
Vestuvių planuotojos Gabija ir Greta kupinos patirties, energijos ir noro pasirūpinti vienu svarbiausių porų gyvenimo įvykių: „Mes nebijome iššūkių, kiekvieną mūsų darbą lydi nestandartiniai sprendimai ir siekis porai sukurti autentišką vestuvių konceptą. Rūpinamės visomis, net ir pačiomis smulkiausiomis, vestuvių detalėmis suteikdamos jaunavedžiams galimybę tiesiog mėgautis pasiruošimu ir, be abejo, pačia švente“. Jos kviečia susipažinti su vestuvių planavimo klausimais ir dalijasi patarimais, kaip surengti šventę be šablono.
Parengė – Vestuves.lt, Judita Paužuolytė | Nuotraukos – Vestuviuplanavimas.lt organizuotų švenčių akimirkos
Vestuvių konceptas – kas tai yra? Kas sukuria šventės autentiškumą?
Konceptas – tai bendras vestuvių vaizdas ir jo visuma, o jo kūrimas – pamatinis planavimo žingsnis. Pirmiausia jį kuriame atsispirdami nuo vizijos: išklausome kliento norus, aptariame kaip abu su partneriu įsivaizduoja šventę, ir ko jie tikisi. Siekdamos sukurti individualų ir autentišką konceptą, mums svarbu pajusti klientą, tad ieškome sprendimų, atspindinčių klientų kasdienybę ir meilės istoriją: domimės, kur klientai dirba, kokie žmonės juos supa, teiraujamės apie laisvalaikį, pomėgius, atostogų kryptis, literatūrą, kiną.
Taip pat visada norime išgirsti jų susipažinimo ar susižadėjimo istoriją. Tai gana asmeniški klausimai, bet vestuvės – pati asmeniškiausia šventė, todėl mums svarbu užmegzti ryšį, stebėti klientų emocijas. Mat mažos detalės gali pagyvinti ir sukurti šventės autentiškumą: supynės, ant kurių supantis įvyko pirmas bučinys, gali būti dekoro elementas; citrinmedžiai, prie kurių susižadėjo Italijoje, gali tapti dekoro tema; putojantis vynas, kuriuo vaišinosi Prancūzijoje, gali būti vakaro gėrimas; bendras pomėgis – tenisas – irgi gali pasufleruoti fotosesijos vietą teniso kortuose.
Siekdamos sukurti individualų ir autentišką konceptą, mums svarbu pajusti klientą, tad ieškome sprendimų, atspindinčių klientų kasdienybę ir meilės istoriją.
Praėjusią vasarą organizavome vestuves tema „Meilės festivalis“. Šventę rengėme toje vietoje, kurioje kasmet pora dalyvauja mėgstamiausiame festivalyje. Šventės akcentai – ceremonija obelų sodelyje, basas jaunikis, nes paprastai gamtoje leidžia laiką basomis. Vakarienė vyko prie ilgo stalo po atviru dangumi, ją puošė minimalistinis dekoras, kokteilių barą įrengėme pirtyje.
Šventę pagyvino modernūs mediniai žaidimai vaikams ir suaugusiems. Šokių aikštelę ir DJ įkurdinome paviljone – vakare minimalistinį dekorą keitė šviesų instaliacijos, kurios suteikė vietai mistiškumo ir magijos. Poilsio zonas atokvėpiui ir pokalbiams puošė odiniai baldai ir toršerai, o gintaro dulkių funkciją atliko tipis, kuriame kūrenosi šventa ugnis.
Kitas pavyzdys: pora svajoja apie vestuves prie jūros, bet aplinkybės lėmė taip, kad šventė turi vykti Vilniuje. Pokalbių metu supratome, kad svarbi ne pati jūra, o jausmas prie jos, t. y. dekoras ir aplinka. Taip pamažu išsgryninome vestuvių temą „Nida Vilniuje“, kur vyrauja pušys, bohemiškos ir rustic detalės, lininės staltiesės. Taigi pirmas žingsnis planuojant vestuves – išsiaiškinti, ko pora nori ir kaip šventę įsivaizduoja; suprasti pagrindinę idėją ir jos įgyvendinimo būdus.
Kaip atrasti savitą vestuvių stilių ir išvengti šablono? Ką daryti, jei norisi maišyti kelis stilius? Gal yra klausimų, kuriuos sau uždavus, atsakymus pavyktų atrasti lengviau?
Vestuvių stilius – labai svarbi koncepto sudedamoji dalis. Vienas iš sprendimų, kaip atrasti savitą vestuvių stilių – tai išrinkti vestuvių temą, kuri atspindėtų jūsų pomėgius ir asmenybę. Pavyzdžiui, tradicinės, prabangios, industrinės, retro, lauko ar paplūdimio vestuvės, o gal minėta festivalio tema? Drąsiai galima maišyti kelis stilius ir juos tarpusavyje derinti. Siekiant išvengti chaoso ir sukurti skoningą, vientisą vestuvių aplinką, rekomenduojame nesirinkti per daug, t. y. geriausia apjungti 2–3 tarpusavyje derančius, vienas kitą papildančius stilius. Taip pat svarbu išsirinkti spalvų paletę.
Pavyzdžiui, jei renkatės boho ar retro stliaus vestuves, galite rinktis natūralius žemės tonus su ryškiais bohemiškais akcentais. Konsultuokitės su profesonalais – vestuvių planuotoja ir dekoratorė sukurs vestuvių konceptą, dekoro planą bei padės išlaikyti vientisumą – sukurti norimą efektą. Be to, tai bus kuriama būtent jums, tad unikalumas ir asmeniškumas – garantuotas.
Vienas iš sprendimų, kaip atrasti savitą vestuvių stilių – tai išrinkti vestuvių temą, kuri atspindėtų jūsų pomėgius ir asmenybę.
Jei vis dėlto apsispręsti sunku, renkantis vestuvių stilių, atsakykite sau į šiuos klausimus: ar jūs norite formalių ar neformalių vestuvių? Jei jus žavi tradicinė ceremonijos vieta – bažnyčia, vakarinės dalies norisi dvare ar viloje, taip pat patinka formalus aprangos kodas – klasikiniai kostiumai ar smokingai, praštmanios suknelės, profesionalios nuotraukos, klasikiniai automobiliai, tada orientuokitės į formalų stilių. Jį kuria simetriški dekoro elementai, rožės ar kitos gyvos gėles, baltos staltiesės, sidabrinės ar auksinės dekoracijos. Jei planuojate vestuves ant jūros kranto, restorane ar nestandartinėje sodyboje, galite lanksčiai rinktis įvairesnes spalvas, audinius, šviesų instaliacijas.
Jei vis dėlto apsispręsti sunku, renkantis vestuvių stilių, atsakykite sau į šiuos klausimus: ar jūs norite formalių ar neformalių vestuvių?
Kitas klausimas – kokioje vietoje įsivaizduojate savo šventę? Jei mėgstate laiką leisti gamtoje ir svajojate apie vestuves joje, pats vietos pasirinkimas diktuoja rinktis neformalų stilių: galbūt rustic ir elegantišką ar bohemišką.
Galbūt jums patiktų ceremonija gamtoje, prie upės ar vakarinė dalis kupole prie jūros? Pagalvokite ir apie tai, kokios muzikos klausote? Muzika – nuostabi priemonė vestuvių atmosferai kurti. Tai gali būti kelių stilių muzika, jūsų dažnai klausoma dainos instrumentinė versija ir jūsų mėgstamo filmo muzikinis takelis.
Kada reikėtų kreiptis į vestuvių planuotoją? Kaip išsirinkti tinkamą?
Vestuvių planuotojos rekomenduojame ieškoti 1–1,5 m. iki vestuvių. Vestuvių planuotojos pasirinkimas – tai pirmas žingsnis, o vietos ir tiekėjų paieška atliekama jau turint planuotoją. Būtent ji suderina apžiūras, pasidalina niuansais ir galimais scenarijais. Kuo anksčiau pradedamos planuoti vestuvės, tuo didesnis kokybiškų tiekėjų pasirinkimas.
Kuo anksčiau pradedamos planuoti vestuvės, tuo didesnis kokybiškų tiekėjų pasirinkimas.
Mes savo klientams visada siūlome susitikti gyvai ir mus pajusti. Vis dėlto, reikės bendrauti ištisus metus, tad svarbu, kad neerzintų asmenybė, būtų lengva bendrauti ir įsitikinti, kad planuotoja jus supranta ir atliepia lūkesčius. Taip pat reikėtų atsižvelgti į patirtį ir rekomendacijas. Paprastai jau pirmo susitikimo metu galima sudėlioti preliminarų vestuvių planą ir išklausius poreikius pasiūlyti pirminius sprendimus. Jei jums patinka, ką siūlo planuotoja, jei po pirmo susitikimo jaučiatės ramiau ir yra aišku, nuo ko pradėti, greičiausia ši planuotoja jums tinkama.
Kokie sprendimai užtikrina, kad šventėje nebus vietos stresui?
Vestuvių planavimas – tikras menas. Kuriant nepamirštamą šventę reikia ir tikslumo, skaičiavimų, atidumo kiekvienai, net menkiausiai detalei. Siekiant kokybės, reikia daug pastangų, išradingumo ir atsakomybės, todėl geriausia šį darbą patikėti profesonalioms vestuvių planuotojoms arba jei planuojate patys, vestuvių dieną turėti koordinatorę. Ji pasirūpins, kad tądien viskas vyktų pagal planą: nereikės sukti galvos, kada pristatys puokštę, kas sužiūrės svečius prie bažnyčios, pasitiks muzikantus ir kada bus patiekta vakarienė. Ji padės išspręsti ir sureguliuoti visus techninius ir logistinius klausimus.
Nesivaikykite madų, šablonų ir nebijokite švęsti kitaip. Nepamirškite, kad pirmiausia kuriate šventę SAU, o ne kitiems.
Kokį patarimą pirmiausia norisi duoti sužadėtiniams, dar tik planuojantiems vestuves?
Nesivaikykite madų, šablonų ir nebijokite švęsti kitaip. Nepamirškite, kad pirmiausia kuriate šventę SAU, o ne kitiems. Dažnai mus bando paveikti aplinkinių, tėvų, draugų nuomonė ar lūkesčiai. Būkite kūrybiški ir ieškokite sprendimų, atspindinčių jūsų asmenybes ir gyvenimo būdą.
Kodėl verta rinktis jūsų vestuvių planavimo paslaugas?
1. Puikiai pažįstame tiekėjų rinką, todėl galime pasiūlyti geriausius sprendimus.
2. Kiekvienos vestuvės individualios – sukursime individualų konceptą, skirtą tik Jums.
3. Suteiksime nuoširdžią ir atvirą komunikaciją, padėsime išvengti stresinių situacijų.
4. Bendrai turime 10-ies metų patirties organizuojant įvairaus tipo renginius.
VESTUVIŲ KONCEPTO ATMINTINĖ: ką būtina apgalvoti?
• Vestuvių tema ir stilius. Nuo to priklauso visų kitų šventės elementų ir detalių parinkimas. Kiekviena pora trokšta sukurti jaukią ir stilingą šventę. Vestuvių stilių ir spalvas galite derinti atsižvelgdami į renginio vietą.
• Tema ir akcentai. Čia gali slypėti šventės žavesys, o pasirinkimas didelis: klasikinės, tradicinės, prabangios, elegantiškos, romantiškos (pasakų), industrinės, vintažinės, retro, rustic (kaimiškos), bohemiškos, paplūdimio, festivalio ir kt.
• Stilius, spalvos. Vieni noriu švelnių, pastelinių atspalvių, o kiti priešingai – ryškių, vasariškų spalvų. Galima apsvarstyti ir tik detales, kurias norisi matyti savo vestuvėse, pvz., juodas staltieses, medinį stalą, ryškias gėles, baltas rožes ir kt.
• Vestuvių dydis ir auditorija. Ar vestuvėse dalyvaus tik artimiausi žmonės ar ir draugai, kolegos? Žmonių skaičius labai svarbus renkantis vietą, skaičiuojant biudžetą bei ieškant sprendimo, ar bus reikalingas vedėjas. Svarbu atsižvelgti, kokio amžiaus svečiai, kiek jų bus ir, ar dalyvaus vaikai. Tai ypač svarbu tiek kuriant konceptą, tiek apsibrėžiant biudžetą.
• Santuokos ceremonijos vieta. Kur ji vyks: bažnyčioje, metrikacijos skyriuje, bus išvažiuojamoji ar humanistinė?
• Vestuvių trukmė. Ar tai – tik ceremonija, ceremonija ir vakarinė dalis viešbutyje, restorane, viloje ar dvare? Atvykstama su arba be nakvynės, o gal kelių dienų šventė? Vis daugiau porų renkasi švęsti trumpiau, bet kokybiškau. Pvz., renkasi turėti tik ceremoniją, po kurios valgomas tortas, pasirodo atlikėjas, pasveikina svečiai. Tokios vestuvių šventės trukmė – 4 val.
• Dekoras. Vestuvių puošyba – ne tik gėlės, bet ir šviesų instaliacijos, įvairūs audiniai, baldai, šviestuvai ir kt.
• Prioritetai. Juos labai svarbu apsibrėžti, nes šventės išpildymas priklausys nuo turimo biudžeto. Vieniems labai svarbus maistas, vedėjas, vakarinės dalies programa, gyva muzika ar ceremonija. Pagal prioritetus sudėliojamas biudžeto planas. Svarbu suprasti, kas Jums yra svarbiausia.
• Vieta. Restoranas ar viešbutis, kiemelis po atviru dangumi senamiestyje, kaimo turizmo sodyba, vila ar dvaras.
• Vedėjas. Vis daugiau jaunųjų renkasi švęsti vestuves be vedėjo, ypač, kai vestuvės mažesnės (iki 30 asmenų). Nedidelė, jauki, šeimyniška šventė, kurios metu susitinka giminės ir draugai, nori susipažinti, pasijuokti, pasikalbėti. Tokio koncepto šventėje daugiau dėmesio skiriama tarpusavio bendravimui ir atmosferos kūrimui. Mėgaujamasi geru maistu, kokybiška (dažnai gyva) muzika, jaukia aplinka ir vienas kito draugija. Tokio vakaro programoje gali būti degustacinė vakarienė, kurios metu šefas pasakoja apie maistą bei degustuojami gėrimai, derantys su maistu. Jei tai lauko šventė, gali papildyti lauko žaidimai, gyvos muzikas atlikėjas. Vedėjas padeda sukoordinuoti svečius, užpildo laiką, palaiko gerą nuotaiką, gali pravesti tam tikras veiklas.
• Biudžetas. Svarbiausias elementas, kuris apibrėžia galimybes.