sąjungą. Šiuo metu jų asortimentas yra tikrai labai platus, tad nusprendus žengti tokį svarbų žingsnį, ne visada paprasta apsispręsti, kokį žiedą pasirinkti. Apie tai, į kokius kriterijus vertėtų atsižvelgti, kaip nepasimesti pasirinkimų gausoje ir kokius namų darbus reikėtų atlikti jaunavedžiams pasakoja juvelyrė Adelė Dagytė, juvelyrikos studijos ADELE NOTES bendrakūrėja.

Parengė – Urtė Barisevičiūtė | Nuotraukos – Adele Notes

Ieškantiems subtiliai elegantiškų ir ilgaamžių aksesuarų, PLC „Panorama“ įsikūrusi juvelyrikos studija siūlo estetišką ir išskirtinę sužadėtuvių bei vestuvinių žiedų kolekciją „The One“. Tauriausių intencijų ir laikui nepavaldūs Adelės Dagytės kūriniai kasdien pabrėš jūsų poros vidinį spindesį, atskleis subtilų charakterį, požiūrį į pasaulį bei jautrų tarpusavio santykį. Kaip teigia pati juvelyrė, jos kuriami preciziškų formų tauriųjų metalų dirbiniai su brangakmeniais suteikia lengvą prabangos šleifą, pabrėžia asmenybės vidinį grožį ir tarsi kvapas priglunda prie odos. 

Juvelyrikos studija taip pat teikia ir vestuvių aksesuarų stilizavimo paslaugas – pateikę ADELE NOTES stilistams savo vestuvių įvaizdį, šie prie jo priderins papuošalus: auskarus, apyrankę, grandinėlę ar gėlavandenių perlų vėrinį.

Pateikę ADELE NOTES stilistams savo vestuvių įvaizdį, šie prie jo priderins papuošalus: auskarus, apyrankę, grandinėlę ar gėlavandenių perlų vėrinį.

Pakalbėkime apie sužadėtuvių žiedus. Į ką vyrai turėtų atkreipti dėmesį prieš eidami savo išrinktajai pirkti vieno svarbiausių aksesuarų jos gyvenime?

Svarbiausias dalykas, kurį vyrai turėtų turėti galvoje ieškodami žiedo, žinoma, yra būsima nuotaka. Labai svarbu, kad sužadėtuvių žiedas jai patiktų, neįpareigotų ir puikiai derėtų su kitais, jau turimais, papuošalais. Tad tam, kad geriau suprastumėte jos stilių, svarbu atkreipti dėmesį į papuošalus, kuriuos ji nešioja: pavyzdžiui, sužinoti, ar jos papuošalų dėžutėje daugiau balto aukso, ar geltono, koks jos estetikos suvokimas – ar ji mėgsta minimalizmą, o gal priešingai – jai patinka išraiškingesni juvelyriniai dirbiniai. 

Taip pat svarbu parinkti tinkamą žiedo dydį. Jokiu būdu nerekomenduoju vyrams jau turimo moters žiedo matuotis ant savo pirštų, nes tokie išmatavimai bus labai netikslūs – geriausia jį  atnešti tiesiai pas juvelyrą. 

Šiandien žmonės, rinkdamiesi sužadėtuvių žiedą, vietoj deimanto neretai dairosi ir į  kitokius akmenis. Kurie jų yra populiariausi?

Tiesa, kad deimantas nėra vienintelis pasirinkimas perkant sužadėtuvių žiedą. Tokie brangakmeniai kaip smaragdai, rubinai, safyrai ar žiedai su gėlavandeniais perlais taip pat gali būti puiki alternatyva ieškantiems spalvingesnio varianto ar turintiems mažesnį biudžetą. ADELE NOTES gaminiuose mes naudojame natūralius, baltus deimantus ir gėlavandenius perlus, tačiau žiedą su kitu išsirinktu brangakmeniu galime pagaminti pagal individualų užsakymą.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį perkant gaminį su deimantais? Nuo ko priklauso jų kokybė?

Deimantai yra vertinami pagal 4C sistemą, t. y. klasifikuojami pagal šlifavimą (color), skaidrumą (clarity) ir karatų svorį (carat weight). Šios savybės sąveikauja tarpusavyje ir sukuria grožį bei spindesį, dėl kurių šie akmenys yra tokie patrauklūs. Žinoma, kuo didesnis švarumas ir svoris, atitinkamai auga ir kaina. Visi gaminiai, kuriuose yra deimantų, turi Prabavimo rūmų išduotus sertifikatus, kuriuose yra pateikta visa informacija, tad siekiant nustatyti deimanto kokybę, reikėtų vadovautis ja.

Kalbant apie metalą – ar svarbu, koks metalas bus naudojamas tiek sužadėtuvių, tiek vestuvinio žiedo gamyboje?

Pas mus visi gaminiai dažniausiai yra gaminami iš 585 prabos aukso, kadangi šis taurusis metalas yra patvaresnis. Pavyzdžiui, 750 yra aukštesnė praba, bet minkštesnė – kuo metalas minkštesnis, tuo labiau braižosi, gali pakeisti savo formą. Kalbant apie spalvas, klientai gali rinktis iš geltono, balto arba raudono aukso. 

Pas mus visi gaminiai dažniausiai yra gaminami iš 585 prabos aukso, kadangi šis taurusis metalas yra patvaresnis.

O kaip su vestuviniais žiedais – ar prieš eidami jų rinktis, jaunavedžiai turėtų atlikti kokius nors namų darbus?

Nebent pasidomėti, kurio juvelyro braižas jiems patinka labiausiai, o visa kita siūlyčiau palikti specialistams. Esu linkusi klientams padėti visapusiškai  – parodyti galimus variantus, atitaikyti žiedą pagal kūno sudėjimą ir odos bei plaukų spalvą, parinkti tinkamą storį ir plotį bei padėti gaminį priderinti prie sužadėtuvių žiedo. 

Kiek laiko likus iki vestuvių reikėtų apsilankyti pas juvelyrą, jeigu žiedai gaminami pagal individualų užsakymą?

Žinoma, kuo anksčiau – tuo geriau, tačiau kad nebūtų streso ir šventės galėtumėte laukti ramia širdimi, rekomenduoju pas juvelyrą apsilankyti iki vestuvių likus mažiausiai dviems mėnesiams.  O jei turite norą autentiškesniam juvelyrikos kūriniui, labai individualiems sprendimams – gali prireikti ir pusmečio. Tiesa, yra įsitikinimas, kad vasarą juvelyrai yra tokie užsiėmę, kad šis terminas šiltuoju metų sezonu būna dar ilgesnis, tačiau taip tikrai nėra – atvykę pas mus į saloną, pavyzdžiui, birželio mėnesį, rugpjūtį jau galėsite džiaugtis savo gaminiais.  

Taip pat noriu atkreipti dėmesį ir į tai, kad jaunavedžiai prieš šventę būna tokie susikoncentravę į vestuvinius žiedus, kad neretai pamiršta pasirūpinti ir kitais aksesuarais, pavyzdžiui, auskarais, apyranke ar pakabuku. Siūlyčiau iš anksto pagalvoti apie tai ir išsirinkti gaminius, derančius prie jūsų vestuvių įvaizdžio.

 

Įprasta matyti, kad jaunavedžių vestuviniai žiedai būna tokie patys, tačiau ką daryti, kai vyro ir moters norai nesutampa?

Vestuviniai jaunųjų žiedai tikrai neturi būti vienodi. Manau, kiekvienas turi įsigyti ir nešioti tik tokį gaminį, kuris patiktų jam – juk skirtingų modelių įsigijimas neatims sentimentalios jų vertės, o šį žiedą nešioti ir į jį žiūrėti teks kiekvieną dieną. Daug kartų esu gaminusi skirtingus žiedus, o norintiems, kad žiedai būtų unikalūs, bet tuo pačiu turėtų kažką bendro, siūlau rinktis panašias apjungiančias detales. 

Vestuviniai jaunųjų žiedai tikrai neturi būti vienodi. Kiekvienas turi įsigyti ir nešioti tik tokį gaminį, kuris patiktų jam.

Autorinė, rankų darbo juvelyrika – kuo ji ypatinga?

Autoriniai gaminiai yra unikalesni, išskirtinesni, tvaresni ir neretai – kokybiškesni, kadangi juvelyrai turi daugiau laisvės žaisti su nestandartinėmis formomis, daugiau dėmesio skirti detalėms, kūrinių precizikai, gaminius pritaikyti pagal individualius pageidavimus ir autentišką jaunųjų gyvenimo būdą. 

Stengiuosi, kad kiekvieno ADELE NOTES juvelyrikos kūrinio natos būtų išskirtinės, autentiškos ir turinčios savitą istoriją – įdedu labai daug nuoširdumo ir meilės padedant jauniesiems išsirinkti savo viso gyvenimo juvelyrikos natas, kurios pabrėžtų poros autentišką ryšį.

Susijusios paslaugos

Vestuviniai žiedai
Juvelyrika
Įsiminti

ADELE NOTES

nuo 50 Eur

Panašūs straipsniai

Planuokite

Žingsnis
po žingsnio
savo svajonių
šventės link

Vestuvių
biudžeto
skaičiuoklė

Sužinokite, kiek realiai kainuos Jūsų šventė,
kur galite sutaupyti, o kam skirti daugiau...

Skaičiuoti
pasiruosimo-kalendorius

Pasiruošimo
planas -
kalendorius

Palengvins susiplanuoti darbus ir
užsisakyti reikiamas paslaugas laiku!

Pradėti planuotisavo šventę